Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, johnny_narciarz napisał:

Widać, że sezonówka w Szczyrku zrobiła swoje... W BSA komplet! Krzesła jadą pełne,a na trasach sporo ludzi.

Tymczasem w Wiśle: "Stok" pusto, Soszów pusto, Nowa Osada pusto, Cieńków pusto, Siglany pusto, na Stożku wypatrzyłem JEDNEGO narciarza...

Ciekawe jak będzie podczas Ferii... 9_9

Czyli wiadomo gdzie trzeba jechać, żeby pojeździć na nartach... mam nadzieję, że nie wszyscy czytali Twój postB|

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marionen napisał:

Czyli wiadomo gdzie trzeba jechać, żeby pojeździć na nartach... mam nadzieję, że nie wszyscy czytali Twój postB|

Ależ ty tajemniczy jesteś, pamiętaj że w Szczyrku nie da się pośmigać w terminie 6 stycznia. Nie da się też przejechać przez Szczyrk do Wisły. Tak jak pisał @hupon w Szczyrku jeździ się zasadniczo po 6 stycznia a najlepiej po feriach końcem lutego i w marcu :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Widać, że sezonówka w Szczyrku zrobiła swoje... W BSA komplet! Krzesła jadą pełne,a na trasach sporo ludzi.

Tymczasem w Wiśle: "Stok" pusto, Soszów pusto, Nowa Osada pusto, Cieńków pusto, Siglany pusto, na Stożku wypatrzyłem JEDNEGO narciarza...

Ciekawe jak będzie podczas Ferii... 9_9

W sumie dziś nie wiadomo jak to interpretować, podobno COS zamknęli dziś z powodu wiatru ( tak słyszałem od pewnego narciarza), nie wiem jak SMR. Może z tego powodu takie tłumy na BSA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracując za dnia i czytając dzisiejsze relacje ze stoków zapadła decyzja , że nie będę się "kisił" w domu tylko wyskakujemy gdzieś koniecznie na wieczorną jazdę z rodziną. Brałem pod uwagę Kiczerę i Nowa Osadę w Wiśle z racji mojego zamieszkania (max 30 min samochodem). Niestety rodzina nie wykazała zainteresowania i tata  pojechał sam :(. Padło na Nową Osadę bo kamerki bardziej mnie przekonywały. Zatem o 17.00 zamykam klapkę komputera, potem szybkie pakowanko, stawiam się na miejscu,  kupuję karnet wieczorny do 22 za 40 pln  i 17.58 stoję już przed bramkami :D Zjeżdżam raz i już czuję , że jest  bardzo miękko. Po kilku kolejnych zjazdach zmieniam narty na szersze- teraz jest lepiej :) Na stoku mało ludzi więc można "poszaleć" ale .....to chyba nie to  :( Śnieg ciężki a stok płaski więc nie ma pełnej radości z jazdy. Po 20 zaczął padać deszcz, który pomógł mi w podjęciu decyzji o powrocie do domu :(

Reasumując:

- śniegu mają w miarę dużo (na połowie trasy) ale o takiej konsystencji jako może być przy +5 stopniach więc jak ktoś ma to proponuję szersze narty :)

- nie zauważyłem przetarć ani kamolców

- nie było nawet muld a szkoda bo byłoby jakieś urozmaicenie :)

- reaktywowali moją ulubioną knajpę po roku w nowoczesnej odsłonie ! :D

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego wieczora ze wspomnianą knajpą na czele

 

1.png

2.png

3.png

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna Krynicka-trzy dni z rzędu udało się załatwić ze znajomym Słowakiem treningi

poranne,co nie jest tam proste.Startowaliśmy ze stawianiem slalomu o 7 30,kończyliśmy 10 30,gdy zjawiał się już tłum.Górna Dwójka z rana idealna,choć śniegu na pół gwinta,główna trasa dziś już pełna przetarć i odsypów.

A zapowiada się tłum na weekend...

Podobnie jak w Tyliczu na MasterSki,które odwiedziłem po Jaworzynie nienarciarsko,

pełne wszystkie krzesła,towarzystwo polsko i rosyjskojęzyczne,o dziwo bez przetarć...

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Pilsku do 10 spoko, oczywiście pojawiło się dużo przetarć ale do ominięcia. Troszkę kamieni też się znalazło. Śnieg mokry, typowo warunki wiosenne. Najlepiej od szczytu do Miziowej trzymać się lewej strony, a od Miziowej do Szczawin prawej. Po 10 coraz bardziej nierówno, ale do 12 dało się spokojnie pojeździć. Boję się jednak, że przy tej temperaturze jaką prognozują to max do wtorku będzie dało się śmigać. Ogólnie warunki dostateczne. Poniżej filmik.

 

Edytowane przez melo7anthony
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, melo7anthony said:

Dziś na Pilsku do 10 spoko, oczywiście pojawiło się dużo przetarć ale do ominięcia. Troszkę kamieni też się znalazło. Śnieg mokry, typowo warunki wiosenne. Najlepiej od szczytu do Miziowej trzymać się lewej strony, a od Miziowej do Szczawin prawej. Po 10 coraz bardziej nierówno, ale do 12 dało się spokojnie pojeździć. Boję się jednak, że przy tej temperaturze jaką prognozują to max do wtorku będzie dało się śmigać. Ogólnie warunki dostateczne. Poniżej filmik.

