Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Poniwiec - Paaanie, pustki!


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wrzuciłem sprzęt narciarski do auta, jadąc do roboty z założeniem, że gdzieś wyskoczę. Penetracja kamer i... najniższa frekwencja na Poniwcu. Wynosiła 0 ludzi aż do późnego popołudnia, choć stacja otwarta była od rana. Być może informacja, a dokładnie komunikat, że będzie otwarte od poniedziałku do piątku tylko na wieczorną jazdę... To zachęciło! "Bogu" oddane co boskie, to kierunek Ustroń i cegła na gaz. Ruch spory, ale bez utrudnień. Kolor nawierzchni czarny, a że jest ciepło, to tzw. czarnego lodu dziś nie było. Sznureczek w kierunku Wisły już podążał. Trochę pom ciemku zjazdu nie poznałem i zbyt szybko skręciłem, kierując się drogowskazem z... Poniwca! Szybko naprawiłem błąd i już 16.20 jestem na miejscu. Pusto! Tylko na najbliższym parkingu stoją może 3 samochody. Ale budka kasowa się świeci i "jeździ" po niej napis: " czynne od 8.00 do 21.00"... Ruszył też wyciąg, który wcześniej stał przez cały dzień. Jest dobrze! Martwi nieco komunikat na kasie, że warunki trudne. Przyglądam się bliżej, jak Herkules Poirot i nie widzę powodu takiego komunikatu. No ale ściemnia się... 

Kupiłem karnet wieczorny, ale mam jeszcze blisko pół godziny czasu. Co zrobić? Chciałem łyknąć grzańca, ale gdzie? Przy stoku wszystko zamknięte, co jestem w stanie zrozumieć. Udaję się więc niżej do Restauracji Hotelowej. Świeci się, więc pewnie działa. Ale... Patrzę na kartkę na drzwiach i...

P1200163.thumb.JPG.273562d0b9a74272dd82cfc57fccef9d.JPG

Skoro tak, to ja też Wam dziękuję, bo na pewno nie będę ściągał butów narciarskich, ledwo po ich założeniu! Ciekawe, że na Zagroniu też jest elegancka restauracja i w butach narciarskich można wejść bez żadnego problemu! Ale czas leci i pozostało 10 min. Rozgrzewam się i czas do góry! Obserwuję uważnie jak tam ze śniegiem i... nie wygląda to źle. Ratraka dawno nie widziano, ale mimo to nie ma sztormu na trasie, czy wystającej mielizny. Jest całkiem ok. Potwierdza to pierwszy przejazd. Jedynie co może sprawiać trudność, to zmienność warunków na poszczególnych odcinkach stoku. Słońce zaszło, to też  stok tak jak został rozjeżdżony, tak też zamarza. Ale są miejsca miękkie, żeby przy następnym skręcie było lodowo. Da się przystosować. Niestety stok nie jest otwarty na całej szerokości. Widać, że nie udało się w całości naśnieżyć. Zwróciłem też uwagę, że trasę oddzielono solidną siatką od miejsca, gdzie przemieszczają się piesi - słuszna decyzja, patrząc co tam czasami się dzieję... 

P1200160.thumb.JPG.b74fa0927830f64b5af8dce388b89283.JPG

P1200162.thumb.JPG.2dec08a6e62803989ad45bc5dde65bdf.JPG

Oprócz mnie, na stoku pojawiła się szkółka narciarska, oraz sztuk kilka narciarzy & snowboardzistów. Ale na jednej ręce ich... Szkółka postawiła Slalom, który mocno zawężał możliwości jazdy, ale tylko na początku trasy i dało się z tym żyć. Niech trenują! Tym bardziej, że warunki dość zaskakujące - szybko było! Może niezbyt równo, ale narty jechały! Stok jakby powoli marznął, choć temperatura na plusie. Ale żeby nie było tak pięknie, to niestety śniegu mało. To co dopuszczone do jazdy jest ok, ale po dwóch godzinach jazdy wynurzyły się minerały. Nie było tego wiele, ale zmuszało to do wzmożonej uwagi. Dzieciaki szalały, to też iskry szły... Ale jak dla mnie, warunki dużo lepsze niż "trudne"! Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną aurę... 

