Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pogoda Dolomity 17/18


ewangelizator

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ do ferii zostało juz kilka tygodni a wielu polskich narciarzy wybiera sie w Dolomity postanowiłem założyć watek gdzie będę śledził warunki i prognozy dla Sudtirol.

W tym roku warunki sa całkiem niezłe w całych Dolomitach już od początku sezonu. Nie dość juz pare razy cos tam spadło to utrzymywały sie ujemne temperatury pozwalające na dośniezanie. Sellaronda otwarta 

Wczoraj pieknie sypnęło:

 

image.png.7291b7dcab96dded8975b8183ff870a9.png

 

za tydzień spodziewana kolejna, warunki na ferie już na pewno bardzo dobre

 

spojrzałem bardziej na południe

 

image.png.adc7129e510fa764f7b0fd06c867470b.png

troszkę im sypnęło, dzisiaj na Col Margerita najazd freeriderów, ech pięknie

 

Edytowane przez ewangelizator
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj spojrzymy na druga strone Via Brennero

warun bajka, tylko troche zimno, trzeba sie grzać na słoneczku

image.png.572690844361493c228f08812dbf6332.png

najbliższe dni słońce na krzyż z zachmurzeniem, nie bedzie to jednak przeszkadzalo w jeździe

warunki śniegowe jak widac dobre, portale sniegowe podaja 80-100 cm pod nartą

kolejny weekend możliwe lekkie sypanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sypneło i sypie, oczywiscie wiekszosc przyjeły zachodnie Alpy ale i troche skapnęło Dolomitom,

Plan de Corones+ 25cm i widac ze pada,

Ahrntal tez ładnie:

image.thumb.png.68621bf835518f6b09ae2bf4167c6f07.png

im bardziej na poludnie tym opadów mniej, ale spokojnie, tutaj dosypie po weekendzie, bedzie duzy opad w Cortinie, Civetta, dostana tez Val di Sole i Madonna

az sie chce powiedziec stop!, na ferie ma byc słoneczko ;) na co liczymy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posypało i dzisiaj jeszcze cos tam dosypie, mgła i wilgoć ale od jutra już powinno zaświecić słoneczko i przez kilka dni będzie przyjemna pogoda

następny tydzień zapowiada sie kolejny front ale  z niewielkimi opadami, niestety będzie chmurzyscie ale nie ma co narzekać, poza tym te prognozy jeszcze będą się klarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do bywalców, szczególnie na Kronplatz. Czy termin 10-17 marca to dobry termin na narty na Kronplatz? A może wiecie, czy pobliski Gitschberg Jochtal jeszcze działa w marcu ? Będzie to mój pierwszy wypad do IT więc nie bardzo wiem czego, jakiej pogody mogę się spodziewać w tym terminie. Wiem, że bywa z nią różnie, le jeśli ktoś był w marcu to chętnie poczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno być OK.

Niestety, pogody na 2 miesiące do przodu nie przewidzisz... Kiedyś byłem w Gardenie 27.03.-04.04. - i była zima na całego. Jednej nocy spadło z 40 cm śniegu, powyżej 1500 m wysokości było prawie cały czas na minusie.  Z tym, że decyzja co do wyjazdu zapadła trzy dni wcześniej, po analizie kamer, prognoz itp.

Obaw nie ma o ilość śniegu - bo jest go już na tyle, że tylko jakiś kataklizm przetopiłby go przed kwietniem.  Może być ewentualnie ciepło, no i miękko na dole w związku z tym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamski napisał:

.....Czy termin 10-17 marca to dobry termin na narty na Kronplatz? A może wiecie, czy pobliski Gitschberg Jochtal jeszcze działa w marcu ? Będzie to mój pierwszy wypad do IT więc nie bardzo wiem czego, jakiej pogody mogę się spodziewać w tym terminie. Wiem, że bywa z nią różnie, le jeśli ktoś był w marcu to chętnie poczytam

Tu znajdziesz odpowiedź:

Filmiki i fotki masz w tekście. Co prawda nie byliśmy w Kronplatz, ale to od Badii jakieś 25km.

Zima w tamtym roku była zdecydowanie mniej śnieżna od tej (mówię niestety o IT) a jeździło się fenomenalnie.

 

Pozdrawiam

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adamski napisał:

Witam

Mam pytanie do bywalców, szczególnie na Kronplatz. Czy termin 10-17 marca to dobry termin na narty na Kronplatz? A może wiecie, czy pobliski Gitschberg Jochtal jeszcze działa w marcu ? Będzie to mój pierwszy wypad do IT więc nie bardzo wiem czego, jakiej pogody mogę się spodziewać w tym terminie. Wiem, że bywa z nią różnie, le jeśli ktoś był w marcu to chętnie poczytam

generalnie większa pewność warunków w Kronplatz niz Jochtal moim zdaniem, Kronplatz to najnowocześniejsza fabryka dostarczająca produkt pożądany przez narciarzy: sztruks, zrobią wszystko żeby był warun, popatrz np na długość sezonu vs maksymalne wysokości tego ośrodka, Plan de Corones chodzi do 22/04, Jochtal do 8/04

