Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, marionen napisał:

Świetnie wygląda ta Arena. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie tam zawitam, z niekłamaną radością.

Mimo wszystko to nie stok,na który chciałoby mi się jechać tyle km,ile Ty masz...Jak już będziesz w Krynicy,to raczej Jaworzyna,bo próbują zrobić następne trasy...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2018 o 19:25, zaruski napisał:

Włączone naśnieżanie na otwartej trasie jest nie zgodne z prawem . Jak ktoś chce może zgłosić sprawę na policję i właściciel poniesie konsekwencje .:/

Tak z ciekawości - z czego konkretnie to wynika, bo już wielokrotnie czytałem/słyszałem, że tak jest, ale gdzie (w jakiej ustawie i w którym miejscu) jest podstawa prawna tego zakazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Mimo wszystko to nie stok,na który chciałoby mi się jechać tyle km,ile Ty masz...Jak już będziesz w Krynicy,to raczej Jaworzyna,bo próbują zrobić następne trasy...

Jak nie pobłądze to jakieś 480 km. Potrafię zadowolić się niewielkimi trasami. Na takich, a nawet mniejszych ośrodkach się wychowałem narciarsko i wydaje mi się, że radzę sobie nienajgorzej. Chcę jeszcze zahaczyć o Podkarpacie, bo nigdy tam nie jeździłem na nartach. Doszedłem do punktu w którym zauważyłem, że lepiej i więcej znam stoki alpejskie i czeskie niż polskie (z wyjątkiem dolnośląskich). A mam już mocno z górki, to ostatni dzwonek poznać trochę naszych stoków i ośrodków narciarskich.

Edytowane przez marionen
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marionen napisał:

Świetnie wygląda ta Arena. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie tam zawitam, z niekłamaną radością.

100 razy lepsze jest Rytro z okolicy jeśli chce się ostrzej pojeździć, to mój ulubiony stok, ale na razie tam kicha totalna. Trzeba poczekać aż naśnieżą porządnie od góry do dołu i szeroko ścianki. 

Opłakany stan Rytra z soboty 13.01.2018

IMG_20180113_153553_HDR.thumb.jpg.f3c80c9deb1c153904cc1504cfba38f9.jpg

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Cosworth240 napisał:
Dnia 13.01.2018 o 19:25, zaruski napisał:

Włączone naśnieżanie na otwartej trasie jest nie zgodne z prawem . Jak ktoś chce może zgłosić sprawę na policję i właściciel poniesie konsekwencje .:/

Tak z ciekawości - z czego konkretnie to wynika, bo już wielokrotnie czytałem/słyszałem, że tak jest, ale gdzie (w jakiej ustawie i w którym miejscu) jest podstawa prawna tego zakazu?

jak tak , to na logikę , jaka pada śnieg , to też powinni zamykać trasy ........

  • Like 3
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marionen napisał:

Jak nie pobłądze to jakieś 480 km. Potrafię zadowolić się niewielkimi trasami. Na takich, a nawet mniejszych ośrodkach się wychowałem narciarsko i wydaje mi się, że radzę sobie nienajgorzej. Chcę jeszcze zahaczyć o Podkarpacie, bo nigdy tam nie jeździłem na nartach. Doszedłem do punktu w którym zauważyłem, że lepiej i więcej znam stoki alpejskie i czeskie niż polskie (z wyjątkiem dolnośląskich). A mam już mocno z górki, to ostatni dzwonek poznać trochę naszych stoków i ośrodków narciarskich.

No to zapraszamy na skisafari,ale raczej z początkiem marca,bo wtedy zawsze najwięcej śniegu...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś od 8:00 COS(4h). Dla zainteresowanych z innego wątku-nie ma żadnego korka do Szczyrku o poranku. Po przyjeździe myślałem, że kolej ma jakąś awarię bo zeroludzi(parkowałem na chodniku tuż przy dolnej stacji). Miałem wrażenie, że do 9 nas jeździło czterech. Później już oczywiście luda przybywało, ale w żadnym momencie nie było to więcej niż 3 czwórki luda w kolejce do kolejki. Przez większość dnia szło to na okrętkę(tak do 11 jeździłem sam na krześle). Później przejazd do SON. Średni to był pomysł. Kilkaset metrów od szczytu są mega kamolce. Później na spokojnie można już jechać, ale po drodze są takie dziury bo przepływa woda po śniegiem. W SON armagagedon. Bardzo dużo ludzi. Skomentuję to w innym wątku. Powrót Skibusem.

Tak więc jak ktoś chce pojeździć polecam COS z FISem. Na minus ciągłe śnieżenie, ale jak to ktoś tu napisał jak jest mniej niż -5 to to nie jest aż tak uciążliwe. Nie wiem jak rano w SON, ale po południu to nie było fajne, a widziałem, że kierowali się tam kolejni. Narciarsko dzień bardzo udany, bo bardzo dopisała pogoda. Uwielbiam te ośnieżone(oszronione) drzewa przy dojeździe na Skrzyczne.

Tylko nie mówcie nikomu o tym FISie bo się narciarze feryjni dowiedzo i  tłumnie przyjado :D.

  • Like 14
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano BSA Szczyrk, pewnie bym nie pisał bo warunki jakiś już czas optymalne, ale BSA chodziła dziś jako jedyna w Szczyrku.

Pierwsza godzina jazda bez kolejek, później orczyk i jak kończyłem o 10 to kolejka do tarasu czyli ok 20 min.

