Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Aż miło popatrzeć :)


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam, że jakby śnieg był typowym "betonem", to te narty już by tak pięknie nie kroiły - widać na filmie wyraźnie, że śnieg jest mokry, co daje tym nartom przewagę nad nartami z grupy Race. To wejście w skręt, skok i lądowanie w tym samym skręcie robi wrażenie, ale w końcu nie wzięli do nagrania pierwszego lepszego narciarza, tylko profesjonalistów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Lokibalboa napisał:

Stawiam, że jakby śnieg był typowym "betonem", to te narty już by tak pięknie nie kroiły - widać na filmie wyraźnie, że śnieg jest mokry, co daje tym nartom przewagę nad nartami z grupy Race. To wejście w skręt, skok i lądowanie w tym samym skręcie robi wrażenie, ale w końcu nie wzięli do nagrania pierwszego lepszego narciarza, tylko profesjonalistów.

Cześć

Dokładnie. Warunki idealne na każdą nartę. Normalna jazda profesjonalistów jeszcze pod filmik - niektóre ujęcia świetne. Bardzo fajne są zwłaszcza skręty sytuacyjne na uciekającym podłożu. Jazda w takich warunkach na pustym stoku to sam miód.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta technika jazdy w skręcie na mocno dociążonej wewnętrznej narcie nie sprawdzi się na twardej (zlodzonej) trasie, zwłaszcza na stromym i w sportowej jeździe na tyczkach. Lekki uślizg narty i wiadomo co się stanie. Ta jazda na wewnętrznej to czasy fun carvingu, który na szczęście minął. Na filmie, w tych warunkach narciarze robią to świadomie i z wielkim czuciem, co oczywiste nie jest błędem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marionen napisał:

Ta technika jazdy w skręcie na mocno dociążonej wewnętrznej narcie nie sprawdzi się na twardej (zlodzonej) trasie, [...] Ta jazda na wewnętrznej to czasy fun carvingu, który na szczęście minął.

Osobiście uważam, że fun carving wcale nie jest zły. Bardzo lubię jeździć w ten sposób - patrz mój avatar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lokibalboa napisał:

Osobiście uważam, że fun carving wcale nie jest zły. Bardzo lubię jeździć w ten sposób - patrz mój avatar. 

Ok. Nie mam nic przeciwko fun carvingowi, zwłaszcza gdy biorą się za niego ludzie którzy potrafią jeździć. Gorzej gdy próbują się za niego ci którzy jeździć jeszcze nie potrafią. Upraszczając najpierw naucz się jeździć, a dopiero później fun carving. I zdecydowanie jazda trasowa, sportowa i w szczególności na tyczkach nie idzie w parze z fun carvingiem. Jako przykład ; jeździłem na szkolenia z kolegą który był instruktorem fun carvingu w Austrii,  a później zapragnął ścigać się w gigantach.  Mimo że był świetnym narciarzem i sportowcem (w kilku innych dyscyplinach) sporo czasu zajęło Jemu opanowanie optymalnej techniki do ścigania na tyczkach (przede wszystkim przez fun carving). Przy Twoich umiejętnościach możesz jeździć jak chcesz i lubisz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co do Funu to jest to technika czy raczej techniki i filozofia jazdy zastrzeżona dla naprawdę dobrych narciarzy - inaczej można sobie jedynie narobić wstydu.

W jeździe na filmach nie ma ani trochę fun (poza ewidentnym funem z samej jazdy) jest natomiast zaawansowana jazda sytuacyjna momentami na solidnej prędkości gdzie, której analiza pod kątem użycia konkretnej narty czy tez krawędzi jest po prostu śmieszna. Wszystko jest reakcją na teren i sytuację.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wcześniej okazji się wypowiedzieć nieco dłużej, ale Alpy wzywały... Mam nadzieję, że Mariusz ( @marboru) się nie obrazi, że się ładuję do Jego tematu, jednak Marcus Caston to jeden z moich ulubionych narciarzy dowolnych, do tego współpracuje z ulubionym filmowcem Warren'em Miller;em. Koledzy film skomentowali wystarczająco, nic dodać. Umiejętności Marcusa są jednak dużo większe. Na tym filmie, świetny stok, pogoda, śnieg - sztruks w firnie, trasa chyba zamknięta. Warunki idealne i idealni narciarze. Szczerze mówiąc wielu średniej klasy narciarzy poradziłoby sobie w takich warunkach (nie tak pięknie jak Marcus i company). Z drugiej strony takie warunki występują niezwykle rzadko i bardzo krótko, bo zaraz zostają rozjechane. Częściej na wiosnę mamy trasy rozjeżdżone i zmuldzone. W takich warunkach jazda już nie taka łatwa. Marcus z kolegami pokazuje jak można zjeżdżać w często spotykanych warunkach wiosennych na naszych trasach, a tu już trudności się piętrzą. Dla tych na filmie nie ma trudnych tras i tak jeżdżą w Squaw Valley na wiosnę

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marionen (dzięki za filmik) @Mitek jasne, że nie ma co porównywać dwóch filmików jeśli chodzi o pokaz techniki jazdy - nawet dziecko wie, że muldy stanowią problem.

Dla mnie i moich oczu jednak bardziej estetyczne jest wycinanie po prostym. A jeśli chodzi o drugi filmik, coś, na co najbardziej zwróciłem uwagę, to specyficzny humor ziomków i te klawe wąsy :o 

Obydwa klipy się doskonale uzupełniają :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...