Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

grzechu82

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - M

2. Wiek - 35

3. Waga - 77

4. Wzrost - 174

5. 3 sezony, tylko PL stoki niebieskie kilka dni rocznie

6. Moje umiejętności określam na 3+

7. Moje buty to - Head New Edge 75

8. Rossignol T-power cobra 150, Nordica easy move 153, Volkl sensor 7.0 154

9. Średnia prędkość, średnie łuki

10. Volkl RTM 73 15/16 159cm vs Vokl RTM 75is 16/17 159cm

11. Mój budżet na narty to 1300 PLN

Nie chcę już wypożyczać (z powyższych najlepiej jeździło mi się na sensorach) - tak wiem, wiem wszystkie były za krótkie i w ogóle to były stare, wyklepane naleśniki. Nie chcę też używek (nie będę płacił połowy ceny nowych desek za wyklepane w Austrii rentale). W tym sezonie będę miał możliwość spędzenia znacznie więcej czasu na PL stokach w dodatku zawsze z instruktorem + przynajmniej jeden wyjazd na Słowację. Dlatego padła decyzja, że kupię swoje nowe narty. Wiem, że RTM 73 na pewno będzie dobry "na dzisiaj". Jednak ja szukam narty "na dzisiaj i jutro". Dlatego pytam, czy RTM 75is będzie dla mnie "do opanowania" - czy jednak biorąc mój (jednak niski) poziom spowoduje, że te deski "wysadzą mnie z siodła" i nigdy już na narty "nie wlezę". Najchętniej posłuchałbym opini osób które jeździły na przynajmniej jednych w ww nart. Moim celem w tym sezonie jest doszkolenie na tyle abym spokojnie jeździł sobie na czerwonych stokach. Z góry dzięki wielkie za wszelkie konstruktywne uwagi!

Edytowane przez grzechu82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 sezon 75is i zapewniam cię, że dasz sobie radę. Do rekreacyjnego, spokojnego jeżdżenia są to narty idealne, nawet jak je przyciśniesz do dynamiczniejszej jazdy, też cię nie zawiodą. Przy podobnym wzroście do ciebie mam długość 166 cm i taką ci też polecam, 159 będzie za mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję bardzo za Wasze opinie - w zasadzie to wszyscy, z kim bym nie rozmawiał, polecają 75is. W sklepie również ten model mi polecono. Więc tu sprawa jest już dla mnie jasna. Natomiast co do długości: 159 to jest -15 od mojego wzrostu i taką nartę mam idealnie "do nosa". Długość 166 to jest -8 mojego wzrostu i taką nartę mam "do czoła". Moja waga to 77kg i stanowi raczej "górny pułap" - w okresie letnim zwykle waże 74kg. Biorąc to pod uwagę, oraz to, że jestem raczej początkujący niż średniozaawansowany czy 166 nie będzie za długa?

Turysta - stwierdziłeś, że 159 będzie za mało - ale czym się to może objawiać - narty mogą być niestabilne? Myślę, że to jest przyjęte w domniemaniu, ale napiszę, że chodzi tylko i wyłącznie o rekreacyjną jazdę w moim wykonaniu i to nigdy się nie zmieni. Nie umiem natomiast powiedzieć czy moje aktualne średnie łuki będą stawać się bardziej ciasne czy szerokie w miarę zdobywania umiejętności więc zależy mi pod tym kątem na jak najbardziej uniwersalnych deskach.

PS wiem, że na takie pytania nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ale każda opinia będzie pomocna - również na ich podstawie sam podejmę (mam nadzieję) dobrą decyzję.

Dzięki z góry!

Edytowane przez grzechu82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 159cm będziesz wyglądał jakbyś pożyczył od Syna[emoji3]
Spece na tym forum zalecają by przy tej konstrukcji nart brać długość co najmniej jak wzrost, a minimalna długość to max 10cm poniżej wzrostu, w zależności od producenta.
Grzechu jak mało kto na tym forum nisko oceniasz swe umiejętności, jeśli tak jest istotnie ja kupiłbym dobrą slalomkę długości 165. Doszusowałbym do umiejętności 5 i wtedy pomyślał bym o czymś szerszym i dłuższym, coś około 175. Slalomka zostanie do zabawy a nowe do szaleństw na stromych i z trudnymi warunkami stokach. Nic nie piszesz o trasach w twojej okolicy a to też jest istotne. Powodzenia

