Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

marcinn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Tak się podłączę.

Byłem tam (już po raz drugi) początkiem grudnia. Nie wiem czy jeszcze tam wrócę z powodów o których piszę w kolejnych zdaniach poniżej. 

Faktycznie, ludzi jest tam umiarkowana ilość jednak ma to miejsce w momencie, gdy są czynne inne, okoliczne stacje narciarskie - powoduje to, że biedne Maso Corto nie jest wtedy atrakcyjne. Mała różnorodność tras (ośrodek jak na alpejskie warunki jest bardzo mały) a infrastruktura nie jest doinwestowana (postawili nową gondolę po przeciwnej stronie doliny, jednak na samym lodowcu w dalszym ciągu jest ubogo). Dodatkowo klimat lodowcowy jest mało przyjazny - często jest bardzo zimno i wietrznie. Jest wiele czynników, które się nakładają, co powoduje, że Maso Corto nie należy do popularnych ośrodków, dzięki czemu można poczuć trochę prywatności na trasach. 

Poniżej filmik z mojego ostatniego zjazdu w dolinę wraz ze znajomymi.

 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artix napisał:

Napisz coś gdzieś o klinice 😉

Klinika... (nie jest to post sponsorowany).
Klinika Sportowa NTN. Dla osób pierwszy raz spotykających się z tym hasłem, jest to tygodniowe (6d) szkolenie z jazdy sportowej - slalom i slalom gigant. Uczestnicy podzieleni są na grupy około 6÷8 osobowe. Trenerzy najczęściej są czynnymi zawodnikami np. Akademickiego Pucharu Polski, którzy osiągają czołowe miejsca w tychże zawodach.

W kontekście samego szkolenia - grupy są dzielone na podstawie ocenianych pierwszego dnia umiejętności w jeździe dowolnej.
Jeśli pogoda nie spłata figla, przez pierwsze 3 dni jeździ się na nartach długich, dnia 4 i 5 na nartach krótkich. W dzień szósty organizowane są zawody w slalomie gigancie (narty długie). Każdego dnia jest video analiza.
Powiedziałbym, że dość standardowe podejście jeśli chodzi o treningi dla amatorów.

Ponieważ teraz jest 10-cio lecie Kliniki, która zaczynała się w Maso Corto, toteż w tym roku 2 grudniowe turnusy odbywały się właśnie tam (moim zdaniem czas na zmianę, bo ośrodek zaniedbany a obsługa w restauracji odstawia manianę pracując tylko 2h).

Co tu jeszcze... Hotel trzeba zarezerwować samemu (wraz z zapłatą zaliczki), dojazd własny - to ogólnie Klinikowy standard. NTN organizuje wyłącznie szkolenie.

Nie wiem co więcej pisać. Pytaj ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja z hotelem była opisana dokładnie tak, jak to ma miejsce - byłem z nimi drugi raz na Klinice i tak to właśnie jest, że sam musisz hotel sobie rezerwować. Są dogadani z dużym hotelem, że dla uczestników kliniki jakieś zniżki właściciel hotelu daje... Tak to wygląda w przypadku Kliniki w Masakrokorto.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...