Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

#Jasiek i jego nartowanie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na SMRze jest bardzo fajnie i moc tego ośrodka (jak już pisałem) poznamy. To najlepsza górka w Polsce! i nie ma to tamto! 

Takiego skupienia, tak zarombistych tras, o takim nachyleniu nie ma i nie będzie. Chyba że Babią odpalą :o

Kopalnie wiedziały już za komuny 1966 (czy jakoś tak), że ta góra ma potencjał a Slovaki tylko nam to ucywilizowali (bo my nie potrafiliśmy dogadać się jak Polak z Polakiem)

A finał to nas dopiero czeka. Będziemy mieli u Nas w Beskidach najlepszą stację w Polsce 😀 jes, jes, jes! 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już 15 dzień na nartach. Wiem że u wielu z tego forum wzbudza to agresję a tym bardziej info że jest super, ale mam to poniżej pleców!

Znów dotarłem na moje wzgórze złamanych serc i niestety muszę napisać, że warunki rewelacyjne. Liczyłem na miękko i wiosennie a tu twardo ale bez lodu. Jak ktoś się wybiera, doradzam dobrze wyostrzyć narty. Zastanawiam się co to będzie jutro jak chwyci mróz... 😱 

Drugie niestety... to mgła i słaba widoczność która psuje zabawę. Ale nie ma chopokowskiej tragedii no i nie można mieć wszystkiego.

20180111_103607.thumb.jpg.f533ec4958fd1b0435e059706e810fa0.jpg

PS. Pozdrawiam,  pivo nadal dobre, obsługa miła i nadal ładna 👌 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. Trawdo na dole, u góry sypnęło śniegiem. Ale jutro jak to uratrakują i zamarznie, przypuszczam że będzie beton. 

PS. jadę zobaczyć juh

Ps2. Drugie oblicze Chopoka

20180111_122127.thumb.jpg.68e92fa9aeb8dc3db88f048c5633f8b9.jpg20180111_122114.thumb.jpg.0a1b0bcecadc685569c101d16da35196.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldek~ niestety to wyższość zakupu sezonówki Slovackiej. Ten rodzaj skipassu kupuję od 10 lat i nigdy nie kończę sezonu przed 1 majem. Jak nie tu to tam i się jeździ. Ale spoko sezon w Polsce też się znów zacznie. Ja mam taką nadzieję... zawsze byłem optymistą.

A wracając do Chopka. Teraz mogę na spokojnie ocenić warunki itd. rano jeździłem tylko dół Pretakarska, Jeleni na rozgrzanie nóg, no i mgła siedziała nawet na Lućkah. Na trasach było twardo zero  większych przesypów. Zdanie zmieniłem po brovarku jak wjechałem 4 na Lukovą a tam mgła taka sama do jeżdżenia ale kupa przesypów z nowej dostawy 😱. Wjeżdżam na szczyt a tam mniam... slonćko! A więc jedyna słuszna decyzja jazda na juh i... rewelacja. Twardo ale miekko z przesypami ale jazda na maxa. Czarnulka BEST, niestety odcinek czerwony mocno zmęczony, na dole przesypy 20 - 30 nie za miło. Dużo nowicjuszy-trzymających się z przerażeniem kijków i płaczących (nie żartuję). Podziękowałem i na free...

Free? to nie był mądry pomysł.

Mocno przejeżdżony, twardy wręcz lodowy ale było fajnie...

Potem sauny, termy i czekamy na jutro... ale miał być mróz a w Besenovej teraz +5 

Jeszcze proponuję, kilka myślę  fajnych zimowych fotek... (szczególnie z pozdrowieniami dla tych co zawędrowali z porównaniami Szczyrk-Chopok) 

To naprawdę dzisiaj 

20180111_133859.thumb.jpg.46db0b89654ac3642f8505d151d76b61.jpg

20180111_131711.thumb.jpg.c22c7c3e97b496812dd9bc07c3a417d4.jpg20180111_131708.thumb.jpg.ecf08a2bc81af4b7b876e25d9a21435b.jpg20180111_122652_Pano.thumb.jpg.d68829cd489f1be6c67c45fcbc547d0e.jpg20180111_122834.thumb.jpg.f079b187c77150f1e0efa96cc4201149.jpg20180111_122127.thumb.jpg.56d9ed017c68b69527ab416d29c86267.jpg

20180111_131901.jpg

PS. czekam na jutrzejszą ekipę i pozdrawiam 

Edytowane przez Gość
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek pamiętasz jak było...

