Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Miał być wieczorny Poniwiec ale właśnie „POCAŁOWAŁEM KLAMKĘ” pomimo , ze upewniałem się telefonicznie że będzie otwarty ( na stronie jest „czynny) Po prostu brak słów ...,.:mad: Jutro będą mieli ze mną poważną rozmowę ...
Jadę szukać czegoś dalej [emoji20] [emoji20]
Trzeba było zadzwonić, też miałem być na Poniwcu, ale na FB napisali, że dziś nie ma wieczornej jazdy, więc nie pojechałem ...

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po niemiłej przygodzie wylądowałem ostatecznie na Nowej Osadzie w Wiśle. Stok płaski ale śnieg jest dosyć twardy więc można się rozpędzić. Ludzi na stoku umiarkowanie ale jazda głównie jedną połówką trasy bo druga jest mocno śnieżona. Kolejki do kolejki już nie ma .Brak minerałów i o dziwo na dolnym odcinku ani jednej muldy. Miłym akcentem jest ognisko ,którym „Bistro pod gołębiem „ stara się przyciągnąć klientów bo jest dosyć zimno :D

Pozdrawiam Bolec 

E1138851-3545-4311-90C8-86C308A87CC3.jpeg

F7890174-8CD8-46CD-98B5-E8F5737E0AA3.jpeg

50CCF13E-187B-49FC-8589-31C433D1237B.jpeg

B11E76BA-B59A-4399-A572-827DDAC84C58.jpeg

Edytowane przez bolec
  • Like 14
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, moloo napisał:

Cześć, a można trochę bardziej szczegółowo o warunkach - bo stwierdzenie "co najwyżej średnie" niewiele mówi.

Dzięki...

Sporo brył luźnego lodu,przetarcia , duże wyżłobiony 

Trzeba było mocno uważać żeby narty nie zakrawedziowaly po pseudo robocie ratrakowego 

Dlatego jak dla mnie co najwyższy średnio

Dla większości jeżdżących dziś słyszałem że warunki masakra

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcinn napisał:

Sporo brył luźnego lodu,przetarcia , duże wyżłobiony 

Trzeba było mocno uważać żeby narty nie zakrawedziowaly po pseudo robocie ratrakowego 

Dlatego jak dla mnie co najwyższy średnio

Dla większości jeżdżących dziś słyszałem że warunki masakra

 

 

4 minuty temu, bolec napisał:

Warto wiedzieć dokładnie jakie są warunki  chociażby po to aby zdecydować jakie zabrać narty - szroty czy normalne ;)

Dzięki, biorę szroty, których nie mam :) 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSA dzisiaj rano ludzi mało, natomiast ludzików (szkółki) chyba ze 100 :)

Przyjemna jazda bez kolejek, kończyłem o 11:00 i jeszcze można było znaleźć miejsce na dolnym parkingu.

 

Warunki

Wiecie że ja nie piszę o warunkach narciarskich informuję tylko o konkretnych utrudnieniach typu brak śniegu, zamknięte trasy, nieczynny wyciąg w Białce itp, warunki są albo ich nie ma, nudna byłaby jazda na nartach gdyby nam śnieg nie robił ciągłych niespodzianek.

My narzekamy na brak śniegu, inni na jego nadmiar.

 

Od paru dni w radio tv i internetach  każdy narciarski Janusz jest informowany:

1. Zasypało Alpy

2. W Tatrach zagrożenie lawinowe (prawie zawsze bo straszą już od 1)

3. Znakomite warunki narciarskie w naszych górach, no bo patrz wyżej a mieście śnieg za oknem oraz ferie.

 

Efekt to często rozczarowanie i lamenty na facebooku, a  nasz Janusz rasowy freerider z głębi Polski próbuje wolności na Bieńkuli  z 5cm pokrywą niezwiązanego z podłożem puchu, taki obrazek widziałem w sobotę. Trochę go rozumiem bo drzewa solidnie obklejone śniegiem :)

 

 

Edytowane przez surfing
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty Groń dziś od 12 do 15. Warunki zdecydowanie gorsze. Armatki pracują od wczoraj non stop. Efekt dużo muld. Ludzie padają zwłaszcza na stromych zjazdach jak muchy. Prawa strona zdecydowanie lepsza. Można zjechać bez większych problemów. Ludzi zdecydowanie więcej jak wczoraj i kilka szkółek, efekt kolejki większe niż wczoraj ale bez dramatu. Czekania na max 5 minut. Średnio 2 do 3, A po 13 bez kolejek. Po 14 zaczął padać też śnieg. W paru miejscach drobne przetarcia i minerał ale do ominięcia bez większych problemów.

