Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem odwiedziłem Kaniówkę i Kotelnicę (Białka w całej okazałości).

Jazda od 16:00 do 18:00. Podchodząc do jazdy dość sceptycznie zastałem perfekcyjnie przygotowane stoki narciarskie. Absolutnie cały kraj powinien się od nich uczyć jak przygotować stoki (a zwłaszcza TMR), jak je naśnieżać, kiedy i jak ratrakować itp. Bardzo mało muld, bardzo rzadko wychodzi lód. Śnieg mimo, że sztuczny przygotowany perfekcyjnie (przypominam, że była to jazda w godzinach od 16:00 do 18:00, która nie wymaga zakupu dodatkowego karnetu do jazdy wieczornej). Najlepiej przygotowana trasa to FIS 2 (fajne nachylenie i szybki orczyk), trasa pusta, jakbym miał ją do wyłącznej dyspozycji. Nowy łącznik z Kaniówki, sprawdza się świetnie.

Łącznik Kaniówki z Kotelnicą.

acznik_Kani_wki_z_Kotelnic.jpg

Łącznik cd.

cznik_cd.jpg

Kotelnica warunki.

Kotelnica_warunki.jpg

Kotelnica warunki cd.

Kotelnica_warunki_a.jpg

Kotelnica_warunki_b.jpg

FIS 2 - SUPER WARUNKI (najlepsze jaki spotkałem w tym sezonie - 17 dni na nartach)

2_FIS_warunki.jpg

FIS 1 - w przygotowaniu

1_FIS_w_przygotowaniu.jpg

W drodze powrotnej 6.

6_warunki_a.jpg

I 6 cd.

6_warunki_c.jpg

Kolejki do wyciągów umiarkowane.

Kotelnica_kolejki_o_17.jpg

I powrót na Kaniówkę  nowym łącznikiem.

 

 

nowy_zjazd_do_Kani_wki.jpg

Warunki na Kaniówce, poprawne choć do Kotelnicy im sporo brakowało.

Warunki_Kani_wka.jpg

  • Like 20
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, moruniek napisał:

Absolutnie cały kraj powinien się od nich uczyć jak przygotować stoki (a zwłaszcza TMR), jak je naśnieżać, kiedy i jak ratrakować itp. Bardzo mało muld, bardzo rzadko wychodzi lód.

A to nie jest tak, że płaskie trasy przygotowuje się znacznie łatwiej? ;) Bo musisz przyznać, że te trasy w Białce są zdecydowanie bardziej łagodne nawet od niebieskich tras w SON.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokół Krakowa też się coraz więcej dzieje. Szklana Góra Harbutowice już się kręci:

image.png.e5b1bcc09d974e2d88b0067a088231eb.png

 

 

Natomiast wedle telefonicznej informacji, jutro ma ruszyć Góra Chełm w Myślenicach, gdzie na kamerkach też to wygląda obiecująco:

image.thumb.png.2e3602c470266b72d8cae23cd52f1eb2.png

 

Wczoraj byłem chwilę wieczorem w Sieprawiu żeby córeczka się chwilę poślizgała. Otwarty na razie krótki orczyk i jest nowość w tym roku w postaci taśmy dla najmłodszych z młodych. Armatki zostały przestawione i czekają w gotowości aby naśnieżać większy stok, ale tu potrzeba pewnie z 4-5 mroźnych nocy. Dzisiaj wieczorem też się wybieramy na ok 2h o ile nas jakieś orkany nie zdmuchną:

image.thumb.png.47ed2442d3758d68e89282715b8f1392.png

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dębowiec Bielsko-Biała, 19 stycznia 2018 r. o godz. 9:00 nastąpi otwarcie stoku dla narciarzy

http://www.debowiec.beskidy.pl/index.php

5a60a226ca914_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2018-01-18132404.jpg.e5894a4f6e51238f683906649e1535c1.jpg

Cennik

Karnet 10 przejaz     36 zł     30 zł     29 zł     26 zł
Karnet 2 godzinny     38 zł     32 zł           
Karnet 4 godzinny     53 zł     45 zł           
Karnet 6 godzinny     70 zł     59 zł           
Karnet całodniowy     110 zł     93 zł           
Karnet 10 przejazdowy Rodzina +     25 zł     20 z

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z córą odwiedziliśmy dzisiaj Skolnity. Co mogę powiedzieć? R E W E L A C J A !