Nigdy nie było tragedii od 10 lat jak pamiętam. 

A dla nas... 😀 będzie zarombiście a poza tym jak nie my to kto zamknie ten sezon? 

Ale w tym sezonie czuję, że będzie silna ekipa i tego sobie wszyscy życzmy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Jasiek napisał:

Maciek pamiętasz jak było...

Nigdy nie było tragedii od 10 lat jak pamiętam. 

A dla nas... 😀 będzie zarombiście a poza tym jak nie my to kto zamknie ten sezon? 

Ale w tym sezonie czuję, że będzie silna ekipa i tego sobie wszyscy życzmy.

W tym roku może być mega ciekawie! :x

Liczę, że wiosna będzie obfita w śnieg i się na jeździmy! ;) 

W zeszłym roku zamykałem sezon 8 maja i mam nadzieję, że w tym roku to będzie jeszcze później... ;) 

Ale majówka była mega! Zje... warunki i ta pogoda!!! :x 

Może jestem nienormalny, ale na takie chwile czekam... :x

Pięknie było! :x

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieeek? a co Ty będziesz robił do wiosny 😮 rower... 

Co Cie podkusiło żeby w rower a nie w sezonówkę... toż to jak bym innego człowieka czytał! Toż to Ty byłeś bardziej por...y ode mnie. A teraz wszystko na mnie... że po ziemi... że nie ma warunków a ja mam... itd. czytasz to?

A poza tym iglo mieliśmy budować na Chopku 😀

PS. miło było ale "zajtra bude pekne lyżovane, ćas na noću, dobrou noć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jasiek napisał:

Macieeek? a co Ty będziesz robił do wiosny 😮 rower... 

Co Cie podkusiło żeby w rower a nie w sezonówkę... toż to jak bym innego człowieka czytał! Toż to Ty byłeś bardziej por...y ode mnie. A teraz wszystko na mnie... że po ziemi... że nie ma warunków a ja mam... itd. czytasz to?

A poza tym iglo mieliśmy budować na Chopku 😀

PS. miło było ale "zajtra bude pekne lyżovane, ćas na noću, dobrou noć"

Spokojna głowa, jakoś przetrwam... ;) Dużo wydarzyło się niespodziewanych rzeczy w ostatnich miesiącach... To był trochę bardziej ukłon w stronę żony i... bardzo niespodziewany czas w moim życiu - poznałem niesamowitych ludzi i dziś jestem redaktorem dwóch portali rowerowych... ;) :o

To wcale nie znaczy, że porzuciłem narty! Nie! Nigdy w życiu! Ale budżet ograniczony, to też musiałem zrezygnować z całosezonówki. Ale są punkty na koncie, są inne stoki, żeby do wiosny przetrwać, są skitoury.... Później już się zacznie! ;)  Będzie czas i na Iglo! To mnie nie może ominąć! B|

Do zobaczenia wkrótce! Na nartach i może i na... Moto! B|;)

PS.Ja też do spania... :$

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasiek napisał:

@waldek~ niestety to wyższość zakupu sezonówki Slovackiej. Ten rodzaj skipassu kupuję od 10 lat i nigdy nie kończę sezonu przed 1 majem. Jak nie tu to tam i się jeździ. Ale spoko sezon w Polsce też się znów zacznie. Ja mam taką nadzieję... zawsze byłem optymistą.

 

Ja nie mieszkam w Polsce, ale mam tutaj góry podobne do Szczyrku. A teraz pogoda jest dokładnie taka sama. Pochodzę z okolic Gliwic i może kiedyś jak będę w Polsce uda się z Tobą i ekipą z forum wybrać na tą Twoją górkę, byłoby super.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy w ogóle coś pisać o dzisiejszym dniu, ale w sumie był udany, bo na nartach a więc dlaczego nie. 

Rano totalna porażka, zanim zauważyłem że źle ustawiłem budzik i to o godzinę! 😮 to już nie było się po co kłaść. Ale na bramkach byłem... 

