Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Białka się nie dała halnemu i otwiera kolejne trasy

 

Od Piątku 15 Grudnia 2017 r. planowane jest uruchomienie już 8 kolei krzesełkowych w Białce Tatrzańskiej

Otwarcie kolejnych Kolei nr VI Pasieka Express , Kolei nr VIII Jankulakowski  oraz Kolei nr IX Remiaszów zależne jest od sprzyjajacych  warunków atmosferycznych.

  • 12.12.2017 r.  Wtorek  9:00 do 18:00 *

Czynne koleje nr I, III , IV , V , VII

  • 13.12.2017 r.  Środa  9:00 do 18:00 *

Czynne koleje nr I, III , IV , V , VI , VII 

  • 14.12.2017 r.  Czwartek  9:00 do 18:00 * 

Czynne koleje nr I, III , IV , V , VI , VII ,VIII 

  • 15-17.12.2017 r.  Piatek - Niedziela  9:00 do 20:00 * 

Czynne koleje nr I, III , IV , V , VI , VII ,VIII , IX 


* Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska  zastrzega sobie prawo zmiany godzin pracy poszczególnych tras i wyciągów.

 

Fajnie, że gdzieś można pojeździć szkoda tylko, że nie postawili na trasy 2 lub 2a.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na ile procent tego co jeździłeś, teraz jeździsz?
Andrzeju drogi jakieś 20%. Zjadę 4 razy z Miziowej na Szczawiny. Później przez 1,5 godziny po zjeździe że ścianki muszę złapać oddech a przez następne 1,5 godziny też przed ścianką. Ale i tak jest super, z każdym miesiącem lepiej. Najważniejsze, że o ile w niedzielę poza wyekspediowaniem rodzinki do COS nawet o nartach nie pomyślałem, to od poniedziałku czekam już na weekend. Dobrze, że chociaż BK i BSA przetrzymały. Tam mogę jeździć bez przerwy. Pozdrawiam zapaleńców narciarskich.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Andrzeju drogi jakieś 20%. Zjadę 4 razy z Miziowej na Szczawiny. Później przez 1,5 godziny po zjeździe że ścianki muszę złapać oddech a przez następne 1,5 godziny też przed ścianką. Ale i tak jest super, z każdym miesiącem lepiej. Najważniejsze, że o ile w niedzielę poza wyekspediowaniem rodzinki do COS nawet o nartach nie pomyślałem, to od poniedziałku czekam już na weekend. Dobrze, że chociaż BK i BSA przetrzymały. Tam mogę jeździć bez przerwy. Pozdrawiam zapaleńców narciarskich.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka
 

To życze Ci Góralu abyś co wyjazd na narty,  od 1 do 2 %, zwiększał wydajność. Aby Osioł stał się Twoim narciarskim symbolem - mądre i spokojne, lecz upartego dążenia do celu. Kończe bo JC czuwa...:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gowysp napisał:

Gdzie szykują się najlepsze warunki narciarskie na weekend?

W Wiśle po halnym marnie to wygląda np.na Stożku. Osobiście mam zamiar rozpocząć sezon dopiero 29. grudnia to jeszcze sporo się zmieni w pogodzie  i w warunkach na stokach. ( tylko czy na lepsze) http://stozekwisla.pl/index.php?id=5296.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wykorzystałem wyjazd służbowy i zawitałem do BSA w Szczyrku. Jeździłem nieco ponad godzinę po południu do zakończenia jazdy dziennej w ośrodku.

Temp. na lekkim minusie. Śnieg zmrożony, na dłuższej otwartej 400m trasie trochę grudek lodowych. Bez przetarć, gruba warstwa śniegu sztucznego. Dolna połowa głównej trasy z lekkimi przetarciami oficjalnie zamknięta, ale spokojnie do zjazdu na własną odpowiedzialność. Sprytna Sezonówka oczywiście działa.

Coś czuję, że BSA będzie w sezonie odciążone trochę z ludzi, którzy przeniosą się na TMR i z racji bliskości może być dobrą alternatywą dla szybkich porannych lub wczesno popołudniowych wypadów w tygodniu.

Armaty w pogotowiu, woda w zbiorniku jest, podkład jest więc jak tylko pojawi się mróz (chyba już dzisiejszej nocy będzie) to szybko uzupełnią braki w pokrywie.

 

20171213_142032.jpg

20171213_142208.jpg

20171213_142724.jpg

20171213_142740.jpg

20171213_142952.jpg

20171213_143021.jpg

20171213_143538.jpg

20171213_143725.jpg

20171213_160402.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleniec z soboty, niedzieli. Warunki dobre do tego cały czas śnieżyli bo temperatura była na minusie i to solidnym -5 do -7. Trochę lodu na Nartoramie i tam przydadzą się dobre krawędzie. Reszta stoków bez kamieni, przetarć. W niedzielę parkingi zapchane. Jeżeli nic się nie zmieniło od poniedziałku to może to być dobry wybór na rozpoczęcie sezonu. Poniżej fotki.

 

20171209_121908[1].jpg

20171209_142010[1].jpg

20171209_145354[1].jpg

20171210_115142[1].jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem powinien rozkręcić się sezon również na niżej położonych S.N. N.p. w Wiśle na: Nowej Osadzie. Klepkach i najłatwiej dostępnym dla mnie Skolnitym. Również Czantoria w Ustroniu Polanie powinna być od Świąt B.N.   czynna. 28.12.17 wracam z Anglii a 29.12.17 zaczynam sezon na Skolnitym. Grudzień17 dosyć suchy w Karpatach to może styczeń 2018 być mokry ,ale niestety w prognozach długookresowych ma być tez ciepły lub nawet bardzo ciepły. Pożyjemy ,zobaczymy! https://www.wetteronline.de/wettertrend/wisla?start=8prognoza :

Edytowane przez janek57
poprawki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...