Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
aklim

Bielizna dla skiturowca

Recommended Posts

Cześć ,

macie jakichś faworytów w tym temacie ?

w zasadzie chodzi mi głównie o górę (bluza)  , taką co dobrze odprowadza nadmiar ciepła podczas wysiłku , a przy okazji szybko wysycha , czy też grzeje nawet jak jest mokra . Czy np taki X-bionic wart jest tych , nie małych , pieniędzy , czy raczej to marketing ?

Moja pierwsza bielizna to Loop. Po 2 sezonach jak się porozciągało, popruło był X-bionic, trafiłem na promocję. Jeżdżę dosyć dużo, zaczynam 10 sezon. Nic się nie porozciągało, nie popruło. Nie mam zamiaru zmieniać firmy skoro się sprawdziła. Do tego skarpety X-socks, 9 sezonów 2 pary też dają radę. 

• Like 1

Ja mam dół xbionic, mam mieszane uczucia. Generalnie działa, nawet do -20C + spodnie softshell dawało radę, nie przemarzałem jakoś.
Faktem jest że czy ciepło np. +5 czy zimno -20, to nogi mi się strasznie nie pociły, ani strasznie nie przemarzały.
Ale to nie jest takie prawdziwe ciepło jak np. z puchówki. Xbionic działa poprzez ucisk ciała w odpowiednie miejsca.

Może na górę by się lepiej xbionic sprawdzał, bo tam się łatwiej dogrzać kolejnymi warstwami.
Na dół chcę w przyszłości spróbować z merynosem ...

p.s. tutaj masz jeszcze stary wątek 

• Like 1

1 godzinę temu, aklim napisał:

w zasadzie chodzi mi głównie o górę (bluza)  , taką co dobrze odprowadza nadmiar ciepła podczas wysiłku , a przy okazji szybko wysycha , czy też grzeje nawet jak jest mokra . Czy np taki X-bionic wart jest tych , nie małych , pieniędzy , czy raczej to marketing ?

Cześć !

Pozwolisz, że podzielę się swoim doświadczeniem bo z natury strasznie się grzeję.. czytaj: leje się ze mnie jak z kranu ..... :D:D Mam z tym naprawdę duuuży problem. Miałem różną bieliznę włącznie z "Gatta" :D (  daje radę !  ). Kiedyś zainwestowałem w X-bionica i to było to. Kupiłem najcieplejszą bluzę i byłem mega zadowolony biorąc pod uwagę kryteria o których piszesz. Max potu na zimnie a utrzymuje ciepło. Niedawno byłem zmuszony do zakupu kolejnej bluzy ("urosłem" O.o) i znowu zainwestowałem w X-bionic bo np  Odlo mnie nie przekonało przy mierzeniu ....No ale to tylko moja subiektywna ocena. Jakbyś się zdecydował na X-bionica to warto skorzystać z aktualnej promocji w Intersport : za każde 100 pln dostajesz 50 pln w bonie na kolejne zakupy np. na kolejną bluzę. Jak znasz ceny to wiesz ile zyskasz :):)

• Like 1

XBIONIC super bielizna  ja mam dół i góre  XBIONIC ENERGY ACCUMLATOR EVO    powiem rewelacja  przerobiłem troche bielizny   narciarstwo uprawiam od 35 lat  ta bielizna NR1 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Kolorowy
      Witam, poszukuje bielizny narciarskiej, posiadam jedna z tańszych zakupiona w sklepach sieciowych. Szukam calego kompletu (góra dół) kwota jaką mam do przeznaczenia to dwie stówki, wiadomo nie chodzi o pare dyszek jeśli przekroczy. Jesteście w stanie coś polecić ? I odwieczne pytanie, bielizna termiczna czy termoaktywna na narty
      Dzięki !
    • By PiotrPoznań
      Witam, 
      Szukam nowych nart, bardzo proszę o pomoc w doborze i propozycje nart dla mnie.
      1. Płeć - M
      2. Wiek - 36
      3. Waga - 100
      4. Wzrost - 185
      5. Na nartach jeżdżę od 4 lat, w każdy sezon ok 15 dni, ostatni sezon, przejechany na Racetiger S.C., dawałem radę, ale trochę jazda na nich męczyła mnie, ciężko było mi je wprowadzisz w skręt przy wolniejszej jeździe, dziś wiem że potrzebuj nart mnie wymagających
      6. Moje umiejętności określam na 5
      7. Moje buty to – Salomon  X PRO 100
      8. Teraz jeżdżę na nartach/model – nie mam obecnie, sprzedałem Racetiger S.C., szukam następcy
      9. Preferuję styl jazdy  - po niebieskich trasach, długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach,
      10. Upatrzyłem sobie narty – RTM 76 ELITE 175 cm
      11. Mój budżet na narty to około – 1200-1300 pln

Z góry dziękuje za pomoc!!!

• By PiotrPoznań
      Witam, 
      PodbIjam raz jeszcze temat 😀
      Bardzo proszę o propozycji nart dla mnie.
      Pierwsze szlify robiłem na Heady Rev 70 (4 lata), 
      Wymieniłem je na VOLKL RACETIGER SC BLACK.  Ogólnie nie było złe, przejeździłem na nich ostatni sezon, ale trochę męczyłem się na nich, narty chyba jak dla mnie i moje umiejętności trochę za mocne/ciężkie .... Szukam czego mniej wymagającego jeśli chodzi o umiejętności narciarskie 😉
      Wzrost 185, waga 98, buty Salomon X Pro 100, 
      Co mogę obejrzeć rozsądnego "uniwersalnego" dla mnie z grupy Allround / Allmountain.

Z góry dziękuję za wasze propozycje!
    • By blej100
      Witam
      Jakie polecacie Narty dla mojego 14 letniego syna? Mierzy on 165 cm i waży 55kg. Syn potrafi jeździć nw. Uczy się jeszcze śmigu i równoległego długiego. Oczywiście jeździ równolegle.
    • By Bartas83
      Witam, proszę o poradę w doborze nart dla córki. Córka 10 lat wzrost 142 cm 31 kg, na nartach jeździ od 4 sezonów koło 10 dni w sezonie. Jeździ rodzinnie po niebieski i czerwonych trasach.
      Myślałem o zakupie -
      https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,dynastar,team-speed-xpress,9007.html 
      https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,head,supershape-team-slr2,9275.html
      https://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,dynastar,team-comp,7509.html
      Czy te trzecie narty to niezawysoka półka dla dla niej ??? czy w ramach dalszego rozwoju można takie zakupić. No i długość 137 head nie będą za długie???
      Z góry dzięki za wszystkie wskazówki
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...