Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SOFTSHELL 10k/10k W ALPY??


Yackal

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kurtka o takich parametrach nada się na wyjazd w alpy w styczniu na lodowiec? Temperatury dochodzą tam do -15 i zastanawiam się czy nie będzie w tym za zimno. Oczywiście bielizna termoaktywna no i właśnie co jeszcze pod spód? Jest sens zakladac softshell na taki cienszy softshell?

A może kurtka?

https://sportstore.pl/product-pol-6298-Kurtka-softshell-DC-Spectrum-Snow-Jacket-anthracite.html

co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tego typu kurtkach to ja na stoku widuję wyłącznie snowbordzistów max. 20 lat i obowiązkowo 1-2 rozmiary zza duże.

Do tego spodnie z kroczem w kolanach lub poniżej.

Czy sie nada? - jak bedzie slonecznie to tak, jak bedzie wiało to w zaleznosci ile warstw odziezy bedziesz mial pod spodem.

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóżmy takie najgorsze warunki jakie sie mogą trafić czyli powiedzmy snieżyca i -20. Ile wartsw pod taki softshell wlozyc?

Dla przypomnienia DC SPECTRUM. 10k/10k. Link u góry jak się nie boicie kliknąć a jak sie boicie to w google tego od groma jest. Ogólnie wydaje się fajna alternatywa dla kurtki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę sezonów narciarskich (średnio 50-60 dni) przejeździłem w SS - przeważnie tylko w bieliźnie pod spodem. Problem jest raczej na wiosnę bo było czasem zbyt ciepło. Oczywiście wszystko  zależy od rodzaju SS. Używałem Killiteca Level 5. W zasadzie nie ma wskazań na HS w tzw normalnym narciarstwie. Jest tylko drobne ale...

Kłopotem jest, że bardzo mało modeli SS ma wywietrzniki pod pachami. Dlatego na "normalnych" nartach używam teraz dobre ale ciut solidniejsze paclite (mam eVent, Dermizax, Gore) i dobieram coś pod spód w zależności od potrzeby. Na skiturach (czyli warunki znacznie bardziej wymagające) podstawowe jest SS Dare2B (to bardzo dobra elastyczna kurtka z wywietrznikami i świetnym kapturem), jak bardzo duje (czy pada) doubieram minimalistyczne paclite Marmota. 

Czyli SS jak najbardziej (zresztą sporo osób używa).

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena walorów kurtki tylko po tym, że się podobne na kimś innym widziało nie ma sensu. 

Kurtki tego typu są tak zaprojektowane, by zapewnić maksimum swobody ruchów. Warto czasami skorzystać z rozwiązań używanych przez osoby uprawiające bardziej widowiskowe rodzaje narciarstwa czy snowboardu. Nawet jeżeli samemu tylko przesuwa się odsypy deskami. Ja mam dwa takie podobne do tego DC softshelle (10k/10k), firmy Picture Organic akurat, i są super. Zakładam pod nie zazwyczaj koszulkę termoaktywną, może i jeszcze jakąś kolejną poliestrową, polar i tyle. Ciepło, sucho, super wygodnie, wywietrzników pod pachami nigdy mi nie brakowało (może pomaga w tym luźniejszy krój kurtki). Może na bardziej ekstremalne warunki trzeba by włożyć kolejny polar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...