Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart dla średnizoawansowanego - Volkl Tiger Pro


Thornero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy. Proszę o poradę dla amatora, który jeździ od 4 lat (maks 10 dni w roku). Mam 45 lat, wzrost 180 cm, waga 85 kg, raczej wysportowany - chociaż ostatnio lenistwo wzięło górę. Mój poziom określiłbym na średniozaawansowany (około 4-5). Potrzebuję rekreacyjnej uniwersalnej narty na różne warunki i trasy. Lubię spokojną jazdę i niezbyt długie narty. Chciałbym wydać na narty do 500- 600 zł z drugiej ręki.

Znalazłem takie narty:

Volkl Tiger Pro 168 cm

Co myślicie o tych nartach? Czy możecie zaproponować jakieś inne narty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeżeli to są takie narty jak w linku:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,08-09,voelkl,tiger,3241.html

a aukcja na alledrogo i olx z Torunia to sprzedający delikatnie mija się z prawdą bo te narty nie mają rdzenia drewnianego. Moim zdaniem nie jest to jest dobry wybór.

Edytowane przez pawel_br
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pawel_br napisał:

np takie: jeżeli dobrze widzę to chyba 170 cm? Myślę że będą lepsze - szukaj nart z rdzeniem drewnianym  i nart katalogowych nie z żadnej sieciówki typu Makro, Intersport itd.

czym wg Ciebie różni sie narta np fischer progressor katalogowy od tego z Intersport?

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Thornero napisał:

Mam pytanie dot. pow. nart Atomic Race ST, czy nie są one dla mnie za szybkie, narowiste? Lubię krótkie skręty, ale nie wiem czy ta narta nie będzie dla mnie zbyt dynamiczna? Czy macie jeszcze inne propozycje?

Jako właściciel powiem, ze w zeszłym sezonie podczas jednego weekendu narty były używane przez mojego ojca, którego styl jazdy jest spokojny  i rekreacyjny. 

Chwalił sobie narty za to, ze łatwo nad nimi zapanować i inicjować skręty. Nie żalił sie na to, ze narty zjeżdżają w dół ze zbyt duża prędkością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thornero napisał:

Jeżeli chcesz już krótka nartę  to tutaj jest moja oferta :) narty prywatne, przygotowane do sezonu, cena katalogowa około 2800 , rdzeń drewniany, bardzo fajna narta a cena do negocjacji ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Thornero said:

Jak gość zajmuje się handlem nartami na taką skalę - ma wystawione 145 par nart - to jest spore prawdopodobieństwo że to są narty z wypożyczalni. Nie zrozum mnie źle nie twierdzę że te narty są złe ale ja bym wolał kupić narty od  osoby która kupiła ja jako nowe i dbała o nie jak o swoje a nie od handlarza.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marionen napisał:

Najczęściej jako wypełnienie producenci w niekatalogowych nartach stosują piankę poliuretanową (taką budowlaną, do np uszczelniania stolarki)

czyli jak patrzę na opis narty w Intersport i czytam, ze narta fischer progressor f18 ma rdzeń drewniany to znaczy, ze jestem świadomie wprowadzany w błąd czyli oszukiwany? skoro wypełnienie jest z pianki a nie z drewna a szata graficzna taka sama to co to znaczy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, wojgoc said:

czyli jak patrzę na opis narty w Intersport i czytam, ze narta fischer progressor f18 ma rdzeń drewniany to znaczy, ze jestem świadomie wprowadzany w błąd czyli oszukiwany? skoro wypełnienie jest z pianki a nie z drewna a szata graficzna taka sama to co to znaczy???

W sieciach są sprzedawane modele katalogowe i te są jak najbardziej ok, oraz modele robione specjalnie dla sieci które mają mają szatę graficzną łudząco podobną do katalogowych ale oznaczenie jest minimalnie inne od katalogowego a sama narta wtedy jest drastycznie inna (wykonana w innej technologii)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wojgoc napisał:

czyli jak patrzę na opis narty w Intersport i czytam, ze narta fischer progressor f18 ma rdzeń drewniany to znaczy, ze jestem świadomie wprowadzany w błąd czyli oszukiwany? skoro wypełnienie jest z pianki a nie z drewna a szata graficzna taka sama to co to znaczy???