P1200164.thumb.JPG.ee63a4bd11724d819afe583a8d110e6a.JPG

P1200165.thumb.JPG.8681d70b6ba99bf80fa45c7aefb09f2f.JPG

P1200166.thumb.JPG.59384f17ecbc744c9b0f02376497a279.JPG

P1200170.thumb.JPG.4eb6e937ff078132f4fa7815e53bee12.JPG

P1200177.thumb.JPG.441948657deeef32aac29f084d1268cf.JPG

P1200178.thumb.JPG.b0ad8e64bffdca9b4ad999259f33578d.JPG

P1200180.thumb.JPG.ead36be75ddbe0120a8680ac0026d127.JPG

Jazda, jak na te warunki, była bardzo przyjemna. Czasami pojawiał się mały opad deszczu, ale minimalny. Gdzieś po 19.00 pojawił się mocniejszy wiatr - dawno go nie było... Ale pełnia satysfakcji do końca jazdy! Dają rady w tych trudnych warunkach - brawo! Gdzieś o 20.00 musiałem się zebrać i jechac po lepszą połówkę. Trochę z żalem opuszczam stok Małej Czantorii. Trochę mi Golgotę przypomina, choć nachylenie nieco mniejsze. Ale zabawa przednia! Czuję w nogach, choć to tylko 3 godziny... 

P1200188.thumb.JPG.0bab024baf35cd8b91b8d6ad2847c6a7.JPG

:) 

  • Like 21
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnny_narciarz taka fajna relacja i nikt nie komentuje :o 

Wszyscy skoncentrowani na Szczyrku...

...dziwi mnie to trochę, bo w Waszych okolicach tyle opcji narciarskich jest - a ludzie uparcie SON, COS, BSA...

Nudy!

Dzięki Maciek za relację - ostatnie zdjęcie fajne. Gdybyś lepiej ustawił ręcznie aparat wyszedłby kosior!

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marboru napisał:

@johnny_narciarz taka fajna relacja i nikt nie komentuje :o 

Wszyscy skoncentrowani na Szczyrku...

...dziwi mnie to trochę, bo w Waszych okolicach tyle opcji narciarskich jest - a ludzie uparcie SON, COS, BSA...

 

Relacja fajna i zawsze cenna, a jeśli chodzi o "inne opcje", to np. dla mnie takie stoki jak Poniwiec, Palenica, Zagroń, Stok/Kiczera, Nowa Osada, Zwardoń itp. to jak 1/10 Białki. Zwykle jedna trasa o identycznym nachyleniu od góry do dołu i ewentualnie jakiś wąski wariant w lesie. No i wolna kanapa, a nie oszukujmy się - na nartach płaci się głównie za infrastrukturę, bo góry i widoki są za darmo. Więc jeśli za wyciąg wolniejszy o połowę i 10-krotnie mniej tras, różnica w cenie jest nieznaczna, to się to trochę nie kalkuluje jak dla mnie. Niewątpliwie pustki na stokach są wielką zaletą, ale liczę na to, że marzec w Szczyrku będzie podobny. Poza tym te wszystkie stoki znamy na pamięć - zwykle działa właśnie ta główna trasa przy wyciągu, na którą wjeżdża się kilka razy dłużej niż zjeżdża. Trochę sentymentu mam jedynie do Cieńkowa (urozmaicony), może odwiedzę też Stożek po wyrównaniu trasy (od tego czasu nie byłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marboru napisał:

taka fajna relacja i nikt nie komentuje :o 

Wszyscy skoncentrowani na Szczyrku...

Dzięki Mariusz! :) 

Sezonówka zrobiła swoje... Ja osobiście wolę jedną trasę o fajnym nachyleniu i stok dla siebie, niż 10 tras, a na każdej tłumy. Z resztą na wieczorną jazdę to wszędzie wielkiego urozmaicenia nie ma. :) 

Konkretne urozmaicenie czeka w Dolomitach... ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marboru napisał:

@johnny_narciarz taka fajna relacja i nikt nie komentuje :o 

Wszyscy skoncentrowani na Szczyrku...

 

Hej ! No to może ja skomentuję pomimo, że ostatnio jestem właśnie głównie we wspomnianym Szczyrku :D Relacje @johnny_narciarz czytam zawsze z przyjemnością. Tą relację tym bardziej, że mieszkam pod Bielskiem i zazwyczaj w tygodniu mogę pojechać wyłącznie na wieczorne jazdy :$ Do wyboru mam zatem wyłącznie stacje w mojej okolicy. Ponieważ warunki są jakie są to wyjazd teraz gdziekolwiek jest loterią :| Zatem każda relacja/info z Wisły jest dla mnie bardzo cenna - sam staram się dzielić moimi wypadami na forum bo chyba o to w tym chodzi :D 

Może jutro wieczorna Kiczera ....?! O.o zobaczymy ....

Pozdrawiam Bolec

Edytowane przez bolec
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...