Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dlaczego tęsknię do porządnej zimy


zaj

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy pamiętacie ale w zeszłym roku na początku stycznia zrobiło się na prawdę zimno, mimo, że niezbyt śnieżnie, przynajmniej jeżeli chodzi o nizinną część Polski. Udało mi się zrobić dwie wycieczki po Warszawie i okolicach w pięknej słonecznej pogodzie i skrzypiącym śniegiem pod podeszwą i pod oponą. 

Zacznijmy od pierwszej - 8 stycznia, wstaję koło świt, szybkie śniadanie nie takie szybkie, rower w samochód, wyjeżdżam z Warszawy - kierunek Roztoka - wioska z parkingiem z w samym środku Puszczy Kampinoskiej. jest prawie 10 rano (troche się zeszło). Termometr pokazuje -14C. Na zwykle całkiem zatłoczonym parkingu jestem sam. Pije, ubieram się, wyjmuje rower, szykuje. Nagle przyjeżdżają 3 czy 4 samochody z których wypada stado 8 młodych psów berneńskich - co za chaos energii i radości! można patrzeć w nieskończoność.

Ale pora na mnie. Plan jest taki: na zachód czerwonym szlakiem przez Karpaty, Zamczysko, potem niebieskim przez  Narty, Granicę  dalej na zachód zielonym do wioski oznaczonej jako Bromierzyk przed którą odbicie na północ przez długą groblę przecinającą wielkie mokradła kampinoskie (bez szlaku, droga często zarośnięta), przez walący się most nad kanałem Łasica, lekkie odbicie na zachód do wioski Famułki Królewskie, skąd drogą a potem czerwonym szlakiem na wschód, z ominięciem żółtym i niebieskim piachów w Cisowem, dalej asfalt do Starej Dąbrowy skąd odbicie na południe i dalej żółtym szlakiem przez OOS Żurawiowe i na koniec na wschód zielonym do Roztoki. 

Pogoda przez cały czas ze wspaniałym słońcem, dopiero przed 16 zaczęło się chować i nie mniej silnym mrozem. przez prawie 5,5h zrobionych z 80 km. Śniegu niewiele i nie przeszkadzał w jeździe, wręcz warunki korzystne - błota pozamarzane, kampinoskie piaski zbite, nic tylko szybko jechać. Z resztą - 5 minut postoju i miałem poczucie, że zamarzam, więc nawet nie wypiłem całej herbaty z małego termosu. Przez cały czas spotkane kilka osób, zero na rowerach.

Okolice OOS Karpaty i mój przyjaciel rower

IMG_3070.thumb.jpg.2bf60f2fd27a0eb1a236ce0333e05db3.jpgIMG_3071.thumb.jpg.25f705e06ca2f7051e2463e4c2e0560d.jpg

 

Grodzisko - pozostałości piatowskiego grodu z XII w

IMG_3072.thumb.jpg.36408ea3d8e297c27ad40e8562320ba5.jpg

 

Poniżej - początek i dalsza część grobli. Bagna i rozlewiska skute potężnym mrozem, jednak nie po raz pierwszy w Kampinosie spotykam niezamarznięte pomimo niskiej temperatury cieki wodne, na  które trzeba uważać

 

 

IMG_3076.thumb.jpg.682fc6ceb708860cac2ba6ce558b59bd.jpgIMG_3077.thumb.jpg.90f8f33e31770a56f695f17e86020ce8.jpgIMG_3078.thumb.jpg.17e99f30c23be75d83a5c54e331f2adf.jpgIMG_3083.thumb.jpg.bba6871e1e75f7ee09c66b35f77b5a31.jpgIMG_3084.thumb.jpg.4342936d10fb802a403d43ae6932eebd.jpgIMG_3087.thumb.jpg.2a8128abc431dbc6f3b5309fb01da7ec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zaj napisał:

Nagle przyjeżdżają 3 czy 4 samochody z których wypada stado 8 młodych psów berneńskich - co za chaos energii i radości! można patrzeć w nieskończoność.

Podobno pies odzwierciedla charakter właściciela, lub na odwrót.
 

Miałem kiedyś Berneńskiego Psa Pasterskiego. Dużo czytałem na temat tej rasy. Nie wiedziałem jednej rzeczy...

Kiedy mój szczeniak pierwszy raz w swoim życiu zobaczył śnieg, oszalał ze szczęścia. Nie spodziewałem się zupełnie takiej reakcji! Tarzał się 15 minut w puchu śnieżnym. Wtedy zrozumiałem to, że pies musi mieć taki charakter jak właściciel :D

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...