 

Faktycznie warunki spoko, a ja głupi siedziałem w domu oglądając PŚ w slalomie. Czy mgła od Miziowej w górę była cały czas podobna jak na filmie, czy bywało gorzej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, andy-w napisał:

Faktycznie warunki spoko, a ja głupi siedziałem w domu oglądając PŚ w slalomie. Czy mgła od Miziowej w górę była cały czas podobna jak na filmie, czy bywało gorzej ?

Bywało gorzej, czasami widoczność do ok 20 m, ale były też takie momenty, że mgły w ogóle nie było. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marek_kapica napisał:

jak nie białka to BSA tam warunki pewnie dobre.

Szczyrk raczej będzie miał styczniową przerwę wiosenną ,nawet BSA  na dole szybko płynie bo od kilku dni brak przymrozków i  jest sporo przetarć.

26219649_821403421401359_716213560020199

Cytat

Zdjęcia naszej mapy z trasami i temperaturą 7.01.2017 i 7.01.20181f600.png😀
25 stopni różnicy, ale kręcimy nadal na Beskid Sport Arena Szczyrk

 

Edytowane przez surfing
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_kapica napisał:

Był ktoś może dziś w Białce ? Rozważam jutro się tam wybrać, śniegu dosyć? Jak nie białka to BSA tam warunki pewnie dobre.

Właśnie wróciłem. Jeździłem ze swoją 7-latką. Wczoraj - Trzech Króli - mega dużo ludzi, na mocnym plusie, ale widoki przednie, bo przynajmniej słoneczko było. Katowałem z Młodą trasę FIS2 i tamtejsze orczyki. Tam ludzi nie było, a przez to, że na ściance był cały czas cień i śnieg mocno ekranował, to tam było wyraźnie chłodniej i i twardziej niż na głownych trasach na Kotelnicy. Gdzie indziej się nie zapuszczałem więc trudno mi coś więcej powiedzieć.

Dziś też byliśmy. Ludzi mniej, ale ciągle sporo. Dziś mgła, wilgoć i generalnie nieprzyjemnie. Znów katowaliśmy FIS i orczyki. 

Śniegu dużo, jak na mizerię wokól, to nawet bardzo dużo, no ale przy tej temperaturze to oczywiście odsypy i cukier. Warunki raczej niełatwe i co chwila słychać było skuter na bombach z ratownikami. Biorąc pod uwagę jak ludzie tam jeżdżą - jedni się uczą, a pomiędzy nimi wielu niepanujących nad nartami i prędkością mistrzów sportu bez jakiejkolwiek wyobraźni - to w sumie niedziwne. Jak to kiedyś zauważył filozoficznie mój stary druh - "Nienawidzę Białki. Nie wyjeździsz się za cholerę, ale krzywdę można sobie zrobić..." Z drugiej strony nie ma co gadać, to w tej chwili śniegowo najlepiej przygotowane miejsce do jeżdżenia na Podhalu.

Dla mnie wielki minus to błoto na parkingu. Dzisiaj na dzień dobry plecak wyleciał mi z bagażnika auta prosto w bagno. Uważam, że przy tych inwestycjach, które tam porobiono wyasfaltowanie parkingów nie powinno być znów aż tak wielkim wydarzeniem.

P.S. Z różnych względów, spaliśmy z soboty na niedzielę w Kluszkowcach. Co prawda nie byliśmy na nartach, ale trasy widziane z pewnej odległości raczej wyglądały na takie, gdzie śniegu nie jest zbyt wiele. Jutro i pojutrze są tam zawody dzieciaków i ciekawy jestem, czy ośrodek to wytrzyma. Podobno na zawody MOZN zgłoszono kilkaset dzieci - tak niosła dzisiaj plotka. Lepiej żeby te dzieci umiały zjeżdżać w głębokich rynnach.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem odpuścić nartowanie ze względu na pogodę; To co widziałem za oknem od rana specjalnie mnie nie nastrajało do wyjścia z domu O.o Jednak po 15 było już lepiej i zacząłem zerkać nieśmiało na kamerki :) Miałem ochotę od dawna pojechać na Kiczerę w Wiśle (Hotel Stok) bo to jeden z moich ulubionych stoków.na wieczorne nartowanie (mało ludzi  i fajna czerwona trasa)  . Najpierw zerkam na kamerki (nie wygląda to najlepiej ) potem dzwonię do miłej pani z kasy, która potwierdza , że warunki są trudne. Hmmm ...a jednak zaryzykuję !  Po 30 minutach jestem na miejscu, Pierwszy wjazd kanapą i obserwuję bacznie  trasę. Niestety potwierdzam to co usłyszałem ..,,będzie ciężko :$ Z góry widać pełno przetarć. Śnieg jest ciężki z lekkimi odsypami ale największy problem to wspomniane przetarcia i kamolce. Przez pierwsze dwa zjazdy staram sobie ułożyć bezpieczną linię zjazdu której trzymam się do samego końca - dało radę bez strat :$ . Oczywiście musiałem zaliczyć też moją ulubioną knajpę na dole gdzie wg mnie jest jeden z najlepszych żurków a Panie są wyjątkowo miłe dla gości. Jak nie zamkną Kiczery  w tym tygodniu to pomimo wspomnianych warunków na pewno się tam pojawię wieczorem :D

 

BTW Na górnej stacji pokazywało pod koniec mojego pobytu  "0" stopni ... :D 

Pozdrawiam Bolec

5.png

4.png

2.png

3.png

Edytowane przez bolec
  • Like 13
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...