Pusto, fajnie przygotowana trasa. Do 11 momentami stok na wyłączność. Później pojawiło się kilka szkółek, ale ciągle jazda bez najmniejszej kolejki. Miałem okazję zamienić kilka słów  z właścicielami ośrodka (z jednym z nich na wyciągu, z drugim w knajpce). Nota bene bardzo sympatyczne rozmowy (pozdrawiam, o ile zaglądają na forum). Usłyszałem jakie plany mają na przyszłość, żeby przyciągnąć klientów. Dla mnie super, że ludzie jakoś omijają Skolnity, dla nich to zmartwienie...

Bardzo udany dzień nartowania!:D

Tak wyglądała kolejka o 8.30

5a622208b6069_20180119_0834081.thumb.jpg.b3934be197adeea292b405d06236b45c.jpg

A tak o 12.30:

5a6222f441226_20180119_1311481.thumb.jpg.332cecca3bd9f43a3e57da8a5486f6af.jpg

 

  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRAGEDIA NA NARTACH

Mam mieszane uczucia pisząc tę informację. To smutna historia.Na końcu umieszczę małe podsumowanie.

Dziś wieczorem na jednej z malowniczych stacji narciarskich -Mężczyzna lat 29 upadł i zasłab.Nie był to efekt prędkości ,  lecz stan zdrowia. W błyskawicznym tempie instruktorzy oraz narciarze podjeli AKCJE REANIMACJI. Błykawicznie telefon na Pogotowie.Cały czas trwała akcja reanimacji przez narciarzy.  po około 15 minutach  akcję przejęli

RATOWNICY i lekarze z karetek ze sprzętem udzielali fachowej pomocy.Po godzinie nie udało sie przywrócic stanu zdrowia. Najblizsza rodzina mówiła ,że Mężczyzna 11  lat temu przeszedł operację serca. To smutne

 Kondolencje dla rodziny. Na nartach sa urazy kończyn dolnych i górnych. Tutaj był sadzę stan zdrowia. Mnie buduje postawa w jaki sposób brać NARCIARSKA -brała udział w akcji.liczylismy na uratowanie.

Zyczę udanych i bezpiecznych szusów.

  • Like 4
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżnica

Z samego rana super,ale trzeba być przed 8,bo potem mała kolejka do kasy.Ludzi sporo,na szczęście sami pasjonaci o tej godzinie jeżdżą:D..Potem dojedzie resztaB|

Brakuje karnetu na 2 godziny...bo to w sam raz na tą górę.Czas szybko zleciał,teraz śniadanko a potem rowerxD.i....łyzwy bo wczoraj w Mszanie otwarli lodowisko.

Pozdrawiam 

 

IMG_20180120_094212.jpg

IMG_20180120_094203.jpg

IMG_20180119_192515.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiczera - wczoraj, piątek 19.01 - godz. 17 - 21.

Warunki dobre, można by rzec bardzo dobre - oczywiście dla mnie :) Może dla słabiej jeżdżących luźny śnieg mógł stanowić jakiś tam problem.

Twardo na całej trasie, a na tym po pół godzinie zrobił się luźny śnieżek, w dwóch - trzech miejscach troszeczkę lodu, widziałem 1 kamyczek, który od razu wyrzuciłem poza trasę.

Ludzi zero jazda na okrągło, najdłużej w "kolejce" stałem może 20 - 30 sekund.

O 19:10 włączyli armatki, z prawej strony stoku - zjeżdżając, im później tym niżej włączali coraz więcej, mróz schodził, ale nie przeszkadzały zbytnio w jeździe.

P.S.

To ratrakowanie to taki pic na wodę - raczej wyrównywanie stoku, po 15-20 minutach nie było znać, że stok był ratrakowany...

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moloo napisał:

Kiczera - wczoraj, piątek 19.01 - godz. 17 - 21.

Warunki dobre, można by rzec bardzo dobre - oczywiście dla mnie :) Może dla słabiej jeżdżących luźny śnieg mógł stanowić jakiś tam problem.

Twardo na całej trasie, a na tym po pół godzinie zrobił się luźny śnieżek, w dwóch - trzech miejscach troszeczkę lodu, widziałem 1 kamyczek, który od razu wyrzuciłem poza trasę.

Ludzi zero jazda na okrągło, najdłużej w "kolejce" stałem może 20 - 30 sekund.

O 19:10 włączyli armatki, z prawej strony stoku - zjeżdżając, im później tym niżej włączali coraz więcej, mróz schodził, ale nie przeszkadzały zbytnio w jeździe.

P.S.

To ratrakowanie to taki pic na wodę - raczej wyrównywanie stoku, po 15-20 minutach nie było znać, że stok był ratrakowany...

Wydaje mi się że ratrakowanie to właśnie równanie stoku, ale po takim równaniu śnieg potrzebuje czasu żeby się związać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...