Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czeskie wiązania MARKER 30 lat. NOWE!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam wiązania do nart czeskiej firmy MARKER. Wiązania mają ok 30 lat i tyle przelezaly zapomniane na dnie szafy więc są nowe, nigdy nie montowane na nartach. Z pudełkiem oraz pełnym opisem. Zdjęcia chętnie wyślę na maila. Orientuję się ktoś ile mogą być warte obecnie? Chętnie sprzedam:-) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam wiązania do nart czeskiej firmy MARKER. Wiązania mają ok 30 lat i tyle przelezaly zapomniane na dnie szafy więc są nowe, nigdy nie montowane na nartach. Z pudełkiem oraz pełnym opisem. Zdjęcia chętnie wyślę na maila. Orientuję się ktoś ile mogą być warte obecnie? Chętnie sprzedam:-) Pozdrawiam.
Pokaż tutaj. .... chyba miałem takie.
Z tą czeską firmą trochę pojechałeś. .. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Tab.Lab said:

Witam. Posiadam wiązania do nart czeskiej firmy MARKER. Wiązania mają ok 30 lat i tyle przelezaly zapomniane na dnie szafy więc są nowe, nigdy nie montowane na nartach. Z pudełkiem oraz pełnym opisem. Zdjęcia chętnie wyślę na maila. Orientuję się ktoś ile mogą być warte obecnie? Chętnie sprzedam:-) Pozdrawiam.

Pamiętam te wiązania. Wtedy marzenie. Kupiłem wtedy w CSSR (taki skrót o Czechosłowackiej Socjalistycznej Republiki) 2 komplety.

Wersja na Twoich zdjęciach to chyba już ta zmodernizowana i dlatego nazywa się Rotomat. Wcześniejsza wersja miała wypadającą sprężynę w momencie wypięcia tyłu. Mocowanie sprężyny uwalniało się od tego górnego łącznika obu sprężyn i trzeba było go ponownie tam wcisnąć. a na stoku w wełnianych rękawiczkach nie było to takie łatwe. 

Fajne jest to, że wiązania produkował przemysł filmowy. W tamtych czasach wszystko było możliwe.

Aha, oryginale Markery (chyba niemieckie) w Pewexie kosztowały 30 lub 33 dolary co było dokładnie w przeliczeniu całą miesięczną przeciętną pensją w latach 80 XX wieku. Dlatego jeździło się do CSSR po te licencyjne.

Edytowane przez andy-w
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, andy-w said:

Wersja na Twoich zdjęciach to chyba już ta zmodernizowana i dlatego nazywa się Rotomat. Wcześniejsza wersja miała wypadającą sprężynę w momencie wypięcia tyłu. Mocowanie sprężyny uwalniało się od tego górnego łącznika obu sprężyn i trzeba było go ponownie tam wcisnąć. a na stoku w wełnianych rękawiczkach nie było to takie łatwe.

E, to nie tak. Po pierwsze Rotamat nie Rotomat.

Po drugie - 'poprzednie', te z wypadajacą sprzężyną to też Rotamat (chodziło o obrotową czyli rotującą piętkę). AFAIR nazywały się dokładnie Rotamat. Chyba że piszesz o pierwszych tyłach Markera sprzed roku 1965.

Więcej: https://en.wikipedia.org/wiki/Marker_(ski_bindings)

Swoją drogą jakoś nie odczuwałem tej 'wypadającej sprężyny' jako poważny wady. A wiązania były b. lekkie (znacznie lżejsze niż te MR z tego wątku).

 

Czy coś wygrałem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, fafek said:

Jak się zgłosi chętny kolekcjoner, gotowy przyjechać i je odebrać, to je mu sprezentuj - nie będą zabierać miejsca ;)

Jak się zgłosi dwóch, to zrób licytację od złotówki, bez ceny minimalnej ;)

Ja się zgłaszam pierwszy.

Nie sądzę żeby ktoś na tym chciał teraz jeździć. Sprzęt dla kolekcjonera (takiego jak ja), ale wartości muzealnej jeszcze nie ma.

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...