 

Dziwię się że BSA nie zrobi single line aż do bramki końcowej, bo aktualnie obłożenie kanap to ok 70%, co druga jadą 3 lub 4 osoby (ferie),

@Ignacy z Beskidu single line wydatnie zwiększa przepustowość do ok 95%, na Chopoku sprawdzone nie pierwszy sezon.

Teraz jest osobna lina dla instruktorów BSA która kończy się już na bramce biletowej,  za nią robi się tylko ścisk i bałagan, aktualny pomysł raczej zmniejsza przepustowość.

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałam rano, slyszałam w nocy ze wieje....weszłam na fb - znajoma wrzuciła fotke ze -12 dzisiaj u nas..... sloneczko swieci i korci...uporałam sie z małą robotą, która miałam do zrobienia i w auto :)

Na termometrze - 6 pokazywało juz, sloneczko swieciło, ale wiatr straszny wiał....zajeżdzam na miejsce, widze ze wyciag stoi....grupa dzieci na oslej łączce....

Wchodze do baru, widze znajomego - od razu banan na twarzy bo bedzie z kim pojezdzic. Przebralam sie i wio na stok, wyciag nam włączyli i dzieciaczki z oslej łaczki tez na "dużą" przyszły. W sumie stok i tak był prawie pusty - rozdziewiczałam sztruks dzisiaj. Godzinke pojezdzilam i do domu :)

26857723_10214575731287572_1889340674_n.thumb.jpg.a3c6c9a79e40da73c03aac1d32110407.jpg26914126_10214575731007565_1977669487_n.thumb.jpg.1767c2f11b49598673e3945a235163f8.jpg

 

 

mocno zimno nie było, tylko wiatr zwiewał i zatrzymywał moje całe 44 kg :P

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli stok, z którego bezpośrednio widać morze. Nie chodziło mi o pomorskie stoki, których rzeczywiście jest sporo. Co ciekawe Łysa Góra rok temu była czynna chyba tylko kilka dni - ten rok jest tam o wiele lepszy (patrząc na prognozy).

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2018 o 23:32, koliber napisał:

Na Śląsku też nie ma łatwych możliwości dojazdu dla osób bez samochodu. Np. z Gliwic kiedyś jeździł rano PKS do Wisy, teraz jest jedynie pociąg, jadący 3 godziny. No i są dwa znane mi organizacje, oferujące przejazd busem (skibus.pl oraz Trekking Club - jego podstrona "Narty Na Słowacji"), ale to już z Katowic i paru innych miast po drodze. Jeden z forumowiczów zdaje się często jeździ w Beskidy komunikacją publiczną, więc może coś dopowie...

Katowice - Wisła Głębce średnio 2:18 - 2:25. Z Gliwic z przesiadką masz około 3 godzin. Wiem, że to i tak trochę długo, ale nie zawyżaj.

Jeśli jesteś z Gliwic, to do Katowic nie masz złego dojazdu. Inna sprawa że ja oceniam komunikację publiczną wewnątrz konurbacji śląskiej (GOP) negatywnie.

Natomiast analizując węzeł Katowice w komunikacji z większością ON, to nie wygląda to tak źle.

 

Poza tym...wiem że czas przejazdu jest zły. Jestem tego świadomy. Ale... co druga osoba w pociągu otwiera piwo. Za kierownicą też byście się napili? Po nartach, jest się zmęczonym.

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend planuje w nieznanych dla mnie zimowych ośrodkach. Plany się nieco zmieniły. Sobota Krynica i Słotwiny Arena. Niedziela wreszcie na Czarnym Groniu (obiecałem na Snow EXPO, że Ich odwiedzę). Pytanie, czy w tym terminie da się w tym miejscach pojeździć, czy raczej przygotować się na tłumy nartujących?

PS nocujemy w Miodowym Raju koło Rzyk

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marionen napisał:

Weekend planuje w nieznanych dla mnie zimowych ośrodkach. Plany się nieco zmieniły. Sobota Krynica i Słotwiny Arena. Niedziela wreszcie na Czarnym Groniu (obiecałem na Snow EXPO, że Ich odwiedzę). Pytanie, czy w tym terminie da się w tym miejscach pojeździć, czy raczej przygotować się na tłumy nartujących?

PS nocujemy w Miodowym Raju koło Rzyk

W sobote na Słotwiny Ski Family Cup ma byc...czy bedzie to sie jutro okaze bo jeszcze oficjalnego info nie ma

 

Na Mazurach kolejny wyciag jutro rusza  - Gołdap...Mrągowo w tym roku niestety nie rusza - osrodek na sprzedaż

na Podlasiu Szelment juz dziala ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marionen napisał:

Weekend planuje w nieznanych dla mnie zimowych ośrodkach. Plany się nieco zmieniły. Sobota Krynica i Słotwiny Arena. Niedziela wreszcie na Czarnym Groniu (obiecałem na Snow EXPO, że Ich odwiedzę). Pytanie, czy w tym terminie da się w tym miejscach pojeździć, czy raczej przygotować się na tłumy nartujących?

PS nocujemy w Miodowym Raju koło Rzyk

na Czarnym groniu w weekendy zawsze jest sporo ludzi na trasie. Duza przepustowosc gornej 6 sprawia ze nie spotkalem tam jeszcze kolejek ale ferie.. wiec nic sobie uciąć nie dam ze jednak sie pojawią. Oczywiscie najlepiej byc tam o 8 zanim pojawi sie wiecej ludzi. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...