Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2017/18


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, gregor_g4 napisał:

@mamad rozmawiałem ze znajomym z obsługi wyciągów, mówił, że góra długo nie wytrzyma przy tych temperaturach. Więcej śniegu mają na Solisku.

No właśnie, jest sens jutro albo pojutrze jechać na wieczorną jazdę ?

Będzie jeszcze po czym pojeździć ? Ale nie tak, żeby szukać linii zjazdu albo unikać kamieni jak na SMR ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gregor_g4 napisał:

zerknij na kamerki - nie byłem pod wyciągami od 2 dni to nie wiem, ale na kamerach wygląda to ok.

Oczywiście, że patrzyłem - góra wygląda dobrze, ale dolna kamerka - tam zaczyna to wyglądać nie najlepiej, coraz bardziej brązowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj od 10 do 13.Góra twarda i szybka ,przetarcia ok 100m przed Miziową ,poniżej  w kierunku Hali Szczawiny przyzwoicie więcej przetarć,ale możliwe do ominięcia,trasa pod orczykami oblodzona.Kamienna-Solisko ok 12 jeszcze twarda pojawiające się przetarcia i minerały.Ogólnie jazda mila i przyjemna,ruch na trasach mały .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest sens jutro albo pojutrze jechać na wieczorną jazdę ?
Będzie jeszcze po czym pojeździć ? Ale nie tak, żeby szukać linii zjazdu albo unikać kamieni jak na SMR ...
 
Moi młodzi śmiga ją codziennie wieczorem na dole. Wczoraj byli bardzo zadowoleni z warunków. Dziś znów pojechali.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde - człowiek na stare lata staje się jednak bardziej wymagający............:D

To wszak moje ciężko zarabiane pieniądze , szkoda mi nart i kasy na coś co nie powinno działać. Pasja pasją , ale ktoś próbuje mnie wyrolować dając mi namiastkę tego za co się płaci .

Rozumiem że z powodu warunków obniżą mi skipass , ale nic z tego - ich obchodzą tylko moje pieniądze................

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Moi młodzi śmiga ją codziennie wieczorem na dole. Wczoraj byli bardzo zadowoleni z warunków. Dziś znów pojechali.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka
 

I jak młodzi byli ?

Jak warunki, widziałem na kamerkach - górnej - że ok. 20:30 sypał śnieg :)

Bo nie wiem czy do auta pakować narty i jechać po pracy ...

Dzięki za info ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak młodzi byli ?
Jak warunki, widziałem na kamerkach - górnej - że ok. 20:30 sypał śnieg [emoji4]
Bo nie wiem czy do auta pakować narty i jechać po pracy ...
Dzięki za info ...
No i nie wrócili, zostali w Koszarawie, a tam zero zasięgu. Warunki pewnie nie zmieniły się zasadniczo, jeśli mrozik to beton z odsypami, albo przy plusie popuszcza jak to na sztucznym. Sprawdź icm dla Jeleśnia.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam czy ktoś z Was może mi polecić jakąś wypożyczalnie nart w Korbielowie?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


Warto zatrzymać się na pograniczu Krzyżowa i Korbielów, większy wybór. Widać z daleka po lewej stronie.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic tu  nie pisałem, bo w sumie nie było co pisać.

Od soboty mrozy i trwa naśnieżanie. Solisko najlepiej przetrwało odwilż - mieli sporo śniegu i obecnie mają najlepsze warunki. U góry jeszcze nie byłem w tym sezonie, więc nie wiem co tam słychać.Jak na razie działa Baba, Solisko, górne partie Pilska, Dimbo, no i Cypisek na 2/3 długości.

Na Solisku codziennie  jestem po kilka godzin. Z rana warun najlepszy - równo i twardo. W miare upływu czasu wychodzą oblodzenia. Ludzi umiarkowana ilość, bez kolejek, ale większość krzesełek pełna, więc na trasie momentami gęsto. Przydało by się otworzyć pełną szerokość. Może uda się po spodziewanych opadach.

Obecnie ok -1/-2 stopnie. Po 18 w ciągu 30 min spadło jakieś 7cm śniegu:)

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dawno się tu nie udzielałem, bo przez natłok obowiązków w tym sezonie nie mam w ogóle czasu pojeździć prywatnie, czasem jedynie w ramach pracy  na Babę bądź Solisko wyskocze.

Od ponad tygodnia mamy zimę i śnieg, który się utrzymuje, a nie topnieje.

Dzisiejszy poranek przywitał opadami, na razie jakieś 2cm spadło, ale przed chwilą się nasiliły opady i lecą duże, gęste płatki. Prognozy też wyglądają ciekawie, szykuje się Wam niezłe WZF, chociaż w niedzielę pewnie będzie lepiej:)

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

byłem od 9 do 12. ludzi mało, mróz pewnie koło 20 stopni i przebijające się słońce, do tego ok 20 cm świeżego puszku. 
Warunki piękne. Gdzieś poniżej Miziowej Krzysiek keisy mi mignął - wołałem Cie ale nie słyszałeś :) Zjazd do Soliska przez Buczynę poza końcowym fragmentem bezproblemowy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem się poprawie :)

Dzisiejszy poranek? - 15 w słońcu, na niebie zero chmur, ludzi pewnie też będzie zero :

Szykuje mi się pierwszy dzień od półtora miesiąca, bez zakładania butów narciarskich, więc odpoczywam, ale jeśli ktoś w najbliższym czasie planuje narty/tury na Pilsku lub w okolicy (Chopok?) to chętnie dołącze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7:30 dzisiaj, Korbielów dolny, na termometrze -17 stopni, a miało być ocieplenie... Oczywiście pełna lampa i ok 11-12 odczuwalna będzie w okolicach 0 (podobnie było wczoraj) ale ok 14 pewnie będzie się schładzać. 
Wczoraj na Babie o 11 parking pełny ale ludzi malutko, kolejek brak. Warunki idealne. Równo, twardo i szybko.
Dzisiaj na 9 lecę na PIlsko, później 11 na Solisku i 12-14 Baba, także będę mieć przegląd warunków na całej górze :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, christof napisał:

Trasa wyznaczona z Miziowej w dol.... wg mnie bardzo glupi pomysl.

mówisz o tym, że ludzie stoją gęsto do orczyka w poprzek całej trasy - aż do samego schroniska? - na kamerach też to zauważyłem - jedynie albo przez las albo jakoś bokiem Kopca ale i tak to za dużo nie da. a jak warunki na trasie od Miziowej do Szczawin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Oni wyznaczyli gigant od miziowej do polowy zjszdu do Szczawin. Przez to trasa została o polowe lub wiecej zwezona. Od rana zawodnicy urzadzali sobie tam trening plus normalni urzytkownicy walczacy o kawalek przestrzeni i trasa szybko sie wyslizgala. Bez ostrych krawedzi ciezko. Z pilska do miziowej lepiej. Z kopca trasa nieprzygotowana twarde odsypy i pusta... chyba tam bardziej by pasowal ten gigant. Kamieni brak w zasadzie wiec jutro juz powinno byc naprawde fajna jazda.

Wysłane przy użyciu palca

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...