Edytowane przez zslawek
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwsza wieczorna jazda w tym sezonie. Trafiłem do BSA i w trzy godziny wyjeździłem się jak wściekły. Wyjazd do góry i pełnym piecem na dół i tak w kółko do zamknięcia. Warunki przez pierwszą godzinę super. Później trochę odsypów i nierówności. Ichniejszego fisu nie ratrakują wieczorem więc trasa muldziasta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj ponownie wieczorna jazda :D

Padło na Cieńków w Wiśle. Nie byłem tam chyba z 10 lat więc byłem ciekaw co się zmieniło. Karnet wieczorny 17-21 za 40 pln  więc zaryzykowałem. Zjawiłem się zaraz po 17 czyli po ratrakowaniu. Dostępna jedna oświetlona czerwona trasa. Wg mnie ten czerwony kolor jest grubo na wyrost :( Na początku jest "ścianka", którą się robi w kilku skrętach a potem do końca spore wypłaszczenie no ale wiadomo ...marketing :D Co do warunków to przez pierwszą godzinę było na całej długości gładko  i szybko . Po godzinie "ścianka" się degraduje bo jest zbyt wąska ale dół jest ok. Niestety na dolnym szerokim odcinku jest talerzyk, z którego korzystają dzieci i wysypują się na stok co oznacza , że trzeba naprawdę bardzo uważać co oceniam jako główny minus (a nawet zagrożenie) wieczornej jazdy w tym miejscu. Byłem świadkiem kilku niefajnych stłuczek. Nie wiem jak jest w trakcie dnia bo oceniam tyko tą jedną trasę dostępną wieczorem. Ludzi było mało i brak kolejek do wyciągu.

Pozdrawiam Bolec  

1.png

2.png

3.png

5.png

6.png

Edytowane przez bolec
  • Like 18
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła -Skolnity. 22i23.01.18.W poniedziałek piękna pogoda (-5 do -2C) i warunki bardzo  dobre, jak na bieżącą zimę, czyli bez przetarć , kamieni i większych placków lodowych.. Jazdę  trochę utrudniały pracujące armatki . Ludzi dosyć mało, bez kolejek. Wtorek pochmurno (-4 do 0C). Od poniedziałku armatki naprodukowały sporo śniegu i pracowały cały czas dopóki temperatura pozwalała. Jazda jak w czasie opadów śniegu, czyli czasami śniegiem po goglach ,ale ogólnie dobrze ,a  na trasie luz. W dzień ceny mają dosyć wysokie bo za 4 godziny , za jazdę  na jednej czynnej trasie trzeba zapłacić 65 zł. Mnie wychodzi 52 zł bo za 4*4godz, na wiślańskim skipassie zapłaciłem 208zl. Biorąc pod uwagę przebieg tegorocznej zimy bardzo udane rozpoczęcie sezonu ,chociaż przez 8 godzin ,,katowałem'' jedną trasę o długości 1km.Wolę luz na jednej trasie od tłumu na kilku jak to obecnie ma miejsce w szczyrkowskim resorcie. Szczyrk nie ma karnetów na 4 godziny i dopóki tego nie wprowadzi to będę tam w sezonie raz. W poprzednich latach bywałem w SON 3-7 razy i jeździłem na karnecie punktowym za 50-60 zł. (4-5godzin bez pośpiechu) Tej opcji chyba tez już nie ma.

Dojazd bardzo dobry jak na narciarza bez auta. I tak: autobus MZK Tychy nr 82 sprzed domu w Rudzie śl. -Halemba o7:00 w Tychach dworzec PKP jest o godz. 07:40. Pociąg K.S. o 08:04 z Tychósw w Wiśle Uzdrowisko jest o 09:57. Później spacer do S.N. Skolnity. Pod dolną stację kolejki zajmuje 15 minut. Nartowanie 10:30-14:30  Od dworca PKP S.N. Skolnity jest oddalona o około 800m i żaden dodatkowy przystanek nie jest tam potrzebny. Uważam ,ze również skibus wożący narciarzy z parkingu pod dolna stację to rozbestwianie narciarzy. Korzystałem z niego tylko jak byłem z córkami na nartach bo młodzież teraz jest bardzo wygodna

Droga powrotna. 15:20  busik   ( firma Bus brothers) kursujący regularnie według rozkładu.  W Mikołowie  godz. 17:00 Z Mikołowa autobus 82 godz.17:17 ,w domu (Halemba) o 17:50 ,czyli 2,5 godziny w jedną stronę . Do Wisły  jechałem w towarzystwie narciarza z Katowic. Też bez auta i też narzekał na nowe porządki w SONie (SMR) ,szczególnie na nowe taryfy i brak karnetów godzinowych. To tyle. Teraz to mnie martwi nadmiar śniegu w Tyrolu gdzie mam jechać z początku marca (lawiny, możliwe duże roztopy i nawet powodzie). Może trochę panikuję. Pozdrawiam Wszystkich.

skolnity5.jpg

skolnity.jpg

skolnity1.jpg

skolnity2.jpg

skolnity3.jpg

skolnity4.jpg

  • Like 23
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Czantoria od 8 do 11, rano warunki super (jak na standardy Czantorii), ok 10 było już sporo odsypów, na dole dużo miękkiego śniegu. Patrząc na prognozy pogody, to jak ktoś chce tam pojeździć to radzę się spieszyć. Jeśli ktoś ma nowe narty i boli każda rysa to nie polecam, bo miejscami minerały były (obsługa odgrodziła kilka takich miejsc na trasie). Ludzi rano mało, a jak kończyłem o 11 to parking był pełny, ale tłumów na trasie nie było.

IMG_20180124_2.jpg

IMG_20180124_1.jpg

IMG_20180124_3.jpg

  • Like 16
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...