Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Analiza przejazdu Ted Vs Marcel


artix

Rekomendowane odpowiedzi

W rolkach z przyczepnością boczną jest odwrotnie - największa jest gdy rolki są pionowo, przy przechylaniu stopniowo maleje. Na nartach jest podobnie jak na łyżwach - łyżwa pionowo ma bardzo słabą przyczepność, a pochylana jej nabiera.

Dlatego na rolkach nie zrobi się takich skrętów jak na nartach, bliżej jest na łyżwach - i tu można zrobić ostry zakręt z nogami wąsko lub kolanem pod brodą. Z tym że łyżwy nie mają piętek więc wyjście z takiego zakrętu może skończyć się na dupie.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marxx74 napisał:

 

 

To ja może tak o rolkach. Zapraszam na slalom na rolkach  》7% nachylenia stoku (w Polsce mało miejsc gdzie można dociągnąć do pucharowego 12-14%). Wtedy kończy się porównanie z nartami bo (a) w pozycji zamkniętej stopy są znacznie bardziej wąsko i ciężko po takiej pracy wrócić do rozsądnej sylwetki na nartach , idzie się przez pięty, dopiero ostatnio ekipy kombinują przez palce (b) na odpechnięciu wchodzimy w obszary nie istniejące w narciarstwie alpejskim. I o zgrozo ratuje wewnętrzna bo szukamy ograniczenia kątu z prozaicznego powodu - brak krawędzi. Układ dostokowy możliwy tylko na dużym wyprzedzeniu a prędzej dośrodkowy kiedy jeszcze wewnętrzna trzyma. Wprowadzenie w to wszystko double push oddala od narciarstwa.  Pozornym ratunkiem dobór kółek. I to tyle komentarza ze strony świata stromo-rolkowego :) .. nawet jak wymyślicie setup z bananem to pewnych spraw w rolkach nie oszukacie. Oglądanie niektórych pomysłów przekładania nart na rolki bądź rolek na narty to trochę jak świnka morska - nie pływa a nażreć się nie da :) .. można - pokazali to koledzy w Polsce, fajny program szkoleniowy ma rollerblade ale wszystko robione na plaskatym bo powyżej 6% zaczyna się trochę inny świat.

M.

 

Wow!  Oczywiście masz rację. Nawet nie myślałem że to tak wygląda. Ja sugerowałem się tylko toczeniem bez żadnego odpychania. 

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, FerraEnzo napisał:

@ChertanWróciłeś z Italii? Jak tam ze schodkowaniem? 

Wróciłem, fajne 4 dni na śniegu z sympatyczną ekipą. Tym razem mniej dokuczało, ale trochę nadal jest z tym, że po pierwsze odpuszczam krawędzie, bo chyba za bardzo się do nich przykładałem (z resztą rozmawiałem z @Maciej S. i mniej więcej o tym mówił), a po drugie wyczaiłem jak bardziej dawać nogi w bok, lepiej wchodzić na krawędź, przez co nie ma takiego prostopadłego ruchu krawędzią narty w dół (ale to dopiero początki, bo nowy nabytek umiejętnościowy), jest relacja na SF z filmem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...