Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze nart i butów


Tomekdd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mógłby ktoś podpowiedzieć jakie kupić narty i buty?

Wzrost 186 cm, waga 135 kg

Narty używane (chciałbym żeby w miarę skręcały), buty nowe, zależy mi na wygodnych, możliwie jak najmniej pochylonych do przodu. Jeśli chodzi o moje umiejętności to w skali 1-10 oceniam na 4-5.

Będę wdzięczy za każdą wskazówkę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMI 39. Z taką nadwagą narciarstwo jest sportem bardzo ryzykownym. Stawy kolanowe są bardzo zagrożone uszkodzeniem. Poza tym buty narciarskie i wygoda to oksymoron.

3 godziny temu, Tomekdd napisał:

jak najmniej pochylonych do przodu

Tego nie rozumiem, podejrzewam że ma związek z BMI. Doradzam ponowne rozważenie uprawiania tego sportu. Robię to nie jako narciarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomekdd napisał:

Hej,

mógłby ktoś podpowiedzieć jakie kupić narty i buty?

Wzrost 186 cm, waga 135 kg

Narty używane (chciałbym żeby w miarę skręcały), buty nowe, zależy mi na wygodnych, możliwie jak najmniej pochylonych do przodu. Jeśli chodzi o moje umiejętności to w skali 1-10 oceniam na 4-5.

Będę wdzięczy za każdą wskazówkę. Pozdrawiam.

Cześć

Nie da się poprawnie jeździć na nartach bez takiego pochylenia goleni. Sens jazdy polega między innymi na tym, że podudzia sę pochylone a nogi muszą być ugięte i pracować jak amortyzatory. Inaczej jeździć się po prostu nie da. Każde buty więc będą wymuszały pochylenie.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



BMI 39. Z taką nadwagą narciarstwo jest sportem bardzo ryzykownym. Stawy kolanowe są bardzo zagrożone uszkodzeniem.
Doradzam ponowne rozważenie uprawiania tego sportu. Robię to nie jako narciarz.


Podejrzewam ze jako Ktoś związany z ortopedia. (?) Tym niemniej odradzanie sportu a nart szczegolnie to bardzo sympatyczna rada -szczególnie na tym forum......
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Uważam podobnie. Waga nie jest problemem, jeżeli jesteś sprawny i silny. Znam gościa, który trzyma 140kg i jeździ... na szortach. Radzi sobie doskonale ale jest wysportowany i silny.

Zresztą stopniowo można dojść do wszystkiego i tego się musisz trzymać. Rezygnacja to najgorszy sposób.

Sam jestem dość ciężki a biegałem przez prawie 10 lat dopóki lekarz mi tego ewidentnie nie zabronił ale po uporządkowaniu spraw nożnych (jeszcze jedna operacja) zamierzam powrócić.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig12345 napisał:


 

 


Podejrzewam ze jako Ktoś związany z ortopedia. (?) Tym niemniej odradzanie sportu a nart szczegolnie to bardzo sympatyczna rada -szczególnie na tym forum......

Czy charakter forum zwalnia z przekazania istotnej informacji? Czy nie lepiej zacząć od redukcji wagi, która w tej chwili ociera się o otyłość patologiczną? Narciarstwo zjazdowe jest sportem o bardzo wysokim wydatku energetycznym, ale jest również sportem bardzo obciążającym układ kostno - stawowy kończyn dolnych. Sprawność nie ma tu nic do rzeczy. Obciążenia są niezależne od ewentualnej sprawności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredek ma rację, dodatkowo jest to związane z tym, o czym pisze autor tematu  - czyli butach pochylonych do przodu.

Fizyki nie oszukamy, narciarz pochylający się do przodu wywiera siłę na buty, które w zależności od twardości się poddają. Im większa masa, tym większa siła...
Domyślam się, że autor tematu zakupił złe, za miękkie buty, w związku z tym uczucie nie trzymania, braku stabilności w jeździe (uczucie, że but nie wytrzyma i pozwoli nam zrobić fiołek do przodu).

z narciarstwa nie ma co rezygnować, ale należy jeździć z głową i zgodnie z własnymi umiejętnościami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, fredek321 napisał:

Czy charakter forum zwalnia z przekazania istotnej informacji? Czy nie lepiej zacząć od redukcji wagi, która w tej chwili ociera się o otyłość patologiczną? Narciarstwo zjazdowe jest sportem o bardzo wysokim wydatku energetycznym, ale jest również sportem bardzo obciążającym układ kostno - stawowy kończyn dolnych. Sprawność nie ma tu nic do rzeczy. Obciążenia są niezależne od ewentualnej sprawności.

