Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko o Jakucji, bo niektórzy tu narzekają na złe warunki :D

W piątek wieczorem padał deszcz, ale rano w sobotę już bez deszczu lekko na plusie. Trasy biegowe przygotowane, śniegu mnóstwo, blisko 1m.

W niedzielę od rana lekki śnieg i troszkę na mrozie. Czyli już bardzo dobrze. Ludziów sporo, ale było dla nas też miejsce na trasach.

DSC03969.thumb.jpg.72d285028f8063a3c72d77607b199914.jpg

DSC03998.thumb.jpg.87a8b57506bdb1ad73664e26cc9fb6e9.jpgDSC04006.thumb.jpg.4d15a3daf57ce1e6094bf83f5d6e9c00.jpg

  • Like 19
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty Groń w sobotę (wybaczcie, że z opóźnieniem).
Ludzi trochę było, ale bez dramatu. Kolejka do krzesła kilka minut. Na trasie gęsto, ale do przeżycia. Jazda w cukrze, ale i tak szacun, bo stok cały czas przypomniał trasę narciarską pomimo temperatury +11.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ROCH napisał:

Złoty Groń w sobotę (wybaczcie, że z opóźnieniem).
Ludzi trochę było, ale bez dramatu. Kolejka do krzesła kilka minut. Na trasie gęsto, ale do przeżycia. Jazda w cukrze, ale i tak szacun, bo stok cały czas przypomniał trasę narciarską pomimo temperatury +11.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem czemu, ale jakiś błąd jest - nie mogę posta edytować ani usunąć zarówno z pozycji komputera, jak i telefonu, a nie wgrały się zdjęcia.
Dlatego zamieszczam je poniżej:

26735597_1575275485886000_1079402575_o.jpg

26772122_1575275439219338_361092875_o.jpg

26782252_1575275442552671_543871564_o.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MarioJ napisał:

 

W piątek wieczorem padał deszcz, ale rano w sobotę już bez deszczu lekko na plusie. Trasy biegowe przygotowane, śniegu mnóstwo, blisko 1m.

W niedzielę od rana lekki śnieg i troszkę na mrozie. Czyli już bardzo dobrze. Ludziów sporo, ale było dla nas też miejsce na trasach.

DSC03998.thumb.jpg.87a8b57506bdb1ad73664e26cc9fb6e9.jpg

Jakuszyce w tych okolicznościach wyglądają jak z innego obszaru geograficznego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk SON

Z dniem 9.01.18 ze względu na trudne warunki narciarskie na trasach w Ośrodku obowiązuje cennik z sezonu niskiego.  

Dostępne będą trasy z warunkami trudnymi 4, 7, 10 oraz 2 koleje 6-osobowe na Solisku.

Kolej gondolowa będzie nieczynna.

Do dyspozycji narciarzy pozostaje parking przy gondoli,  skibus do Soliska kursuje co 15 min 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczawnica. W nocy mrozik. Koło 8 nad ranem -5. Temperatura poniżej zera utrzymywała się jeszcze przez kilka godzin.
Armatki rozstawione wzdłuż tras. Żadna nie śnieży... Pomyślałem sobie "może całe moce rzucili na Szafranówkę?" , sprawdziłem kamery i ... niestety też nic nie śnieżyło.
Nie mam pojęcia dlaczego :(:(:(:(  Taki fajny ośrodek i taka lipa.

P1030085.JPG

P1030086.JPG

P1030087.JPG

P1030088.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ROCH napisał:

Szczawnica. W nocy mrozik. Koło 8 nad ranem -5. Temperatura poniżej zera utrzymywała się jeszcze przez kilka godzin.
Armatki rozstawione wzdłuż tras. Żadna nie śnieży... Pomyślałem sobie "może całe moce rzucili na Szafranówkę?" , sprawdziłem kamery i ... niestety też nic nie śnieżyło.
Nie mam pojęcia dlaczego :(:(:(:(  Taki fajny ośrodek i taka lipa.

Oto PKL - patologia. 

A jak już naśnieżą to nie potrafią solidnie przygotować tras, tak było w 3/4 czasu w zeszłych sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dosyć dzisiejszego czytania forum - niektóre posty były bardzo zabawne ale to taki śmiech przez łzy - więc postanowiłem, że moje miejsce nie jest przy komputerze ale tam gdzie powinniśmy być czyli na stoku :D Robię szybki przegląd stacji w mojej okolicy i widzę, że jest ogólnie nieciekawie :( Mam do wyboru jedynie Czarny Groń albo Siglany. Do Czarnego mam dwa razy dalej wiec jeszcze może poczekać (bo wiem od osób , które były że mają bardzo dobry warun) więc standardowe  szybkie przebieranko, wskakuję do samochodu i koło 17 melduję się na Siglanach. Parking prawie pusty , ludzi umiarkowanie, zobaczymy co będzie ? Karnet wieczorny 17-21 za 30 zeta wymiata ale wiadomo, że ciężko tu spędzić 4 godziny no chyba, że z tych czterech dwie w knajpie    :D Zjeżdżam pierwszy raz i....zaskoczenie. Co prawda śnieg jest ciężki (ale czego można wymagać przy takich temperaturach ) ale jest na całej szerokości i długości, zero przetarć i kamolców - naprawdę szacun dla właścicieli ! Zjeżdżam parę razy i stwierdzam , że narty które mam na nogach to nie to więc szybka zmiana na szersze. Niestety w trakcie "przekładki" rozcinam niefortunnie głęboko palec o krawędź narty  i zamiast walczyc na stoku walczę 15 min z palcem O.o Owinąłem to cholerstwo ciasno chusteczką , zapakowałem w rękawicę - co będzie to będzie :D Na szerszych nartach już jest zdecydowanie lepiej i do końca jazdy "pływam" sobie po stoku. Po trzech godzinach trzeba wracać koniecznie do domu. Raz, dwa i jestem w domku , piszę relację którą właśnie czytacie i piję zasłużone pifko.:D:D

Pozdrawiam Bolec

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

  • Like 21
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...