Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Serfaus Fiss Ladis +


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ewangelizator napisał:

zapewne to ci nie pomoze bo widze ze celujesz słusznie z Landeck, ale moze ktos inny skorzysta

 

kiedys mieszkałem w Prutz (rzut beretem od LAndecka) tutaj, w skrócie: tanio i dobrze

https://www.tiscover.com/at/unterkuenfte/appartements-sailer

 

super miejsce, tylko nie akceptują zwierząt:(, a my jeździmy z pieskiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2018 o 18:55, marboru napisał:

Jedziemy niestety tylko we dwójkę, z Paulą :(@Piotr_67 strasznie żałujemy, że życie zaplanowało Wam coś innego...

No cóż, samo życie.

Będziemy z wami duszą w SFL. Co do Włoch to już się nie mogę doczekać.

Mnie chyba się udało do AT dopiero 26-31.01. Co ciekawe jeszcze nie wiem gdzie :) . Wiem tylko, że Tyrol no i że na narty :D.

IMG_4423.thumb.JPG.abfcea8930323f20548c283b0347fb3f.JPG

Pozdrawiamy serdecznie. Hania i Piotr.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2018 o 19:35, Piotr_67 napisał:

No cóż, samo życie.

Będziemy z wami duszą w SFL. Co do Włoch to już się nie mogę doczekać.

Mnie chyba się udało do AT dopiero 26-31.01. Co ciekawe jeszcze nie wiem gdzie :) . Wiem tylko, że Tyrol no i że na narty :D

Ehhh jaka szkoda... W sumie tylko o tydzień się przesunęło. Po drodze się miniemy :) 

Fajna fotka - dzięki @Piotr_67

Również serdeczne pozdrowienia ode mnie i Pauli :) 

Tymczasem SFL dzisiaj:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wojgoc napisał:

czy już zapadły decyzje co do ostatecznej trasy pobytowej  20 a 27/28.01.?

Ostateczna decyzja zapadnie pewnie na miejscu, gdy mniej więcej będę wiedział jaka jest pogoda i czy dostanę "kartę pobytu SFL" z nią sporo tańszy jest karnet na ten ośrodek - i to pewnie przeważy, czy w SFL będziemy 3, czy 4 dni.

Mnie ogólnie podoba się podróżowanie i skisafari, więc opcja objazdowa jest bardziej prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończę wpisy w tym wątku. Już praktycznie spakowany i przygotowany do drogi :) Jutro praca, po pracy lulu i w nocy wyjazd.

Kolejne będą już z Austrii, w nowym temacie.

Wszystkim dziękuję za rady - ostateczny kształt wyprawy zdecyduje się na miejscu i duży na to wpływ będzie miała pogoda.

Na koniec mam jeszcze trzy pytania:

1. Czy podjazd do Ladis (droga) jest mocno stroma? Po białym się przejedzie raczej, czy autem z napędem na przód będę musiał założyć łańcuchy?

2. Czy parking pod gondolą w Ladis jest płatny?

3. Czy gdybym wybierał się na Kaunental, to lepiej swoim autem, czy raczej skibus? Na skibus, w którym miejscu się łapać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga do Ladis stroma i kilkanaście sporych zawijasów z odśnieżaniem przy opadach może być kiepsko  ale tam dają rade,w Ladis nie parkowałem tylko w Fiss i Serfaus tam darmowe. Na Lodowiec ja bym nie jechał swoim samochodem kiepska droga w zimie, busem jechaliśmy z pod hotelu w Feisten.

udanego wyjazdu. 

a cha Pezidy i Lazidy miodzio:P

Edytowane przez daco
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daco napisał:

droga do Ladis stroma i kilkanaście sporych zawijasów z odśnieżaniem przy opadach może być kiepsko...

@paypal daco - dzięki! Mam nadzieję, że nie będę musiał łańcuchów zakładać - bo tego nie lubię.

42 minuty temu, Piotr_67 napisał:

Szerokiej drogi i spokojnej jazdy.

Oby pogoda dopisała......aaaaa tobie zawsze dopisuje ;)

Pozdrawiamy serdecznie a ty pozdrów od nas Alpy :) .

Piotr pogoda tak jakby się klarowała... na razie nie zapeszam ;) Od poniedziałku powinno być ok - na miejscu się przekonamy.

Dzięki i pozdrowię z całą pewnością Góry od Was! Jak będziemy wracać, to będziemy dzwonić - może uda się gdzieś po drodze spotkać? Kto wie.

30 minut temu, mifilim napisał:

No właśnie. Jemu zawsze dopisuje :P

Miłego nartowania i uważaj na ACL bo termin masz dopiero na...

Dzięki Michał! To będzie spokojny, turystyczny wyjazd... mam nadzieję, że rumakowanie mi się nie włączy ;) Pozdro i do zobaczenia po naszym powrocie gdzieś w świętokrzyskim :) 

8 minut temu, JurekByd napisał:

Parking w Fiss od niedawna jest płatny ponoć - Ladis darmowy , ale nie za duży . Auto na Kaunertal zostaw w Prutz - przystanek jest przy głównej drodze , blisko skrętu na drogę na lodowiec.

