Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @leitner i @marek_kapica za konkretne info bo "poluję" teraz na wieczorne jazdy w okolicy bielska głównie z dziećmi i nie tylko. Po dzisiejszym "zwariowanym" dniu w Szczyrku mam niezły mętlik w głowie gdzie teraz jechać pomimo ,że mieszkam w okolicy.O.o  Celuję w trzy stacje: Skolnity, Nowa Osada , Kiczera

BTW. może ktoś z forum kto jest z okolic bielska  ma ochotę na wieczorne wspólne jazdy z dziećmi. Sorry za OT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem stację narciarską Kasinka Ski.Warunki rano 5/5. Śnieg zmrożony, twardy a stok dobrze przygotowany do jazdy. Brak przetarć oraz minerałów. W miarę przybywania narciarzy następowała stopniowa degeneracja stoku. Nieduże muldy oraz odsypy po bokach trasy. Jak na szybki poranny wypad 8.00-12.00. Super. pzdr.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem stację narciarską Kasinka Ski.Warunki rano 5/5. Śnieg zmrożony, twardy a stok dobrze przygotowany do jazdy. Brak przetarć oraz minerałów. W miarę przybywania narciarzy następowała stopniowa degeneracja stoku. Nieduże muldy oraz odsypy po bokach trasy. Jak na szybki poranny wypad 8.00-12.00. Super. pzdr.
A wieczorna jazda...wyglada już inaczj. Stok rozorany po godzinie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukowina Tatrzańska-stok UFO.Zagnało mnie tak daleko od domu,bo tylko tam pozwolili nam postawić giganta.O dziwo,temperatura była około 5+ a na stoku prawdziwe lodowisko,podobnie jak na parkingach i chodnikach.Jeździło się więc bardzo szybko,mimo słabego nachylenia,pod warunkiem,że ktoś wpadł na to,by naostrzyć krawędzie...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nartowanie od rana Zawoja Mosorny Groń

Dawno nie widziałem tyle świezego śniegu!!!

Na stoku duzo duzo duzo swiezego sniegu, bardzo miekki stok, jazda od 9 do 14, ludzi  raczej niewielkie ilości.

Stok przygotowany okej jak na tak duzy opad :)

Po godzinie 14-tej juz duzo muld i coraz wiecej ludzi

 

Pozdrawiam i dosiegu roku!

zawoja 1.jpg

zawoja 2.jpg

zawoja 3.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwardoń Ski. Jazda od 11.30, dwie godzinki z żonką.

Droga bez żadnych utrudnień i szybko meldujemy się na miejscu. Parking wypełniony może w połowie, ale gość precyzyjnie i ciasno upycha samochody. Trochę mnie to dziwiło... Trochę dziwna mają kasę, gdzie nie widać kasjerów... Lekko to dezorięntuje... Szybko kupuję karnety i ruszamy na stok. Ludzi sporo, ale w tym momencie bez kolejki to wyciągu. Później niestety ta będzie coraz większa, ale bez ekstremy. Warunki na stoku dobre i na pewno wiele tu zdziałał ostatni opad - tak od 10 - 20 cm przybyło. Mimo obciążenia, przyzwoite warunki utrzymały się do końca naszej jazdy. Zwróciliśmy karnety, a na parkingu komplet! Wypełniony full! Również na dole. Ale wyjazd bez żadnych przeszkód czy korków i tak do domciu. Jedna uwaga: na wjeździe do Węgierskie Górki coś grzebią i jak tego nie objedziemy, to tak dwie zmiany świateł możemy odstać... 

PS. Były myśli, żeby do Szczyrku jechać, ale miałem obawy, później potwierdzone, że po 11 utkniemy tam w korku. Podobnie przed Wisłą. Dzisiejszy wybór był dobry. :) 

P1190967.thumb.JPG.8bd302af4fcaa1f808f1ffd06ff001af.JPG 

P1190969.thumb.JPG.7974ffcacf6074ae841d47c4bc931774.JPG

P1190976.thumb.JPG.f27fa135d20a885d8f1fd6437350b8d4.JPG

P1190979.thumb.JPG.9aec3d6492303139ed9090347b06f6eb.JPG

P1190987.thumb.JPG.b2b1a05fe25c6b792788b785ed4178f3.JPG

P1200034.thumb.JPG.5278aa3d41805047082c89bde369c0ae.JPG

P1200042.thumb.JPG.1006486c3216a6acd699b04fbbc7e510.JPG

P1200046.thumb.JPG.c5df57f878b1cfe276006a7f3c912e7e.JPG

P1200041.thumb.JPG.c157e4ffec6e312b50cbe159f7310011.JPG

 

  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinn napisał:

Wisła Skolnity

Jest pięknie,bez kolejek

 

Też byłem na rannym jeżdżeniu na Skolnitym. Frekwencyjnie faktycznie bomba, po ok 1h gdzieniegdzie pokazał się lód oraz minerały. Ale ogólnie wyjazd na plus... Współczułem dojeżdżającym do Wisły- o 10:30 korek zaczynał się pod koniec dwupasmówki w Ustroniu... 

SAVE_20171230_091039.jpeg

 

Edytowane przez francuz
Korekta+dodatkowe info
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góralu podobno na Skolnity jest bez kolejek a i warunki jak widzę dobre
 
Tak, na Skolnity bez kolejek, nawet od 11-13 - więcej "pieszych" niż narciarzy :) no i ciężko gdziekolwiek w pobliżu zaparkować ...
Ale dobre warunki tylko do połowy trasy (niebieskiej, czerwona zamknięta) - dalej, środkiem lód i masa minerałów, w dwóch miejscach już doszło do ziemi, po bokach odsypy, a na ostatnim zakręcie w prawo (tym takim zwężeniu) wymuldzone ...
Mi akurat te odsypy nie przeszkadzały, więc posmigalem dwie godzinki i do domu ...
A ... Nie stałem w korku od strony Ustronia - od 8 byłem na Nowej Osadzie, ale wracając korek do centrum Wisły miał dokładnie 9,5 km - wyjechałem z Wisły o 13:18.
Współczułem tym którzy chcieli jeszcze w Wiśle pojeździć ...

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...