Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Kluszkowce, Czorsztyn-Ski rano

Idealne warunki do jazdy. Twardo ze świeżym śniegiem. FIS zajefajny. Najwięcej jeździliśmy na nim. Nawet raz załapałem się na tyczki.

Kolejki na max 4-5 minut. Byliśmy na wszystkich trasach i wyciągach oprócz trasy po lewej stronie talerzyka C patrząc z dołu.

Stacja bardzo klimatyczna. Jeździ się tu naprawdę przyjemnie. Bylem tu drugi raz (pierwszy raz w 2013 na tydzień) i niemalże odkrywałem to miejsce na nowo. Jest tu tyle możliwości zjazdu, że nie da się znudzić. Niestety dziś jeździłem tylko 3 h.77ad4d71ff77535510736ee9f4d23fbd.jpg0307e4b949b16997b585c24b5c1e38ba.jpgc62f394f83fc1bdf0a37ede9c0f206eb.jpgc53adeca7ac5e7b07740fa8ab9521d75.jpg9d8bbc05f1ad0374381b21399d5579ad.jpgf99d8308aad027df6ebde596cc89f22a.jpg8863c2dab62de93e50a60d83fa1b598e.jpgd5848ed08e6a651896dacac34564c9f6.jpg1c80cd9e068d80ea0c3851b63da55c50.jpg

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mamad napisał:

Szacun że dałeś rady tam wytrzymać. Pisze bo byłem tam raz i kolejki Pikuś warunki super ale tam dla mnie nie ma tras. To jest lotnisko stół płaski jak górny talerzyk w BSA. Wszystko zjechalem na jednej narcie i powiedziałem nie. Białka niebieskiej trasy niema dla mnie. To są osle łączki. Wiem że jeździć potrafisz więc szacun że jeszcze potrafiles się cieszyć. Być może brakuje gór o dlatego każdy pagorek cieszy. Miałem tak jak mieszkałem na Śląsku. Biały śnieg był przez godzinę po opadzie a miedza wtedy była górką. Pora w Alpy. Chodź byłeś na Stożku i czemu nie wróciłeś??

A kiedy tam byłeś ? Bo dla mnie ten ośrodek z tego i ubiegłego sezonu a sezonów wcześniejszych to 2 różne ośrodki. Do tego patrząc na ich plany inwestycyjne (które konsekwentnie realizują), naprawdę pokazują jak można zbudować ośrodek narciarski obok gór (z widokiem na góry). W planach gondolka (na Litwinkę) i budowa czarnej trasy (bo widzą odpływ lepiej jeżdżących narciarzy). By nie było to jedynie płaskie lotnisko, powstała nowa trasa 2c (w tym roku). Mamy nowe połączenie z Kaniówką (jedziesz kawałek lasem i masz kolejne urozmaicenie). FIS 1 i FIS 2 mają solidne nachylenie (jak 1 w Szczyrku), są krótkie, ale idealne treningowo, 6 (6a) też solidnie nachylona. Warto pojechać i zobaczyć na własne oczy, bo w zagospodarowaniu czasu po nartach są mistrzami świata, szczególnie dla dzieci (sanki, zamki lodowe, baseny itp.) do tego stoki przygotowane świetnie (mega zapas śniegu na ciężkie czasy). Obowiązująca promocja, że dzieci do 120 cm jeżdżą za darmo, a na ich głównych trasach mogą spokojnie się dalej uczyć jeździć. Warto odwiedzić szczególnie po sezonie głównym lub na zamknięcie sezonu narciarskiego w Polsce, szczególnie z dziećmi (a jak Cię znudzi czy się nie spodoba zawsze możesz wyskoczyć na Kasprowy jak już jesteś w okolicy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedziemy przez Buczynkę?

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka


Pewnie tak, końcówka na bank z kamieniami, tylko czy chcemy? - info od obsługi: w ubiegłym tygodniu mimo ostrzeżeń, narciarz zjechał, na Buczynkę przewrócił się i uderzył głową w kamień, zmarł w szpitalu... [emoji853]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, surfing napisał:

Relacja sezonu, przyznać się ukradliście samochód z pełnym bakiem :)

 

Nie ukradliśmy i miał tylko zalane połowę baku :). Generalnie temat zamierzamy powtórzyć, ale już nie będzie to 1-dniowy wypad tylko 2-3.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bolec napisał:

Po mglistym poranku na koniec dnia Pilsko pokazało w końcu swoje prawdziwe oblicze ....:D:P  

Bardzo udany dzień w miłym towarzystwie :)

7948AD0A-3FC7-4D0E-BD74-234FBDED5E29.jpeg

2BF55EAB-FE9A-42F3-930B-E29CE1D12AD9.jpeg

1F2F0D5A-2DC8-4E6D-A1F6-4B512542A49B.jpeg

 

Bolec zdjęcia mistrzostwo, bylem na Pilsku w 2006 gdy była taka ostra zima i było właśnie tak jak na twoich zdjęciach, nie zapomnę tego. Niech no już Słowacy przejmą tą górę i zrobią  Mountain Resort z prawdziwego zdarzenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój piąty (dopiero) dzień na nartach w tym sezonie ,ale za to w doborowym towarzystwie narciarzy najwyższej amatorskiej klasy: @bolec i @keisyzrk .Byłem pierwszy raz w życiu na Pilsku i jestem urzeczony jego klimatem. Jeździłem między Pilskiem a Szczawinami i wyjeździłem się solidnie. Najlepszy mój narciarski dzień w tym roku co jest w dużej mierze zasługą Krzyśka ( @bolec), który zaoferował mi podwózkę z dworca kolejowego do Korbielowa i wspólne nartowanie. Wielkie dzięki. Bardzo fajnie spędzony dzień w miłym towarzystwie ,w pięknym górskim zakątku:):):) 

  • Like 7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, prez7 napisał:

Bolec zdjęcia mistrzostwo, bylem na Pilsku w 2006 gdy była taka ostra zima i było właśnie tak jak na twoich zdjęciach, nie zapomnę tego. Niech no już Słowacy przejmą tą górę i zrobią  Mountain Resort z prawdziwego zdarzenia.