20180112_080603.thumb.jpg.d7181c34dfa4e5da19bd191f67503810.jpg

Rano na Lućkah już była kicha. Nawet z kanapy nie było widoczności na nartostradę ale znając kaprysy tej góry... poleciałem na południe! Okazało się że od szczytu prawie po sam dół było zarombiście. 

20180112_090135.thumb.jpg.c22db18991870073ddafc48c9c627e41.jpg

20180112_090131.thumb.jpg.ebf723da7605de4b74731a93cff58275.jpg

20180111_125422.thumb.jpg.984a23f869fffbfc4330a2381ab073df.jpg

Niestety tylko 3 śmigi, potem mgła zaczęła robić się jak na północy no i poszła w górę, jeszcze jeden tylko do Kosodreviny i d...a! Pojeżdżone 😞

Ale czas na brovara a więc przeskok na północ bo koledzy z forum już czekają. Decyzja od Lukovej na czarnulkę była rewelacyjna. Zero muld, zero przesypów bajka ale nie do końca bo mgła ogranicza widoczność do 10-20m. 

Spotkanie przy zimnym i pięknej obsłudze, minął miło i szybko... koledzy zostają podziwiając piękne widoki a ja jadę szukać warunków. Ale dziś ta wredna góra była bez litości. Ani u góry, ani na dole... zjeżdżam do auta w totalnej mgle! na Lućkah 😱 i... jedna myśl jak ja nienawidzę tej góry! Pewnie do jutra mi minie, pewnie że tak bo przecież umówiłem się na brovara 

Na termach woda mokra i ciepła o saunach nie wspomnę. 

Ruszył się wiatr a więc może jutro będzie lepiej. No i nadal prorokują mróz. 

PS. w Besenovej +3, może coś się wreszcie zmieni. 

PS2. pomimo ch... gopass pokazał 28km w nogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś napiszę tak, że ta druga część użytkowników forum (dla których nie ważne co jest dobrze, bo ważniejsze co jest źle)  będzie zadowolona.

Nadal mgła, przesypy, lód, kolejki, ludziowa masakra! Żałuje że kupiłem sezonówkę bo to g...o nie działa. Dodatkowo górny fis nie ratrakowany,  na poza trasówkę nie wyjedziesz i jeszcze zawody sobie w sobotę zrobili. Odradzam wszystkim bo to totalna tragedia. Nie przyjeżdżajcie na Chopka. 

Pozdrawiam.

PS. bo jak napiszę,że zjeździłem się wczoraj i dzisiaj jak dzik to i tak nikt nie uwierzy a jeszcze dowiem się jaki to jestem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i du...a, slnećka ne bylo a jak zobaczyłem kamery z VT to myślałem że mnie sz...g trafi tam był przepiękny błękit! Potwierdziła się moja teoria że prognozy pogody to wróżenie z fusów... Norwedzy, Slovaki, Anglicy... wszyscy mówili 🌞 SŁONECZKO.

No słońce było,ale nad chmurami. 

Ale widoczność była OK ale czas wracać do domu bo... i tu dużo by pisać.... ale ponoć jak nowi twierdzą nikt tego nie czyta a więc co będę drogocenny czas tracił

Pozdrawiam

PS. mam też fotkę kozic w okolicach szczytu ale... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jasiek napisał:

No i du...a, slnećka ne bylo a jak zobaczyłem kamery z VT to myślałem że mnie sz...g trafi tam był przepiękny błękit! Potwierdziła się moja teoria że prognozy pogody to wróżenie z fusów... Norwedzy, Slovaki, Anglicy... wszyscy mówili 🌞 SŁONECZKO.

No słońce było,ale nad chmurami. 

Ale widoczność była OK ale czas wracać do domu bo... i tu dużo by pisać.... ale ponoć jak nowi twierdzą nikt tego nie czyta a więc co będę drogocenny czas tracił

Pozdrawiam

PS. mam też fotkę kozic w okolicach szczytu ale... 

Jasiek - ja liczę, ze pogoda na jutro siądzie, bo zapowiadają słońce, choć lepsze prognozy dla Łomnicy. Czy sądzisz, ze przy obecnym ruchu na Chopoku około 8:45 mam szanse zaparkować samochód na gorze w Jasnej, czy o tej porze lepiej startować z Lucek i darować sobie pakowanie sie wyżej???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...