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 godzin temu, grzechu82 napisał:

     

    Turysta - stwierdziłeś, że 159 będzie za mało - ale czym się to może objawiać - narty mogą być niestabilne? Myślę, że to jest przyjęte w domniemaniu, ale napiszę, że chodzi tylko i wyłącznie o rekreacyjną jazdę w moim wykonaniu i to nigdy się nie zmieni. Nie umiem natomiast powiedzieć czy moje aktualne średnie łuki będą stawać się bardziej ciasne czy szerokie w miarę zdobywania umiejętności więc zależy mi pod tym kątem na jak najbardziej uniwersalnych deskach.

     

    Dokładnie jak napisałeś mogą być niestabilne, stara szkoła dobierania nart mówi, że dolna granica długości narty wynosi twój wzrost -10 cm, więc w twoim przypadku 166 cm to prawie minimum. Naprawdę nie bój się tego wymiaru, to zaledwie 7 cm, a poprawa stabilności jest znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję Wam za opinie. Są one jednomyślne na rzecz dłuższych nart - przyznam, że jestem zdziwiony - większość moich znajomych jeździ na nartach o długości "do brody" a najwyżej "do nosa" - a kilku z nich na prawdę wymiata (dodam, że nie jeżdzą na slalomówkach a na zwykłych allroundach/allmountainach). Ja tylko raz jeździłem na jkichś starych dechach dł ok 160 i efekt był taki, że mimo mocnego dociskania goleniami buta "jak pan instruktor przykazał" deski mocno klepały czubkami - być może stąd moje obawy co do większych długości. Wybiorę się na stok - odnośnie okolic to najbliżej mam Czarnego Gronia - i tam też wypożyczę dłuższe narty i zobaczę jak się na takich czuję. Co do mojej oceny to nie dam sobie więcej jak 3+ jak nie będę jeździł na czerwonych stokach - a na te niestety jeszcze jest za wcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na stoku, przetestowałem Rossignol Eperience 76 w długości 166 (volkli niestety nie mieli) a nawet kolega odstąpił mi na kilka zjazdów nówki Fischery progressory 800 w długości 173. Faktycznie mieliście rację nie muszę bać się długości 166 - jeździło mi się na nich wręcz bardzo dobrze. Jednak na progressorach nie byłem w stanie już jeździć - narty dużo opieszalej wchodziły na krawędź - jeśli chciałem jechać ciaśniejszym łukiem to musiałem posiłkowac się pługiem. Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Głupio pisać 3-ci raz po sobie, ale co tam, niech zostanie dla potomności jakby ktoś miał podobny dylemat. Kupiłem zestaw RTM 75is 166cm + buty Fisher RC Pro 100 (wspomniane na liście HEAD-y nie przypasiły). Dzisiaj zestaw przetestowany (6h dobrej jazdy). Jestem bardzo zadowolony! Narty szybkie, zwrotne, nie myszkują. Ekipa z którą jeżdzę po 4h powoli się wykruszała, a mi ciągle było mało! Co tam kawa, musiałem być na stoku :). Gdyby nie Wy, to kupiłbym pewnie narty za krótkie. Jeszcze raz dzięki! - wiszę Wam wszystkim browara! :D:)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wojgoc napisał:

jeśli to nie tajemńica to ile zapłaciłeś za narty?

Kupiłem we Wrocławskim sklepie internetowym wersję z 2016r. za 1279 - taka sama cena z tego sklepu na popularnym polskim serwisie aukcyjnym. Bardzo fajna obsługa, narty były gotowe do jazdy od razu po odebraniu przesyłki (tak się dogadałem ze sprzedającym). Wiązania marker 4motion 10 - nie rentalowe, ale mi to nie przeszkadza i tak tylko ja na nich będę jeździł. Do przestawienia na inną długość skorupy potrzebny śrubokręt krzyżak - do 20mm różnicy wystarczy ustawić tylne wiązanie, jeśli więcej to trzeba zsunąć wiązanie z płyty. Jednak nie jest to trudne i po przeczytaniu manuala robię to z zamkniętymi oczami. Są to najlepsze narty na jakich do tej pory jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...