A ja mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. Chciałbym tam spędzić chociaż kilka dni, ale z całą pewnością nie po przejęciu przez Słowaków...

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marboru napisał:

 Właśnie do tego powinno służyć forum ...

No właśnie o tym od czasu do czasu wspominam starając się uświadomić reszcie po co tu jesteśmy ;)

Jak dla mnie poznałem dzisiaj kolejnego pozytywnego gościa z forum :D 

Pozdrawiam  

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym od czasu do czasu wspominam starając się uświadomić reszcie po co tu jesteśmy [emoji6]
Jak dla mnie poznałem dzisiaj kolejnego pozytywnego gościa z forum [emoji3] 
Pozdrawiam  
No nie, że super. Do dziś z żoną wspominamy jak bajerował na orczyku że jest ostatnim narciarzem, który dojeżdża ze Śląska pociągiem. To było długo zanim na forum trafiłem. Sorry@janek57 :) jestem pewien że to byłeś ty.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janek57 napisał:

Chyba raczysz żartować . 

 Ja nie żartuję, góra jest super tylko wymaga doinwestowania. Skoro Kasprowy kupił Luxemburski fundusz, a SON TMR, to jak najbardziej jakiś poważny inwestor by się tam przydał. Nie mam nic przeciwko Polskiemu, ale nie wierzę, że u nas są tacy inwestorzy długoterminowi, a tu trzeba zainwestować z długim terminem zwrotu. Patrząc na SON w  Szczyrku to pewnie nie mniej niż ze 100mln zł: gondole, kanapy, prakingi, knajpy, oświetlenie, zbiornik na wodę, naśnieżanie, poprawienie tras, no jest tego trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marionen napisał:

A ja mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. Chciałbym tam spędzić chociaż kilka dni, ale z całą pewnością nie po przejęciu przez Słowaków...

Nie muszą być koniecznie Słowacy, mogą być Hindusi, byle mieli długofalowy program rozwoju Stacji, a nie tylko obietnice i kapitał spekulacyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupią to Słowacy lub ktokolwiek inny kto zainwestuje 100 baniek to będzie koniec Pilska dla narciarstwa.

Przydałby się ktoś kto byłby w stanie spłacić krzesło na Buczynkę i wyremontować orczyki na górze ale nie miałby więcej kasy by budować tam centrum rozrywki jak w Szczyrku.

To nawet byłby optymalny podział - dolne partie komercyjne - zarobek dla ośrodka. Góra dla narciarzy czyli po staremu.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, prez7 napisał:

Nie muszą być koniecznie Słowacy, mogą być Hindusi, byle mieli długofalowy program rozwoju Stacji, a nie tylko obietnice i kapitał spekulacyjny. 

Ja nie mam nic przeciwko Słowakom, Hindusom, Luksemburczykom itd. Przerażają mnie wielcy inwestorzy, którzy rozwalają fajne góry, tworząc kolejne centra narciarskie naszpikowane wielką ilością wyciągów na małej powierzchni i robiąc przy okazji niesamowity tłok w okolicy. I to jest problem, a nie Słowacy... W tych ośrodkach jest miejsce na wszystko, tylko nie ma miejsca dla narciarzy.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góry Sowie, Rzeczka, 4 km za Walimiem (jak to u nas mówią: walim na Walim). ON Na Stoku, teraz prywatny, dawniej znany jako ŚFUP-owski. Jedna trasa czerwona i niebieska. Istnieje od zawsze odkąd pamiętam, i zawsze tu mi się dobrze jeździło. Podstawy jazdy na muldach właśnie tutaj opanowałem. Niestety muld już teraz tutaj nie ma. Teraz armatki i ratraki. Śniegu (sztucznego oczywiście) pod dostatkiem, kamieni i przetarć brak. Narciarzy jak na lekarstwo (nie to co kiedyś;))

P2148172.thumb.JPG.1e767c4a43bd09e5026ae459321f221b.JPG

Trasa niebieska

P2148174.thumb.JPG.29df2825d56419eaa4c1f33cfd691266.JPG

i czerwona

P2148175.thumb.JPG.2555ede31f47caa31df376cd29d51239.JPG

P2148181.thumb.JPG.ae361d4d23cde07ca8a2fa634e39dd60.JPG

P2148182.thumb.JPG.154ce0a7fea329c04be2d659e98abb31.JPG

P2148183.thumb.JPG.c3e881b5704c5927efa2f7b40e954d95.JPG

P2148186.thumb.JPG.000338ba6d5358d5722e99d13d6144f1.JPG

Można tu zjeść i zanocować

P2148189.thumb.JPG.75c41b683f394542ab09f0458b0dd370.JPG

jest jazda nocna

P2148190.thumb.JPG.e01b19f93257e45e14e3650d68bf2871.JPG

a ceny nie zmienione od ubiegłego sezonuP2148191.thumb.JPG.641229b87899c9308283a8589a2391f2.JPG

P2148192.thumb.JPG.3b0002a5336367bf51bad002b6a30935.JPG

Pozdrawiam

Edytowane przez marionen
  • Like 10
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...