 

ja kiedyś jeździłem regularnie w marcu w Dolomity, zazwyczaj w okresie promocji Super Sun (w tym roku jest od 17/03 i jeśli możesz zmienić termin warto rozważyć)

co roku były bardzo dobre warunki, pamiętam taki wyjazd do Val di Fassa juz w kwietniu gdzie ostatniego dnia sezonu dowaliło tyle śniegu na Belvedere ze obsługa miała problem żeby odkopać tyczki ograniczajace trasy,

innym razem trafił sie pierwszy dzień gdzie jeździliśmy po białych ściezkach a wokół łaka, ale drugiego dnia sypnelo sniegiem i do końca warunki były bajeczne

 

zawsze ryzyko jest wiec najlepiej lokowac sie w dobrym punkcie wypadowym, np tak zeby miec w zasiegu Arabbe (czyli najlepiej Badia), albo w takiej Moenie gdzie w zasiegu jest i Sella Ronda (jedziesz na Lupo Bianco, godolka w górę i myk do Arabby),  Fiemme i Tre Valli, Ciampac,Carezza czy Passo Rolle, nawet Civetta, gdzies na pewno bedą dobre warunki

albo jak chcesz na wypasie do c

jakiej pogody możesz sie spodziewać? w dolinie ciepławo, oddech wiosny, w górach kraina śniegu, naprawde piekny klimat, szansa na dużo słońca i piękną jazdę,

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za informację.

Ewangelizator -  terminu raczej nie mogę zmienić. Jeśli chodzi o miejscówkę to będę w Terenten (z tego co pamiętam 1200 mnpm)  na wszystkie górki pojazd samochodem, ale mi akurat to nie przeszkadza. Będę zatem chciał zaplanować nartowanie tak by zaliczyć 3 lub 4 górki

Piotr_67 -  dzięki za link. Obejrzałem, poczytałem - zdjęcia genialne.

Edytowane przez Adamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenten będzie ok, troche na uboczu, ale to nie jest jakoś daleko. zapomniałem wspomnieć  o Ahrntal sa tam dwa nieduże ale bardzo ciekawe ośrodki Speikboden i Klausberg, tam warunki pewne, w sumie  masz do wyboru Kronplatz, Jochtal, 3Zinnen, wspomniany Ahrntal, w zasiegu tez Badia, jest w czym wybierać i planować

 

dzisiaj miało być słońce ale na razie szczyt pod poduszką chmur, pewnie będzie sie przejaśniać, kolejny tydzień prognozy zmieniają sie za każdym razem, mają wejść dwa fronty z Atlantyku w Europe ale jakie będą ich losy modele nie sa w stanie sie zdecydowac w przypadku Dolomitów

image.thumb.png.330914b61b504d6c50cf7273203a1703.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja z dzisiaj. Jestem na miejscu w Al Plan pod Plan de Corones.

Miało być dzisiaj słońce a było zachmurzenie. Z tego co widziałem na ekranie w restauracji slonce na zachód od autostrady na wschód chmury

Warunki śnieg super. Dużo dobrego naturalnego śniegu.  Temperatury ujemne. 

Jazda generalnie bardzo dobra. Jakby było słońce w większej ilości byłoby optimum. Niestety na razie niesmialo przebija się przez chmury.

 

Na zdjęciu czarna trasa szykowana na przyszłotygodniowy gigant PŚ.

1515959586492-1415675340.jpg

Edytowane przez ewangelizator
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano na szczycie słońce.  To widzę w tv. Bo z dołu to widać chmury. Oby to zeszło to będzie rewelacja. Czas ruszać na stok.

 

Generalnie sprawdza się teoria ze te wszystkie prognozy to wróżenie z fusow od herbaty 

Edytowane przez ewangelizator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wczoraj była 6 na górze. Ale na dole cisza.

Dzisiaj zapowiada się lepiej. Na razie nie ma chmur. Wiatr tez ma się uspokoić.

 

Obserwuje przez okno przygotowania do PŚ. Wioska juz stoi. Trasa tez gotowa.

Wczoraj miałem okazję zobaczyc zawodniczki podczas treningu. Z godzinę zajęła im rozgrzewka. Jak ruszyły na tyczki od razu widać było z kim ma się do czynienia.

15162570551191921154106.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wczoraj była 6 na górze. Ale na dole cisza.

Dzisiaj zapowiada się lepiej. Na razie nie ma chmur. Wiatr tez ma się uspokoić.

 

Obserwuje przez okno przygotowania do PŚ. Wioska juz stoi. Trasa tez gotowa.

Wczoraj miałem okazję zobaczyc zawodniczki podczas treningu. Z godzinę zajęła im rozgrzewka. Jak ruszyły na tyczki od razu widać było z kim ma się do czynienia.

 

Tak jest dzisiaj.

1516265673215-1495050667.thumb.jpg.931deeee7bdd7edbba9cf715e531784d.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...