Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Senior w kategori Juniorskiej - dobór nart


mmirek94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Nietypowy przypadek: jestem dość niski i poszukuję fajnej narty do jazdy. W takim przedziale długości jaki mnie dotyczy znajduję tylko narty juniorskie. Czy to dobry pomysł ? I jeśli tak to co sądzicie o nartach Head iRace WorldCup Team 140 cm z sezonu 2015/16.

 

 

1. Płeć - M

2. Wiek - 23

3. Waga - 64

4. Wzrost -160 cm

5. Na nartach jeżdżę od 16 sezonów, ( 15 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na zaawansowane

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Jakieś stare Head flex ok. 50

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Jakieś stare Dynastar (pół carvingi)

9. Preferuję styl jazdy (krótkim skrętem, rekreacyjną i sportową-pół na pół, po przygotowanych stokach)

10. Upatrzyłem sobie narty - Head iRace WorldCup Team 140 cm, wiązania Head LRX 7,5, dla juniora

11. Mój budżet na narty to około - 700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mmirek94 napisał:

Jeździłem na narcie 160 cm i nie byłem zadowolony. A wręcz jeździło mi się tragicznie

Napisałeś że jesteś zaawansowanym narciarzem to mam pytanie czy do takiego poziomu doszedłeś w kapciach o flexie 50😤, mój syn ma 8 lat i jeździ w kapciach 60 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MAIKEL 1977 napisał:

Napisałeś że jesteś zaawansowanym narciarzem to mam pytanie czy do takiego poziomu doszedłeś w kapciach o flexie 50😤, mój syn ma 8 lat i jeździ w kapciach 60 😆

Wyobraź sobie że tak.... Nie każdego stać na nowy sprzęt i wymiane co 2 lata. Nie sztuką jest nauczyć się dobrze jeździć na sprzęcie za 3 tyś.

2 godziny temu, artix napisał:

Na nartach 140 to balet a nie poziom zaawansowany. 

Nie znasz to nie oceniaj

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

140 to za mało nawet do baletu. Baletki w takiej długości chyba nigdy nawet nie były produkowane.

Pozdrowienia

Jeśli nie potraficie pomóc to nie odpowiadajcie.... Bo to ani mądre ani dojrzałe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przecież konkretną i jedyną możliwą odpowiedź na Twoje pytanie dostałeś od kolegi Artixa praktycznie od razu. Więcej niewiele można napisać. No może tytułem komentarza, że jak szukasz narty o profilu SL sztywniejszej to może być krótsza ale juniorskiej bym nie brał bo to narty o nieco innej budowie.

Narty 140 cm są dla dzieci. Sprzedaje właśnie takie na których moja córka jeździła jak miała 8 lat - wstawię film jak chcesz. To bardzo dobra narta do kształcenia skrętu ciętego ale ...dla małego dziecka.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~mmirek94

Nie dziw się odpowiedziom, bo piszący tu pasjonaci mogą nieco inaczej rozumieć narciarstwo niż Ty.

Dla mnie Np. trudno być zaawansowanym jeśli jeździ się tylko 2 tyg. w sezonie. Od pewnego poziomu, przez pierwszy tydzień przypominasz sobie co umiałeś w poprzednich latach a przez kolejny tydzień utrwalasz ten poziom. Dopiero w kolejnych tygodniach jest czas na postępy.  Dla mnie zaawansowany to ktoś kto może odpowiedzieć na pytanie/a:

Od jak dawna jest instruktorem? / W jakim klubie trenował? / Którymi źlebami zjeżdżał w Tatrach/Alpach?

Podobnie nie widzę możliwości dobrej jazdy na złym sprzęcie a przynajmniej nie wszystkimi technikami. Nie nauczysz się cisnąć SL na krawędzi jeśli narty Ci nie trzymają a noga lata w bucie.

Ważę podobnie do Ciebie (wzrost jest mniej istotny) i jeździłem na nartach (jako dorosły) od 133cm do 183cm. Nie jestem zatem uprzedzony do żadnej długości.

Osobiście mogę Ci polecić 2 rzeczy:

- Zakup idealnie dopasowanych butów (długość i szerokość tak jak stopa na miarce) o flexie min. 100

- Kupno nart SL o długości 160cm, ostatecznie 155cm ale normalnych seniorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...