Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, janek57 napisał:

Między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem powinien rozkręcić się sezon również na niżej położonych S.N. N.p. w Wiśle na: Nowej Osadzie. Klepkach i najłatwiej dostępnym dla mnie Skolnitym. Również Czantoria w Ustroniu Polanie powinna być od Świąt B.N.   czynna. 28.12.17 wracam z Anglii a 29.12.17 zaczynam sezon na Skolnitym. 

28.12 też mam zamiar zacząć sezon w Wiśle ale jeszcze nie wiem gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Kasina dzisiaj była super.Jeżdziłem pierwszy raz w tym roku między 8 a 11.Warunki super,muld jeszcze nie było,jazda na okrągło.Ok.7  min cykl dół-góra-dół. Trasa zwężona o ok 10-15m w środkowym i dolnym odcinku zz uwagi na niedostatki śniegu.Jak na pogodę w naszym rejonie w ostatnim tygodniu trasa b. dobrze przygotowana. Trasa pod wyciągiem nieczynna - prawie zupełny brak śniegu.

pozzdrawiam download(2).zip

20171216_104353.jpg

20171216_104534.jpg

20171216_104537(1).jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!  Miał być dzisiaj Chopok ale ostatecznie padło na lokalną stację i razem z @moloo wybraliśmy się na Czarny Groń :D Ja niestety mam problem z porannym wstawaniem więc każda moja pobudka przed 6.00 kończy się marudzeniem pod nosem w stylu "jak ja kurna nie lubię nart !!!:mad:.. ...:) ". No ale zapakowałem jakoś swoje zwłoki do samochodu i przed 8.00 byliśmy na miejscu :D Na parkingu luzik, kilka samochodów i kilkanaście podobnych "zboczeńców" jak my. Najważniejsze że czekała już na nas - jak ją nazywam- "lodóweczka "czyli specyficzny ski busik :) A teraz o tym co nas zastało na stoku:

Suuuuper !!!!!!  Ludzi jak na lekarstwo (hmmm ..raczej gdzie są ludzie ?! :)  ) czyli stok praktycznie dla nas. Jeździliśmy od 8 do 12. Cały czas warun super tz. twardy ale nie lodowy śnieg . Po prostu lekki szok, że takie warunki teraz w bezśniegowych Beskidach :P Do 11 miooodzio ale potem zjechało się już troszkę ludzi i zrobiło się tłoczno. Wyjazd oceniam na 5 + :)  Myślę , że to dobra opcja dla kolegów i koleżanek z okolic na nartowanie we wczesny poranek i wieczór :) Naprawdę polecam ! - @bolec:)

 

1.png

2.png

3.png

4.png

Edytowane przez bolec
  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bolec napisał:

2.png

 

Dzięki za to zdjęcie. Od razu poczułem się jakbym tam był... Właśnie! Moje zeszłoroczne Heady nie kroiły jeszcze sztruksu na Czarnym Groniu! Trzeba to zmienić ;) 

Taka ciekawostka - wydaje mi się, że nie było tego na forum. Czyżby oficjalnie wytyczyli trasę spod dolnej stacji "szóstki"?

mapa_Czarny_Gron_201718.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leitner napisał:

Taka ciekawostka - wydaje mi się, że nie było tego na forum. Czyżby oficjalnie wytyczyli trasę spod dolnej stacji "szóstki"?

mapa_Czarny_Gron_201718.jpg

Zaraz przed skrętem w prawo do dolnej stacji kanapy "6" jest wycinka do jazdy na wprost - to pewnie 2A  - nie do końca wiem, gdzie ona wbija się w "1" ale chyba będzie można tam jechać. Wygląda na to, że nie jest naśnieżana, więc dziś nie było okazji, żeby przetestować ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Snow Expo pytałem się kogoś z Czarnego Gronia czy powstanie kiedyś ta trasa (pamiętałem, że były takie plany), ale powiedział, że nic o tym nie wie. 

Zrobiłem szybki przegląd satelitarny terenu. Widać jakieś zmiany.

Stan na sierpień 2016 (źródło Google Maps)

czg1.thumb.png.fc64f16f8b57ade9d9f0f70bc4008a0b.png

Stan na ???, ale podejrzewam, że zdjęcie jest z tego roku. Źródło: geoportal.gov.pl

czg.thumb.png.c96b09c3a71d7fb3704d1161782c6522.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bolec napisał:

@moloo Najważniejsze że czekała już na nas - jak ją nazywam- "lodóweczka "czyli specyficzny ski busik @bolec

 

1.png

To coś, to pojazd Gaz 322132 produkowane w Niżnym Nowogrodzie. Popularnie zwany "Gazelą" w Rosji i innych krajach WNP. Jak ktoś kiedyś jeździł na nartach, w krajach byłego ZSRR, to tam na stoki się takim szrotem dojeżdża.

