Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Livigno w grudniu


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem 2008, 9 i 11, zawsze w 1 tygodniu grudnia.

2008 super zima i masa śniegu, rok później śniegu mniej, ale wszystko otwarte. 2011 niestety większość Alp narzekała na brak naturalnego. W Livigno czynne było 1 4osobowe krzesło na dole o długości ok 400m i gondola po stronie Carosello, tam gdzie wjazd na Costaccie, ale zjazd tylko ze stacji pośredniej. Dopiero w czwartek ruszyło Motolino i Carosello, ale nie wszystkie trasy były otwarte. Jak wyjeżdżaliśmy było coraz lepiej.
Generalnie trzeba obserwować sytuację pogodową w listopadzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Czy ktoś z Was jeździł tam w grudniu-zawsze bywałem tylko w kwietniu,jak to wygląda?

A ty dostępu do kamerek nie masz? A może się nie chce?:D Są cztery strony w necie z dostępem do kamer na żywo. Temperatury cały czas grubo poniżej zera od trzech tygodni, cała wioska biała, armaty chodzą pełną parą, to w czym wątpliwości? Prawdopodobnie na piątkowe otwarcie 01-12-2017 większość tras odpali. Te trasy, które widać z kamer są przygotowane dla narciarzy. Warunki w tym roku o niebo lepsze niż poprzednimi latami. Ja będę tam od 9 grudnia. Warunkiem wyjazdu był śnieg bo mam taki układ, że jak zrezygnuję to nic mnie to nie kosztuje. Ale nie zrezygnuję.....co to to nie. No chyba, że jakiś kataklizm.....Oprócz nart to jeszcze pizza w Bait dal get..mniam. Jednak jak śnieżna zima to ja zdecydowanie wolę kwiecień. jednego roku było tak dużo śniegu w kwietniu, że do kwatery poza trasą na nartach dojeżdżałem. Uwielbiam wiosenne narty.

Pozdrawiam.

PS jak będziesz w moim terminie to daj znać. Bombardino obok kościoła San Rocco obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale kamerom wierzę umiarkowanie,jak komunikatom stacji narciarskich o grubości pokrywy śnieżnej,bo już nieraz zniszczyłem narty na 5cio centymetrowej pokrywie,o której pisano "50 cm".

Sam jeszcze nie wiem,kiedy jechać,pewnie prognoza zdecyduje,dam znać ,gdyby się zbiegło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ostatnie lata to w tym sezonie jest tam raj - z resztą tak jak i w naszych górach początek sezonu zapowiada się ładnie. Pamiętam jednego roku na grudniowe free ski pojechaliśmy do Livigno to będzie chyba z osiem lat temu. Nie mogę relacji znaleźć, choć pisałem o tym wyjeździe. Pierwsze dwa dni tyle napizgało śniegu, że ja to pierwszy raz widziałem na oczy takie ilości białego. Jak wyjeżdżaliśmy to czekaliśmy na ładowarkę coby nam auta ze śniegu wykopała. W przyszłym tygodniu wg bergfexa trzy dni śnieżne, więc może być fajnie. A wy tylko tyczki walicie czy ćwiczenia w jeździe wolnej też? Można by się do was podłączyć na godzinkę lub dwie w ciągu dnia?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...