Rdzeń i wypełnienie to nie to samo, występują w narcie niezależnie, bądź wcale (wypełnienie). Jeszcze tańsze wypełnienie to powietrze. @pawel_br dokładnie wyjaśnił różnice pomiędzy nartami katalogowymi, a niekatalogowymi. Konkluzja, kupuj narty katalogowane, bo są opisane. Miejsce zakupu to sprawa drugorzędna, choć czasami istotna (np gwarancja, przechowywanie itd). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 11.12.2017 o 19:07, wojgoc napisał:

czyli jak patrzę na opis narty w Intersport i czytam, ze narta fischer progressor f18 ma rdzeń drewniany to znaczy, ze jestem świadomie wprowadzany w błąd czyli oszukiwany? skoro wypełnienie jest z pianki a nie z drewna a szata graficzna taka sama to co to znaczy???

Nie, jeżeli jest to Fischer Progressor F18, to jest to Fischer Progressor F18 - dokładnie taki jak w katalogu i nie musisz się bać, że cię Intersport oszukuje. Do myślenia mogłoby jedynie dać jakieś dodatkowe oznaczenie - np. Fischer Progressor F18 FX. Wtedy coś mogłoby być na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, WojtekM napisał:

Nie, jeżeli jest to Fischer Progressor F18, to jest to Fischer Progressor F18 - dokładnie taki jak w katalogu i nie musisz się bać, że cię Intersport oszukuje. Do myślenia mogłoby jedynie dać jakieś dodatkowe oznaczenie - np. Fischer Progressor F18 FX. Wtedy coś mogłoby być na rzeczy.

to czym sie różnią te narty poza cena i szata graficzna:

http://allegro.pl/narty-fischer-progressor-f18-160cm-2018-skirace-i7100024295.html#thumb/1

http://allegro.pl/fischer-progressor-800-f18-18-167cm-wroclaw-sklep-i7081599554.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wojgoc napisał:

to czym sie różnią te narty poza cena i szata graficzna:

Fischery 800 to był poprzednik F18. Oba modele to modele katalogowe. Ostatnio rzeczywiście pojawiła się jakaś hybryda o nazwie Fischer Progressor 800 Reedition, który jest niby zbudowany na bazie Fischer Progressor F18 2017 i jest podobnie pomalowany. Jeżeli tej narty nie ma w katalogu, to raczej nie kupuj za takie pieniądze. Prędzej poszukaj Fischera F18  z poprzedniego roku - były za podobne pieniądze.

Edytowane przez WojtekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

I jedne i drugie są dla Ciebie za krótkie. To narty popularne dość proste modele i do tego z rockerem co powoduje, że realna, pracująca długość narty jest jeszcze mniejsza - w tym wypadku szacuję, że max 150 cm a to daje już wartość dziecięcą.

Pozdrowienia

Mitek,

może Ty mi pomożesz w doborze nart na allegro do 500 zł? Będę wdzięczny. Nie ukrywam, że preferuję nieco krótsze narty. Chociaż zdaje sobie sprawę, że z rockerami trzeba wybierać dłuższe narty. Przy moim wzroście 180 cm - narty 170 cm będą chyba ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thornero napisał:

Mitek,

może Ty mi pomożesz w doborze nart na allegro do 500 zł? Będę wdzięczny. Nie ukrywam, że preferuję nieco krótsze narty. Chociaż zdaje sobie sprawę, że z rockerami trzeba wybierać dłuższe narty. Przy moim wzroście 180 cm - narty 170 cm będą chyba ok.

Cześć

Jakby co pisz na priv pomogę chętnie ale zadam jeszcze sporo pytań.

Trzymaj się

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...