Cześć

Nie. Twoja uwaga jest bardzo słuszna ale zabrzmiała tak zniechęcająco, beznadziejnie. Sam mam pokasowane przez intensywną aktywność fizyczną a w tym wiele lat intensywnej jazdy na nartach wszystkie stawy kończyn dolnych oprócz prawego biodra i myślę, że sporą winę za to ponosi moja dość pancerna budowa.

Ale walczyć trzeba do końca. ;)

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie nie pi...e. ( sorry ale już mnie ruszyliscie.)

Kolega chce się podlizgac na nartach, być może na łączce z talerzykiem,a Wy chcecie mu szlaban zakładać mimo że praktycznie nic o nim nie wiecie. Jak bedzie umiał pojechać z przeciążeniem 2g na krawedziach to może będzie miał problem utrzymać 200kG na zewnętrznej. ..

Na razie większe obciążenia ma na schodach niż zjeżdżajac po niebieskiej.

A w temacie -kup dowolne narty AM/AR ( tak raczej nie dla początkujących) o długości ok. 175 -180cm. Pewnie będą miały promień ok 16-18... nie patrz na markę -kolor jest istotniejszy.... :-) ( serio)

A rady 'życzliwych' potraktuj jako wskazówkę.... ze jednak warto.

Acha... i to narciarz skręca a nie narty.... :-)

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, mig12345 Tobie szczególnie, bo właśnie o taką mi chodziło. Może mógłbyś jeszcze podać jakieś przykładowe modele nart?  Jeżdżę od ok 4 lat, zawsze w wypożyczonym sprzęcie i nie mam żadnej wiedzy na temat wyboru nart czy butów, stąd moje pytanie. Oczywiście mam świadomość, że ważę za dużo, ale jazda na nartach sprawia mi wielka przyjemność, a po upadku podnosze się żwawiej niż niejeden szczupły... 😉 - zaruski mam nadzieję, że zaspokoilem Twoja ciekawość. 

Edytowane przez Tomekdd
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracaj przede wszystkim uwagę na flex buta, poniżej 100 nie bierz.

podobnie z nartami, celowałbym w coś twardszego i długość 180-185cm. Jeśli już przy AM jesteśmy to może Volkl RTM?

https://www.evo.com/outlet/ski-packages/volkl-rtm-81-skis-ipt-wide-ride-120-bindings-2015

zwróć też uwagę na wiązania przy nartach - skala din to dla Ciebie min 12.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig12345 napisał:

Weźcie nie pi...e. ( sorry ale już mnie ruszyliscie.)

Kolega chce się podlizgac na nartach, być może na łączce z talerzykiem,a Wy chcecie mu szlaban zakładać mimo że praktycznie nic o nim nie wiecie. Jak bedzie umiał pojechać z przeciążeniem 2g na krawedziach to może będzie miał problem utrzymać 200kG na zewnętrznej. ..

Na razie większe obciążenia ma na schodach niż zjeżdżajac po niebieskiej.

A w temacie -kup dowolne narty AM/AR ( tak raczej nie dla początkujących) o długości ok. 175 -180cm. Pewnie będą miały promień ok 16-18... nie patrz na markę -kolor jest istotniejszy.... :-) ( serio)

A rady 'życzliwych' potraktuj jako wskazówkę.... ze jednak warto.

Acha... i to narciarz skręca a nie narty.... :-)

 

 

 

 

W pełni się zgadzam. Każdy z nas ma jakieś ograniczenia fizyczne, kontuzje, wiek itd itp. Trzeba podejść do sprawy rozsądnie, nie szaleć na początku, wypróbować, jak się poruszać na nartach na jakiejś płaskiej czy płaskatej górze. Warto wziąć parę lekcji z instruktorem! A jak złapiesz bakcykla, trudno o lepszą motywację dla zadbania o formę fizyczną :D . Ćwiczenia, rower w lecie dla podszlifowania formy itd. Życzę powodzenia i przyjemności z tego najwspanialszego ze sportów! 

PS. Sam Bronisław Czech pisał, że trochę tkanki zapewniającej ochronę przed zimnem narciarzowi może się przydać :D, zresztą dobrze jest mieć trochę wagi, żeby dobrze docisnąć nartę. Nadmiar przy uprawianiu sportu zniknie stopniowo :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomekdd napisał:

Może moglibyście podeslac dla grubaska linki z olx lub allegro do przykładowych nart i butów? 😉🤗🤗🤗

Znajdziesz sam. Porównaj z opisem (zwykle rzetelnym) na http://www.skionline.pl/sprzet/. Jak masz wątpliwości to pytaj tu. Popracuj sam- dowiesz się wiecej. ;-)

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...