Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty skiturowo/zjazdowe


b4rt3q

Rekomendowane odpowiedzi

Nosze się z zamiarem kupna butów. Jedna z ciekawszych propozycji to buty skirurowe SCARPA Freedom SL (flex 120).

Jak taki but sprawdza się jako but zjazdowy? Na skitury raczej się nie wybieram ale mając już takie buty może w końcu się skuszę.

Jak jest z podeszwą Vibram, bo w sklepie gość twierdził, że to tylko problem jeśli but się nie zmieści w wiązanie. Jeśli da rade wyregulować wysokość przedniego zapięcia to będzie ok.

Na internetach czytam, że z taką podeszwą nie zadziała prawidłowo bezpiecznik, ale bez jakiś konkretów dlaczego i czy może już się coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To straszny grzmot, moim zdaniem już z minionej epoki. Popatrz np na Beast Carbon albo buty La Sportivy. Ale podstawowe pytanie jest z czym chcesz to jeździć? Z szynówkami? A jeśli tak to możesz kupić jeszcze większego grzmota ale dwusystemowego w 1/3 ceny - Factora BD. On będzie wtedy w 100% kompatybilny z AT bo te moim zdaniem nie są.

W tej chwili w segmencie TLT jest kupa butów o wadze około 1500 g/szt i z flexami typu 120 więc ich właściwości jezdne są rewelacyjne (bo lekkie) moim zdaniem jednak jedyny sens jest używania tego z wiązaniami pinowymi. Chyba najlepiej z ATK Freerder. Razem genialny set. 

Trochę bezsensu jest stać okrakiem - albo AT albo TLT.

 

Pozdro

Wiesiek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wujot napisał:

W tej chwili w segmencie TLT jest kupa butów o wadze około 1500 g/szt i z flexami typu 120 więc ich właściwości jezdne są rewelacyjne (bo lekkie) moim zdaniem jednak jedyny sens jest używania tego z wiązaniami pinowymi. Chyba najlepiej z ATK Freerder. Razem genialny set. 

 

 

potestujemy kiedyś nasze zestawy freetour ? k2 + atk i chamy + vipec ?

bardzo jestem ciekaw czy power na nartę będzie porównywalny czy nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujot ta scarpa też jest ponoć dwusystemowa (o ile dobrze to rozumiem), znaczy się podeszwę można dokupić i wymienić. No i kosztuje 1k zł więc ten BD raczej nie jest za 350zł. Chyba że czegoś nie wiem.

Buty będą używane prawie wyłącznie w wiązaniach zjazdowych, a tury to jedynie wartość dodana (może dam się namówić i znajdę troche czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wujot napisał:

Właśnie (z ciężkim sercem) zamówiłem Beast Carbon i ATK Freerider. Razem tylko drobne 5K >:(. Założę to do Wayback-ów 96 mm. Mój pierwszy bezkompromisowy set freetour. Wypróbuję już za 3 tygodnie. Mam nadzieję, że efekt będzie wart tej kasy.

Pozdro

Wiesiek

 

 

yes, gratulacje decyzji ! :D

godny przeciwnik do mojego zestawu, który już się świetnie sprawdził -_-

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, b4rt3q napisał:

@wujot ta scarpa też jest ponoć dwusystemowa (o ile dobrze to rozumiem), znaczy się podeszwę można dokupić i wymienić. No i kosztuje 1k zł więc ten BD raczej nie jest za 350zł. Chyba że czegoś nie wiem.

Buty będą używane prawie wyłącznie w wiązaniach zjazdowych, a tury to jedynie wartość dodana (może dam się namówić i znajdę troche czasu).

Nie Factora można kupić za 600-650 zł. Jeśli możesz do Scarpy dokupić "alpejską" podeszwę to but spoko w tej cenie. W BD podeszwa kosztowała około 150 zł.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Wujot said:

Nie Factora można kupić za 600-650 zł. Jeśli możesz do Scarpy dokupić "alpejską" podeszwę to but spoko w tej cenie. W BD podeszwa kosztowała około 150 zł.

 

Pozdro

Wiesiek

Podeszwa na pewno była w sprzedaży, tylko obecnie może być problem z dostępnością.

