Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie na narty z początkującym 8-latkiem


anba

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się z 8 -letnim dzieckiem na naukę jazdy na nartach lutym 4-10.2018. Proszę o podpowiedzi dotyczące fajnych miejsc do nauki jazdy oraz możliwości zakwaterowania. Ponieważ jadę ze wschodniej Polski to miejsce jest mi obojętne - wszędzie daleko.

Proszę o podpowiedzi i wskazówki. Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka pierwsze "kroki" na nartach (mając 4 latka) stawiała w szkole narciarskiej na Harendzie (nie będę podawał nazwy, ale spokojnie wygooglujesz ;), i nie pracuję tam jakby co).

6 dni szkolenia (pon-sob), z fajną kadrą, z fajnymi atrakcjami po zajęciach (psie zaprzęgi, skutery itp), kuligiem i ogniskiem i rozdaniem pucharów dla wszystkich (piątek wieczorem) i zawodami na koniec (rano w sobotę). Chyba najlepiej wydana przeze mnie kasa w życiu :) Dziecko przeszczęśliwe było :) W tym sezonie już nie, ale w następnym planuję znowu posłać tam córkę :)

Postaraj się o kwatery w pobliżu, po tej samej stronie co Harenda, bo rano może być trudno się przebić autem na drugą stronę Zakopianki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek przeczytaj jeszcze raz co napisał „anba”, chyba „paolomario” ze swoją radą mieści się w kryteriach :).

....
Ponieważ jadę ze wschodniej Polski to miejsce jest mi obojętne - wszędzie daleko.


Okres w którym się wybierasz, to ferie zimowe. Nie doradzę konkretnego, ale unikałbym tych najbardziej popularnych, jeżeli sam/sama chcesz również pośmigać.
Z kolei na oślich łączkach do nauki jazdy nie rozwija się dużych prędkości, więc duże zagęszczenie nie jest aż tak uciążliwe. Moje dzieci dawno temu pierwsze kroki stawiały w Małym Cichym i Murzacichle, być może stąd sentyment do tych miejsc. Na pewno taniej niż w Zakopcu. Bliżej na wschód masz Krynicę i Slotwiny lub Azoty, Muszyne z Wierchomla, Tylicz.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, anba napisał:

Ponieważ jadę ze wschodniej Polski to miejsce jest mi obojętne - wszędzie daleko.

Nie tak daleko - ośrodki narciarskie Lubelskie na Roztoczu

http://www.batorzski.pl/

http://rzetelski.com.pl/

I jeszcze

http://www.szwajcariabaltowska.pl/

 

Edytowane przez surfing
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 20.12.2017 o 07:18, kordiankw napisał:

Mitek przeczytaj jeszcze raz co napisał „anba”, chyba „paolomario” ze swoją radą mieści się w kryteriach :).
 


Okres w którym się wybierasz, to ferie zimowe. Nie doradzę konkretnego, ale unikałbym tych najbardziej popularnych, jeżeli sam/sama chcesz również pośmigać.
Z kolei na oślich łączkach do nauki jazdy nie rozwija się dużych prędkości, więc duże zagęszczenie nie jest aż tak uciążliwe. Moje dzieci dawno temu pierwsze kroki stawiały w Małym Cichym i Murzacichle, być może stąd sentyment do tych miejsc. Na pewno taniej niż w Zakopcu. Bliżej na wschód masz Krynicę i Slotwiny lub Azoty, Muszyne z Wierchomla, Tylicz.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć

A chcesz żeby dziecko nauczyło się jeździć na nartach czy żeby było przeszczęśliwe? Można to połączyć... lepiej i taniej. Zaufaj. Psie zaprzęgi, skutery, kuligi, ogniska mają coś wspólnego z nauka jazdy na nartach... czy są raczej sposobem wyciągania kasy od leszczy?

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodzę do tematów tak jak Mitek. ( można karabin czyścić logarytmem ale lepiej jest wyciorem ), czyli blisko stoku śniadanko zaprawa i jazda, jazda, jazda ..........

kąpiołka, odpoczynek, spacerek łóżeczko i tak w kółeczko.  

URLOP  MUSI BYĆ  JAK  KATORGA - DŁUGI I UCIĄŻLIWY.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 2 years later...
W dniu 21.12.2017 o 10:00, anba napisał:

Dziękuję wszystkim. Decyzja podjęta - padło na Czarną Górę.

Pozdrawiam.

i nic nie napisałeś jak się udał urlop z 8 latkiem.

Nauczył się czegoś czy nie - możesz polecić szkółke narciarską czy sam uczyłeś dzieciaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jeeb napisał:

i nic nie napisałeś jak się udał urlop z 8 latkiem.

Nauczył się czegoś czy nie - możesz polecić szkółke narciarską czy sam uczyłeś dzieciaka

Bo z Harendy puszczasz dzieciaka raz i wracasz sam do domu 😆

Sorry🤗

Edytowane przez artix
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, artix napisał:

Bo z Harendy puszczasz dzieciaka raz i wracasz sam do domu 😆

Sorry🤗

Niekoniecznie, mój syn pierwsze czarne robił w wieku lat 7 (poniżej jego mina po przejechaniu pierwszej czarnej), a później już poszło i tak mu zostało. Tylko, że raczej ciężko go nazwać początkującym. Córka, która jet młodsza, woli od zaliczania kolejnych czarnych tras, jazdę poza trasami. 

moje-dumne-dziecko.jpg

A później już poszło (Bieńkula). Tu 8 lat.

Bie%C5%84kula_moje_dziecie.jpg

I jeszcze jedno - Chopok, też 8 lat.

moje_dziecie.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosal … na początek,świetna kadra miłośników nart,po pół godzinnej rozgrzewce i rozciąganiu jak przede wszystkim zapoznaniu ze sprzętem narciarskim orczyk staje się rewelka 🤣

 

następnie Witów …. A wiosenno-jesienną porą hale Landgraaf i np,Aspen Wilrijk ! 
Na start jak znalazł 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Victor napisał:

Nosal … na początek,świetna kadra miłośników nart,po pół godzinnej rozgrzewce i rozciąganiu jak przede wszystkim zapoznaniu ze sprzętem narciarskim orczyk staje się rewelka 🤣

IMG_4907.MOV 31 MB · 1 pobranie  

następnie Witów …. A wiosenno-jesienną porą hale Landgraaf i np,Aspen Wilrijk ! 
Na start jak znalazł 😉

😉 młody.

DSCPDC_0002_BURST20200219145207993_COVER.JPG

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...