Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Livigno czy Passo Tonale


a2da2m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mamy do wyboru z biura podróży Livigno i Passo Tonale na początku grudnia . Czy był ktoś w zeszłym roku w grudniu  ? jak warunki pogodowe ? raz byłem w Passo i mi sie podobało co do Livigno mam mieszane uczucia ale nigdy nie jeździłem :/ . Co byście proponowali ? pozdrawiam i z góry dziękuje za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Passo nie bylam, w Livigno chyba z 7 czy 8 razy...W grudniu w tamtym roku byla masakra, a wczesniej bylo cudownie....wiem, ze teraz juz zaczynaja sniezyc wiec w tym roku na pewno bedzie lepiej

Stoki super, a samo miasteczko tez bajeczne, szczegolnie wlasnie w grudniu przed swietami :D Zawsze bede Livigno polecac, ale sama juz mam przesyt bo przez kilka lat ciagle w to samo miejsce 2 razy w roku znudzilo mi sie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chrumcia napisał:

w Passo nie bylam, w Livigno chyba z 7 czy 8 razy...W grudniu w tamtym roku byla masakra, a wczesniej bylo cudownie....wiem, ze teraz juz zaczynaja sniezyc wiec w tym roku na pewno bedzie lepiej

Stoki super, a samo miasteczko tez bajeczne, szczegolnie wlasnie w grudniu przed swietami :D Zawsze bede Livigno polecac, ale sama juz mam przesyt bo przez kilka lat ciagle w to samo miejsce 2 razy w roku znudzilo mi sie.....

Zastanawiam się właśnie jakie wyciągi są czynne w grudniu. W ofercie jest Hotel Loredana który znajduje się zaraz przy wyciągu na wschodnią cześć, ale czy będzie on czynny ? Patrze na mapę i widzę trasy na wschód i zachód od Livigno i chyba nie ma możliwości żeby przejechać z jednej strony na druga na nartach ? W grę chyba wchodzi prawdopodobnie przejazd samochodem , pieszo lub może jakiś Ski bus ? Może lepiej wstrzymać się i zarezerwować 2 tygodnie przed wyjazdem aby sprawdzić jakie będą warunki :) ???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Patrze na mapę i widzę trasy na wschód i zachód od Livigno i chyba nie ma możliwości żeby przejechać z jednej strony na druga na nartach ? W grę chyba wchodzi prawdopodobnie przejazd samochodem , pieszo lub może jakiś Ski bus ?

[emoji4] ???

Skibus co kilka czasem naście minut.
W Tonale masz lodowiec (mały bo mały ale zawsze.... ;-) ) i tam śnieg jest zawsze. Czasem na koniec grudnia nie są nasniezone wszystkie trasy na 'wielkiej łące' ale północne stoki (Paradiso, trasy Pontedilegno i Temu) choć niżej, są przygotowane. Obie stacje są dość wysoko- ok 2000m i zwykle nie ma problemów ze sniegiem.... ale kto to wie jak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Livingo :) Jest super przyjemnie. A jak ktos chce zaoszczedzic na budzecie (w samolotach za sprzet narciarski moga niezle chargowac) to mozna tez pojechac busem. To jest fajny blog zreszta gdzie jest duzo informacji i tipow o podrozach do wloch autobusem: https://mlecznepodroze.pl/2018/07/17/wyjedz-razem-z-busfor-lato/ moze komus sie przyda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

To zależy czy jedziesz pojeździć na nartach czy "pojeździć" z mocnym promilem. Livigno jako sam ośrodek jest naprawdę fajny, ale w okresie polskich ferii ODRADZAM!!! Pełno tam buradztwa i "Januszów" zionących wręcz alkoholem na stoku, w końcu wyczytali, że jest to strefa wolnocłowa, gdzie wódka tańsza jest od soku. Brak kultury i wiedzy o tym ,że na nartach też są jakieś przepisy poruszania się. Dużo chamstwa :/ Passo del Tonale jest bardziej przyjazny, bo tam nie ma takiej "alko-reklamy", więc raczej ludzie jadą tam na narty i wyjazdy rodzinne, także ... polecam Tonale!! Byłam ze skimaniakiem (www.skimaniak.org) oni mają do wyboru i apartamenty i hotele, takaże każdy znajdzie coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka lat temu w Ponte di Legno - Passo Tonale na początku stycznia i generalnie pomimo, że zima była bardzo kiepska wszystko było bardzo ładnie naśnieżone. W Ponte do Legno, które jest niżej (ale mniej tłoczne i z fajnymi trasami) na trasach było około 1m śniegu a obok zielona trawka, nawet długa trasa łącząca Passo Tonale z Ponte di Legno była w całości naśnieżona. W całym kompleksie Paso Tonale - Ponte di legno -Temu działały prawie wszystkie trasy, pomimo że w miasteczku bywało po 12 stopni na plusie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2017 o 20:15, a2da2m napisał:

Witam mamy do wyboru z biura podróży Livigno i Passo Tonale na początku grudnia . ...co do Livigno .... nigdy nie jeździłem :/

Skoro byłeś w Tonale to co Ci szkodzi zobaczyć Livigno?Jak jeździsz dużo i szybko i samo Livigno będzie trochę mało to skoczysz na 1 dzień do Bormio i/lub Santa Caterina,żeby przejechać się trasami Pucharu Świata.Ja bym tak zrobiła...Ale należę do opcji,która lubi "zaliczać"kolejne ośrodki,żeby sobie samemu wyrobić zdanie na temat.A i tak wszędzie mi się podoba,choć nie wszędzie wróciłabym w pierwszej kolejności,jak "wykończę"listę MUST SEE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś w Tonale na początku Grudnia, bardzo dużo śniegu i pogoda różna... wiało tak, że zamknęli wyciągi w jeden dzień. Z lodowca musieliśmy się ewakuować. Kolejne dni były piękne, dużo słońca... Nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdzie będzie lepiej. Jeżeli macie możliwość to najlepiej obserwować warunki i czekać do końca z rezerwacją (wiem, że nie zawsze jest to możliwe) pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracaliśmy ze szczytu do schroniska na nogach (nie dało się jechać na nartach bo wiatr wywiewał nas do góry) dobrze, że na lodowcu ćwiczyło w tym czasie wojsko, bo przynajmniej znali teren i wiedzieli gdzie się udać. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. widoczność zerowa! Góry pomimo, że "oswojone" przez człowieka potrafią nas zaskoczyć i pokazać, kto tu rządzi i dyktuje warunki... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...