Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Serfaus Fiss Ladis +


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Noclegi klepnięte. Wyjazd ogarnięty :) 

Jedziemy niestety tylko we dwójkę, z Paulą :(@Piotr_67 strasznie żałujemy, że życie zaplanowało Wam coś innego...

W pierwszym momencie w planach było SkiAmade...ale zmieniliśmy zdanie i będą inne tereny narciarskie.

Będziemy spać w Ladis tuż pod gondolą, wstępny plan narciarski:

4 dni Serfaus-Fiss-Ladis

1 dzień Nauders + Schoneben Belpiano

1 dzień Kaunental

1/2 (dzień wyjazdu) Fendels

Wyjeżdżamy 20 stycznia, w ostatnim tygodniu niskiego sezonu.

Przeliczyłem wszystkie karnety...i jestem trochę zdziwiony - bardziej opłaca się kupić pojedyncze skipasy na poszczególne ośrodki niż karnet obejmujący całą dolinę 6SKI :o 

 

Wczoraj było w Ladis tak:

1.thumb.jpg.37538d85778e4423a3e697ccaff28cae.jpg

Dowaliło śniegu w Alpach...i tam gdzie jedziemy również...

3.thumb.jpg.f790b945f8b2913845172710f816e4fe.jpg

Nasz widok z okna będziemy mieli podobny:

2.thumb.jpg.ce1ed74c5fbb98df5143a95c0fff807c.jpg

W Serfaus-Fiss-Ladis z samego rana dzisiaj, po dwudniowej śnieżycy:

Planuję oczywiście relację online + filmik :) 

 

Pytanie do szanownych Forumowiczy...

- jakieś rady?

- wskazówki?

- może warto zmienić plany narciarskie?

 

A może ktoś z Was będzie się kręcił po okolicy w tym samym okresie (20-27 styczeń)?

 

Z góry dziękuję za wszystkie wpisy w temacie.

Edytowane przez marboru
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, artix napisał:

Ja proponuję zamienić Serfaus na coś innego. Mi się tam zbyt nie podobało. 

Taka moja sugestia 😉

Artur, coś więcej? Jakieś podobieństwo do Solden?

Wielu ludzi chwali ten ośrodek.

 

@mifilim

:D Szczyrk, teraz modny i atrakcyjny, nie ma co się śmiać ;) 

Edytowane przez marboru
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marboru napisał:

Artur, coś więcej? Jakieś podobieństwo do Solden?

Wielu ludzi chwali ten ośrodek.

 

@mifilim

:D Szczyrk, teraz modny i atrakcyjny, nie ma co się śmiać ;) 

Bylem tam z Jurkiem w tamtym roku. Osrodek rozciagniety jakos tak dziwnie. Za duzo przemieszczania sie wyciagami a za malo jazdy. 

Ze sniegiem wtedy bylo slabo wiec i to pogarszalo cala sprawe. 

Ischgl jest mega i warto tam wracac. A i w dolinie po drodze jest pelno osrodkow ktore warto odwiedzic. Ja tego nie zrobilem i zaluje bardzo. 

Choc ischgl jest tak duzy ze mimo  ze spedzilem tam  pare dni bylo OK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Robur82 napisał:

My planujemy start z Łowicza 13.01 około 4 rano na tydzień czasu...

Szkoda, że się miniemy gdzieś w drodze :( Wy będziecie wracać, a my jechać dopiero. Udanego wypadu!

29 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

Bierz SzCyrk jak ci Michał podpowiada😆

W Szczyrku i okolicach mieszkają wspaniali Ludzie i w tym roku może się uda tam udać :) Choć nie wykluczone, że zamiast polskich nart, w lutym polecimy drugi raz do Austrii.

Przydałoby się jednak, by okoliczne górki mi pootwierali, bo poćwiczyć nie ma gdzie :( 

W marcu - ponownie Dolomity - szykuje się mocna ekipa forumowa :) 

25 minut temu, artix napisał:

Ze sniegiem wtedy bylo slabo wiec i to pogarszalo cala sprawe. 

Ischgl jest mega i warto tam wracać...

Nie trafiłeś z warunkami i djupa - stąd może Twoje odczucia.

...w S-F-L planujemy 4 dni... w innych ośrodkach 3, myślę, że takie urozmaicenie da nam sporo frajdy.

Chodziła za nami od kilku lat ta dolina - w tym roku przyszedł jej czas.

W Ischgl oczywiście, że jest fantastycznie - sam Ci je polecałem :) Kiedyś, za kilka, kilkanaście lat wrócimy jak całe Alpy zjeździmy ;) 

Dobrych szusów w Zell! 

Edytowane przez marboru
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artix " mi się tam nie podobało" to zawsze odczucie subiektywne, moim zdanie ośrodek świetny warty dobrego poznania.