Ta przeróbka jest bardzo oryginalna, jechałem nią 4 lata temu, ale widzę że dalej ma się świetnie :D 

Pamiętam że wtedy na dół się dało zjechać na nartach, więc nie jechaliśmy gazelką.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gerald napisał:

To coś, to pojazd Gaz 322132 produkowane w Niżnym Nowogrodzie. Popularnie zwany "Gazelą" w Rosji i innych krajach WNP. Jak ktoś kiedyś jeździł na nartach, w krajach byłego ZSRR, to tam na stoki się takim szrotem dojeżdża.

Ta przeróbka jest bardzo oryginalna, jechałem nią 4 lata temu, ale widzę że dalej ma się świetnie :D 

Pamiętam że wtedy na dół się dało zjechać na nartach, więc nie jechaliśmy gazelką.

 

Cześć

Prawda jest tak, że ten "szrot" obsługuje Czarny na głównie odcinku "terenowym"  już od wielu lat i jeździ w czteronapędowe VW niestety wykończyły się bardzo szybko.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Prawda jest tak, że ten "szrot" obsługuje Czarny na głównie odcinku "terenowym"  już od wielu lat i jeździ w czteronapędowe VW niestety wykończyły się bardzo szybko.

Pozdrowienia

Bo ten "szrot" jest robiony na bezdroża krajów byłego ZSRR. Myślisz że dlaczego do dzisiaj klepią UAZa 542? ;-)

Bardziej ciekawostką jest to, że Gazeli nie da się praktycznie spotkać na polskich drogach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oni ten sprzęt sprowadzali w częściach i składali na miejscu z tego co wiem.

Marcin, to co jest oznaczone 2A to po prostu zwykła droga i zjazd nią jak był orczyk był kolizyjny. Kiedyś żeśmy tam jeździli po tym lasku z Kacprem I Tadeuszem i nie jestem pewien czy ona czasami na pewnym odcinku nie prowadzi pod górę.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się wyskoczyć na 2 godz. na Beskid Sport Arena w Szczyrku.

 Z kanapy skorzystałem 2 razy. Bardzo spodobał mi się krótki sportowy stok na którym było twardo i równo mimo godzin popołudniowych. Widać, że jazda w górę szybkim talerzykiem obsługującym ten kawałek ośrodka niewielu odpowiada. Za to mi bardzo. Obróciłem około 30 razy. Stok krótki, ale treściwy. Jazda bardzo przypominała mi Golgotę. Cały stok dzięki małej długości mogłem pokonać na pełnym zaangażowaniu bez palenia mięśni ud. Skręty długie, krótkie, co dusza zapragnie, cała szerokość była do dyspozycji. Dawno tak się nie wyszalałem.

Śniegu mają dużo i cały czas go produkują. Podoba mi się to, że armaty pracowały tylko na odcinkach jeszcze zamkniętych. Bardzo nie lubię jak naśnieżanie odbywa się na czynnej trasie. Warunki na głównej trasie jak na godz. 14-16 dobre. Dojazd do kanapy już jest. Nowa czarna trasa powinna być na dniach gotowa do jazdy.

20171218_142150.jpg

20171218_142440.jpg

20171218_142459.jpg

20171218_143641.jpg

20171218_160055.jpg

20171218_160421.jpg

20171218_160426.jpg

20171218_160527.jpg

20171218_160553.jpg

  • Like 26
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim ! :) 

Ja dzisiaj miałem do wyboru po 17.00 :

- wyciagnięcie kompa i popracowanie :( 

- zaliczenie w TV "jaka to melodia"  ..: ;)

- poszukanie w mojej okolicy czegoś "białego" :mad::x

Nie wiem dlaczego ale padło na to ostatnie  (?!) :) więc przed 18 pognałem do Wisły na oślą łączkę bo pusto i tanio ....i pusto i tanio ...haha :) Jeździło nas chyba z pięć osób .... stok zmrożony i szybki pomimo, że płaski (zero muld po całym dniu!)

BTW   30 pln za 4h wieczornej jazdy wymiata  :D 

Poniżej jedno zdęcie bo więcej nie ma sensu :) I teraz zgaduj zgadula gdzie byłem ?? :D:D wiem banalne .....

siglany.png

Edytowane przez bolec
  • Like 14
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...