Jurek bardzo dziękuję o precyzyjne wytyczne :) 

Cały czas zastanawiam się nad karnetem... Czy 6Ski, czy raczej pojedyncze karnety w ośrodkach? - jeśli dostaniemy "Guest Card" w Ladis, to będziemy mieli sporą zniżkę na SFL... no i wtedy pojedyncze będą zdecydowanie korzystniejsze. Przy normalnej cenie - różnica jest niewielka...a 6Ski daje możliwość wyboru dnia nartowania w dowolnym ośrodku pod tym karnetem a to by mi odpowiadało.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

My już na miejscu :) droga bez żadnych kłopotów. Trochę słońca, trochę deszczu, śnieg. Pogoda jak na wiosnę.

W Ladis +2, trochę chmurek. Pięknie! 

Niestety relacja dzień po dniu,  będzie dopiero po powrocie... Zapomniałem kabla do kompa :(

I bardzo Ci dobrze z tym kablem,  nie będziesz nas katował dzień po dniu 😋

Edytowane przez artix
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:

My już na miejscu :) droga bez żadnych kłopotów. Trochę słońca, trochę deszczu, śnieg. Pogoda jak na wiosnę.

W Ladis +2, trochę chmurek. Pięknie! 

Niestety relacja dzień po dniu,  będzie dopiero po powrocie... Zapomniałem kabla do kompa :(

Dzięki za info. Miłej zabawy na śniegu.

Co do kabla to musisz zwrócić się do gospodarza " Hilfe! Ich brauche ein Netzwerkkabel für meinen Laptop. Bitte."

I po kłopocie :)

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już na miejscu [emoji4] droga bez żadnych kłopotów. Trochę słońca, trochę deszczu, śnieg. Pogoda jak na wiosnę.
W Ladis +2, trochę chmurek. Pięknie! 
Niestety relacja dzień po dniu,  będzie dopiero po powrocie... Zapomniałem kabla do kompa [emoji20]
@marboru a może jeszcze kamery zapomniałeś? Ale to i tak nic w porównaniu z tym, gdybyś pogody zapomniał. Bawcie się dobrze, czekamy na sequel kolejnych przygód.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

@marboru a może jeszcze kamery zapomniałeś? Ale to i tak nic w porównaniu z tym, gdybyś pogody zapomniał. Bawcie się dobrze, czekamy na sequel kolejnych przygód.

@Góral spod Skrzycznego kamera, aparat jest. Odpowiednia galeria, filmik i relacja będą z opóźnieniem. Na bieżąco też się postaram coś wstawić, napisać z tel. 

Ranek przywitał nas świeżą, białą pierzynką. 

Tak na oko ok 20 cm śniegu spadło przez noc. 

Ten biały bałwanek z wycieraczkami w górze, to nasze auto :o

IMG_20180121_063303_BURST001_COVER.thumb.jpg.201e3646115901cfa18f14d76883916d.jpg

Zaczynam powoli dzień. Jest 6:30.

Pozdro z Tyrolu! 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marionen jak jeszcze pada, ale widzę po czym jadę, to jest ok, ale jak nie ma kontrastu widzenia, to nie odczuwam przyjemności z jazdy.

Zdecydowanie jestem sztruksowo, słonecznym narciarzem. Twardo, to twardo :)

Dzisiaj po odkopaniu auta praktycznie cały dzień padało. Widoczności do 13 tyle co kot napłakał. Potem pojawił się kontrast i ostatnie dwie godziny było fajnie. 

Tą mini relacje pisze na telefonie, z niego będzie też kilka zdjęć. 

IMG_20180121_095107.thumb.jpg.273f1fbbfb149f420902d9dff0be6cdd.jpg

Jak się przejasniło, było tak:

IMG_20180121_120114.thumb.jpg.4e8b78b898ed45cd70be50201e84b767.jpg

Mimo, że byliśmy punktualnie i z Ladis szybko przedostaliśmy się do Fiss, to w tej miejscowości gondole ruszyły z godzinnym opóźnieniem. 

Wszystkiemu winna pogoda i obfite opady. 

IMG_20180121_125352.thumb.jpg.50ff51a1c0028d98e8e09d321561b720.jpg

W sumie, nie narzekamy. Była rozgrzewka i czyste, alpejskie powietrze. 

IMG_20180121_133518.thumb.jpg.2be44a083504d3709b483d2c9fa671a9.jpg

Niektóre trasy z drzewami były całkiem ok. I widać, i w miarę równo. 

IMG_20180121_135454.thumb.jpg.619e7b28496b168c9646623f2e00e7b4.jpg

Żeby Wam pokazać ile łącznie z nocy i w ciągu dnia spadło śniegu, poniższe zdjęcie. 

Koleś przyjechał wczoraj, podobnie jak my :o

IMG_20180121_142345.thumb.jpg.15e172bad7d4f8357d2b75d10ef34b6e.jpg

Dwa razy odkopywałem swoje auto. Odkopałem. 

Kupiliśmy na pierwsze 4 dni karnet SFL, potem się zobaczy... 

Z alpejskim pozdrowieniem. 

Marboru i Paula

Edytowane przez marboru
  • Like 13
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...