Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stok dla poczatkujacych


allie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry narciarze :)

Jestem nowym uczestnikiem forum i mam pytanie, gdzie polecacie wybrac sie na narty w Polsce osobie poczatkujacej? W zeszlym sezonie bylam w Szkalrskiej Porebie pierwszy raz i ze zjazdem nie bylo problemu (z Puchatka) wiec w tym sezonie szukam czegos podobnego - niebieskie trasy, ale dosc dlugie, takie wiecej niz kilometr dlugosci z tym, ze mam problem :( Trasa Puchatek super zjazd, ale niestety za kazdym razem jak zeskakiwalam z wyciagu krzeselkowego byl upadek (pozniej juz kontrolowany przykuc), wiec wolalabym na wstepie jakies trasy z orczykiem, wyciagi krzeselkowe juz mnie przerazaja na sama mysl... Czy mozecie mi cos polecic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyciel/ka tematu myśli o trasach niebieskich ponad 1 km długości i z orczykami. BK to 300 m a Zieleniec z najdłuższym wyciągiem nie krzesełkowym to ok. 650 m. Chyba, że skorzysta na Nartoramie z gondoli,  to będzie przez Masarykową dłużej niż 1 km. Tak w ogóle to trzeba poćwiczyć podstawy i równowagę na nartach  i nie bać się krzeseł. 

Edytowane przez p.e.t.e
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Puchatka, ale coś Ci tu napiszę :)

Zagroń w Istebnej - co prawda z krzesłem, ale jeździ bardzo wolno - trasa wg mnie należy do tych łatwiejszych - nie wiem czy jest niebieska, bo jakoś nigdy na to nie zwracałem uwagi. Jest szeroka i z reguły dobrze przygotowana. Na dole jest krótki talerzyk, ale cała trasa ogólnie ok. 800 - 900 m.

Ludzi co prawda jest dużo, ale coś za coś.

http://www.istebna.org/ZIMA.html

Nowa Osada w Wiśle - wg mnie też jest łatwa - też krzesło. Ostatni odcinek jest trochę bardziej "stromy", zawsze tam się robią zatory jeżdżących słabiej i szybko ewentualne muldy, ale da się to jakoś ominąć. Na dole również krótki talerzyk. Trasy są śmiesznie opisane, gdyż po jednej stronie krzesła jest niebieska, po drugiej czerwona - dla mnie raczej nie ma znaczenia. Długość ok. 1000 m

http://zima.nowaosada.pl/

Biały Krzyż - talerzyk i orczyk. Trasa łatwiutka, ale ludzi masa ... Wg mnie strata czasu i pieniędzy.

Klepki w Wiśle - krzesło, ale na dole pod krzesłem czynny cały czas talerzyk, więc wybierasz czym wyjeżdżasz. Trasy łatwe - niebieskie. Końcówka, ale dosłownie króciutka trochę stromsza, można się "puścić" na krechę i wyhamować na dole :) 

http://klepki.wisla.pl/

Jak jeszcze coś mi wpadnie do głowy to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...