Gdzie te BD w takiej cenie jest?

edit. znalazłem za 600 i to z drugą podeszwą, ale to już rozmiary tylko dwa (za duże i za małe)

Edytowane przez b4rt3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Wujot said:

Co jakiś czas "wypływają" w podobnych cenach, nawet nie tak dawno ktoś ze  znajomych za tyle nabył. 

Spytałem się Arka (Fikol), który kupił za małe Factory (gdzieś koło 27) i założył je raz i chętnie by odsprzedał - 800 zł

pozdro

Wiesiek

 

Jak coś to dawaj znać ale chyba wezmę te SCARPY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, b4rt3q napisał:

Podeszwa na pewno była w sprzedaży, tylko obecnie może być problem z dostępnością.

Gdzie te BD w takiej cenie jest?

edit. znalazłem za 600 i to z drugą podeszwą, ale to już rozmiary tylko dwa (za duże i za małe)

Miałem podobny problem jak Ty, bo też chciałem mieć buty jakie Ty opisujesz.

Ale... nie szukając specjalnie, przypadkiem zobaczyłem ten model i, kupiłem je miesiąc temu za 590 zł w Krakowie.

Wczoraj testowałem pierwszy raz, i to tylko na krótkim zjeździe z Pilska. Nie wychodziłem z nimi. To miał być test sprzętu, więc tylko pochodziłem sobie w nich nad Halą Miziową (z Alpine Trekkerem). I w sumie było całkiem nieźle, myślę że na takie krótkie podejścia, jak się nie ma parcia żeby zbyt daleko iść, jest ok. Zjeżdżało się w nich w miarę dobrze, chociaż trochę uciskały. Natomiast ostatnie 2 km w nich szedłem pieszo, i w sumie było mi w nich bardzo dobrze. Nie czułem potrzeby zmiany na normalne buty trekkingowe. Ogólnie to ciężko mi się wypowiadać, na pewno jest to duży przeskok jeśli całe życie jeździło się tylko w klasycznych butach zjazdowych. Ja zaryzykowałem, bo cena była niska. Ale, w dalszej perspektywie myślę że zaopatrze się w coś lżejszego.

 

Nie wiem czy coś w podobnej "klasie", za podobną cenę można znaleźć. Tutaj za niewielkie pieniądze można spróbować.

 

Edytowane przez Gerald
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Salomon QST PRO 100  , moja opinia po 10 dniach na nartach i jednego podejścia skiturowego.

Buty bardzo wygodne, lekkie, nieprzemakalne bo wytestowane w typowo kwietniowym śniegu w styczniu 2018 :)

Twardość optymalna - zdecydowanie nie tęsknie za starymi  Nordica 130 ,a skitury Dynafit tourlite tech  też poszły w odstawkę.

Wygoda taka że można zapomnieć o nich do tego stopnia że zagadany siadałem za kierownicą samochodu :)

Cieszy mnie to tym bardziej bo nigdy nie miałem buta narciarskiego i skiturowego który pozwoliłby o sobie zapomnieć.

Dzięki @JurekByd za dobre rady odnośnie butów

 

 

 

fdc5424c146c0b605a46896676bde36c.jpg

 

 

Dnia 21.11.2017 o 11:40, surfing napisał:

Tu masz bardziej odpowiednie pod normalne wiązania i można spróbować skiturów na wiązaniach szynowych  Salomon QST PRO

salomon-qst-pro-120.jpg

 

Dnia 8.12.2017 o 11:55, b4rt3q napisał:

Dzięki wielkie za porady. Poszedłem za radą @surfing i wczoraj kupiłem Salomon QST PRO 130.

 

 

image.png.f3a8f798ace60ebbc976ab71ebc510d1.png

 

Do chodzenia świetne, lepsze niż Scarpa która mierzyłem wcześniej. Mają podeszwę zjazdową z możliwością zamiany na piny (może w końcu wybiorę się na skitury :) )

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje niestety już się skończyły po roku - pękła  plastikowa klamra na dole - kupiłem teraz technica cochise 120 - waga ta sama , a wyglądają na porządniej wykonane - zobaczymy jak się sprawdzą w realu.
Mam Tecnica Cochise 130 trzeci sezon. Świetnie sprawdzają się przy jeździe na trasie, świetnie przy podejściach. W tym roku parę razy puściła blokada, może przypadek a może czas na jeszcze lżejsze buty choć i te są lżejsze od innych.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...