Kaunertal na jedeń dzień do dużego zastanowienia, długi dojazd a na miejscu dominują orczyki, 

Ischgl jeden dzień to "lizanie lodów przez szybę", sam byłem na jeden dzień i jest tego tak dużo, że nie wiadomo co wybrać.

Pozdrawiam i dobrej pogody w SFL

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nartyKce napisał:

artix " mi się tam nie podobało" to zawsze odczucie subiektywne, moim zdanie ośrodek świetny warty dobrego poznania.

Kaunertal na jedeń dzień do dużego zastanowienia, długi dojazd a na miejscu dominują orczyki, 

Ischgl jeden dzień to "lizanie lodów przez szybę", sam byłem na jeden dzień i jest tego tak dużo, że nie wiadomo co wybrać.

Pozdrawiam i dobrej pogody w SFL

Oczywiście każdy ma swoich faworytów i troszkę inny gust. 

Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, artix napisał:

Niedługo się dowiemy czy Wam się podobało 😉 Tylko gdy kupisz skipass na cztery dni od razu, nie będzie odwrotu. 🤔

Spokojnie, mam zamiar poznać cały ośrodek - jest na tyle duży, że mi się coś spodoba ;) tym bardziej, że lewa strona (zewnętrzna od miejscowości Serfaus) wygląda dla mnie obiecująco.

28 minut temu, nartyKce napisał:

Kaunertal na jedeń dzień do dużego zastanowienia, długi dojazd a na miejscu dominują orczyki, 

Pozdrawiam i dobrej pogody w SFL

Krótka informacja i cenna... ostatni dzień, na wyjeździe planujemy jazdę do godziny 12stej - wstępnie planowałem Fendels, ale teraz jak popatrzyłem - tam nie bardzo jest gdzie pojeździć. W takim bądź razie ten jeden dzień pewnie przeznaczymy na bliższe poznanie ośrodków od strony Nauders rezygnując z Fendels - a lodowiec zrobimy do 12stej :) 

Dzięki.

7 minut temu, artix napisał:

Oczywiście każdy ma swoich faworytów i troszkę inny gust. 

@artix może złe narty zabrałeś do SFL? ;):D Pewnie Heady - stąd pewnie złe odczucia po jeździe w ośrodku hahaha

Pozdro!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marboru napisał:

Noclegi klepnięte. Wyjazd ogarnięty :) 

Jedziemy niestety tylko we dwójkę, z Paulą :(@Piotr_67 strasznie żałujemy, że życie zaplanowało Wam coś innego...

W pierwszym momencie w planach było SkiAmade...ale zmieniliśmy zdanie i będą inne tereny narciarskie.

Będziemy spać w Ladis tuż pod gondolą, wstępny plan narciarski:

4 dni Serfaus-Fiss-Ladis

1 dzień Nauders + Schoneben Belpiano

1 dzień Kaunental

1/2 (dzień wyjazdu) Fendels

Wyjeżdżamy 20 stycznia, w ostatnim tygodniu niskiego sezonu.

Przeliczyłem wszystkie karnety...i jestem trochę zdziwiony - bardziej opłaca się kupić pojedyncze skipasy na poszczególne ośrodki niż karnet obejmujący całą dolinę 6SKI :o 

 

- jakieś rady?

- wskazówki?

- może warto zmienić plany narciarskie?

 

A może ktoś z Was będzie się kręcił po okolicy w tym samym okresie (20-27 styczeń)?

 

Z góry dziękuję za wszystkie wpisy w temacie.

Pierwsze jest pytanie czy wpierw dojeżdżasz na stok czy na kwaterkę. Bo jeśli na stok to możesz zrobić coś po drodze w tym i dużo wcześniejsze ośrodki. Jest to zresztą też metoda na niespodziewane zdarzenia na drodze. Kiedyś przy prawie trzy godzinnym poślizgu zaczęliśmy w Lermoos (który jest super). Blisko SFL masz np. Fliess (dużo lepszy od Kaunertala). Po drodze możesz z Landeck zaliczyć St. Anton. Czyli pierwszy i ostatni dzień coś po drodze.

SFL jest bardzo dobrym ON - jak nie brakuje śniegu. Ale... podobnie jak Artur wolę Ischgl. Co do Nauders - bez szału, bardzo różnie można tam trafić. Fenomenu Kaunertala nigdy nie zrozumiem - nudno (choć od czasu uruchomienia czarnej 6-ki zdecydowanie mniej). Jest piękna off pista. Ale dojazd masakra, szczególnie po obfitych opadach. Mój plan byłby taki:

- 1 coś po drodze (czyli St Anton, Lermoos)

- 3- 4 dni SFL

-1-2 Samnaun

- powrót Fliess (albo Lermoos - przy rannym dojeździe można zarobić dodatkowe 2 godziny nartowania)

Pozdro 

Wiesiek

 

Edytowane przez Wujot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...