Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2017/18


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

KOMUNIKAT NARCIARSKI! 2744.png❄️1f3bf.png🎿1f3c2.png🏂

Od 22 grudnia zostanie uruchomiona Kolej 4-osobowa Kamienna - Solisko.1f5fb.png🗻1f3d4.png🏔️
Działać będzie w godzinach 8-20.2744.png❄️ Praca pozostałych wyciągów w górnych partiach Pilska jest uzależniona od świeżego opadu śniegu (pokrywa nadal jest zbyt mała). O wszystkich podjętych decyzjach w sprawie ich uruchomienia, będziemy informować na bieżąco! 1f60a.png😊

Zapraszamy do wspólnego szusowania!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, hupon napisał:

Jak sięgam pamięcią (do końca lat osiemdziesiątych), oczywiście średnio - najlepsze warunki zawsze były w marcu (dużo śniegu, słońce, mało ludzi). Nigdy nie nastawiam się na narciarstwo w okresie świąteczno-noworocznym - owszem, jeżeli są ku temu warunki, to jadę. Zeszły sezon był dla mnie nietypowy, bo w grudniu byłem 6 razy na nartach.

Zawsze można pojechać tu:

Mało ludzi i jazda za 25zł od 16,00 do 20,00. Warunki dobre potwierdzone przez zadowolone dzieciaci (ładne dzieciaci po dwudziestce). Bardzo fajna sportowa trasa o długości ok. 800m, szybka i urozmaicona.

A ciebie @hupon zawsze miło spotkać nawet jak kolejki nie chodzą.

image.thumb.png.d6a60a3166648599c74b11155ae39b5c.png

 

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczęło się to na co wszyscy czekamy. Oby jak najdłużej i oby potem przymroziło jak najdłużej,

Dzisiaj byłem 3 godziny na wieczornej jeździe,  kamieni brak, przetarc praktycznie tez. Ludzi malo, po poludniu juz troche muld no i miekko bo temp na plusie. 

Jutro powinno być tylko lepiej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, gregor_g4 napisał:

zaczęło się to na co wszyscy czekamy. Oby jak najdłużej i oby potem przymroziło jak najdłużej,

Dzisiaj byłem 3 godziny na wieczornej jeździe,  kamieni brak, przetarc praktycznie tez. Ludzi malo, po poludniu juz troche muld no i miekko bo temp na plusie. 

Jutro powinno być tylko lepiej.

jest szansa, że po nocnym i jutrzejszym opadzie odpalą górne trasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując bacznie kamerki doszedłem do wniosku, że tylko wieczorem w Korbielowie będzie można spokojnie pośmigać. Niestety Polskę ogarnęła jakaś narciarska masówka. Sznur aut od skrzyżowania do parkingów w Kamiennej. Pod Babą znajduję miejsce i zostawiamy samochód. Pomyślałem że wyjadę kolejką i zjadę do kanapy a później zjadę wzdłuż starego krzesełka do auta:

IMG_20171230_160044.thumb.jpg.e5e4e076cdaedcbeb612dff2d35cc71b.jpg

IMG_20171230_160138.thumb.jpg.2fadcd50af32b60a1d4d5c27edc6d5c8.jpg

Ale to raczej niemożliwe stok pokryty cienką warstwą śniegu i pełno kamieni. Wcześniej obsługa wpuszcza nas bez karnetów. Dziękujemy.

Przemieszczamy się na stok Pilska między kamieniami a tam już odpowiednia grubość pokrywy i bardzo twardo, prawie żeby wypróbować moje pierwsze własnoręczne ostrzenie.

Wreszcie knajpa, przecież przyjechaliśmy też na obiad jak zwykle przed wieczornym śmiganiem w Korbielowie. W środku oczywiście pełno ludzi, swoje trzeba odstać. Znajdujemy miejsce z boku stolika, szybka kiełbaska i na stok. Krawędzie piszczą na lodzie, lubię ten dźwięk. Dobrze to zrobiłem bo reszta grupy mało zadowolona z powodu tłoku i twardości stoku a ja mam uśmiech na twarzy. Zaczynam lubić te wystające spod odsypów twarde skorupy. Do następnego razu:

IMG_20171230_164156.thumb.jpg.20f3c3c71bc9e0006100b8b8059ddb84.jpg

IMG_20171230_171927.thumb.jpg.ee7a0cca4c7ed54b359c8edbe75a2c3c.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pogoda jak z bajki. Chociaż wczorajszy wieczór tego nie zapowiadał, to w nocy był gruby minus. Rano o 8 było -10 i pełna lampa. Pojechałem na Krzyżówki cyknąć pare zdjęć działki - tam jak w bajce - droga biała, mnóstwo śniegu i do tego te ośnieżone drzewa na drodze - niczym na niebieskiej 6 na odcinku tuż powyżej Płaja :)

Ludzi dość sporo, mróz i słońce w ciągu całego dnia - idealna pogoda. Po południu zaczął się odzywać wiatr - oby nie przyszedł halny. Na razie -3 :)

Z tego co wiem była też awaria krzesła na Strugi rano, po ok godzinie usunięta na szczęście, ale sporo osób się zdenerwowało. Sporo osób z regionu Beskidu Żywieckiego wybrało Szczyrk, ale wobec korków tam panujących zmienili cel nartowania i przyjeżdżają do Korbielowa.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Obserwując bacznie kamerki doszedłem do wniosku, że tylko wieczorem w Korbielowie będzie można spokojnie pośmigać. Niestety Polskę ogarnęła jakaś narciarska masówka. Sznur aut od skrzyżowania do parkingów w Kamiennej.

   Zawracając na granicy Buczkowic i Szczyrku do domu o godzinie 8:20 wpadłem na pomysł, żeby pojechać do Korbielowa, ale szybko mi przeszło i o 8:45 piłem już kawkę w swoim fotelu. To było moje drugie podejście do Szczyrku po modernizacji (26 Xll przegrałem z wiatrem). Narciarstwo zacznę po 8 stycznia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osatnie 4 dni to istny, pogodowy kalejdoskop.

Czwartek - wczesna wiosna, 7-10 stopni, słońce, wszędzie zielono

Piątek - początek zimy, temperatura lekki minus, bądź okolice 0, opad +30cm śniegu. Chmury, duża wilgotność.

Sobota - mróz od -10, do -15 w nocy. W dzień pełna lampa, pod wieczór zaczyna wiać.

Niedziela - marcowe roztopy. Pochmurnie, +5 stopni, mżawka, to co spadło, pod wpływem ciepłego wiatru siadło i spływa...

 

 

Wrzucam też zaległe foto z soboty z Krzyżówek :)

PC300665.thumb.JPG.6f78b842f6d003aa8f5b256a3d9f30c9.JPG

PC300669.thumb.JPG.0d52ffd9597383ce720ad1c7e4e4ae60.JPG

PC300664.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...