Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Postęp techniczny nart przez 9 lat?


drops

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

Od kilku lat mam Rosoły Zenith Z6 170cm http://www.skionline.pl/sprzet/narty,08-09,rossignol,z6-oversize,3086.html oraz Fishery RC4 SC Pro 13/14 165cm

Tych drugich używam do jazdy sl i dobrze przygotowanego stoku. Nie powiem, są wymagające - na zmęczone nogi i rozjechany stok słabo się nadają (albo mi słabo idzie).

Te pierwsze właśnie lubię za to, że radzą sobie w dłuższych skrętach i większych prędkościach i zmęczonym stoku. Ale one mają już prawie 10 lat (technicznie). Jak uważacie, czego spróbować aby przeskoczyć poziom technologiczny? Czy to będzie duża zmiana? Taki np Salomon xmax x12? Co poradzicie?

drops [43, 185cm, 77kg, 7/10]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przypadkiem zapiąłem sobie ostatnio takie oto narty: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,rossignol,experience-88-hd-konect,10019.html (tylko model 16/17)

Było miejscami sypko, miejscami lodowo.

Jak skończyłem jeździć, to jeszcze większym przypadkiem sobie te narty nabyłem (spontaniczne zakupy to jest to :) )

Dawno nie miałem takiego banana w trakcie jazdy. W długim skręcie stabilnie, na lodzie krawędź trzyma jak moja podstawowa narta (Racetiger SL), można pojechać dynamicznie, można się wozić.

Zwróć uwagę na taliowanie, zwłaszcza szerokość piętki.

Moje odkrycie ostatnich lat. Porównałbym ją do RTM84, ale Rossi jest żwawsza i dynamiczniejsza na twardym.

Polecam spróbować. ;) 

Ja przy wzroście ~180, wadze ~82, wziąłem 180 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą nartkę Ex88 z 13/14 i dopóki nie kupiłem K2 to uważałem ją za fajną nartkę.

Fakt dobrze tnie muldy ale na twardym trzymała... jakiś czas. Ale to moja opinia. Poza tym 2013 a 2017 to może też być różnica.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zeszłoroczną E84. Trochę dla wygody,trochę ze względu na wiek szukałem czegoś uniwersalnego na cały dzień.Z wyboru jestem bardzo zadowolony.Tegoroczny Experience 88-84 to tylko zmiana szaty graficznej w stosunku do  zeszłorocznego.Przy 172 cm wzrostu ma narty 178 cm.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem i pytam. Za mało chyba śmigam. 

Taki np. rower nie ma znaczenia czy 9 czy 10 czy 11 rzędów ma napęd. Różnica praktycznie żadna (moim zdaniem). A kolejne kolekcje to mają. Ale już karbon w ramie. Diametralna zmiana. nawet DIAMETRALNA. Myślałem że karbonowa rama będzie tak bliżej stalowej, ale okazuje się że jest daleko od niej. To stalowa jest praktycznie taka jak aluminium. Sztywna znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...