Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Endomondo narciarstwo


tanova

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas korzystałam z endomondo głównie przy wycieczkach rowerowych. Ponieważ wśród dyscyplin do wyboru widzę również narciarstwo zjazdowe, zastanawiam się, jak działa ta aplikacja na stoku - czy zapisuje zarówno zjazdy jak i wjazdy wyciągami na podstawie danych gps, czy też da się ustawić tylko na same zjazdy - żeby zliczał parametry efektywnie przejechanych kilometrów, a nie sumował ich z km wjazdów?

Jak oceniacie miarodajność endomondo w porównaniu np. ze skiline czy innymi aplikacjami, typowo narciarskimi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Endomondo nie da sie ustawic samych zjazdow. Uzywam go poniewaz mam w jednym miejscu wszystkie aktywnosci (nie tylko narty). Jesli zalezy Ci na miarodajnym (tylko zjazdy) trackowaniu aktywnosci no to pozostaja aplikacje narciarskie + przezucanie plikow do Endomondo jesli chcesz miec wszystko w jednym miejscu. 

Oszczędzać w kazdej apliakcji mozesz baterie wyłączając dane komórkowe i na koniec dnia je włączając. 

niezla jest wersja platna ski Tracks

Edytowane przez christof
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ewangelizator napisał:

dla mnie istotne jest żeby:

 

apka nie żarła pradu

oddzielała zjazdy od wjazdów

liczyła prędkosci

miała fajne raporty i wykresy

Endo potrafiło mi całkiem rozładować komórkę na całodziennym wypadzie rowerowym, nawet gdy pracowało w tle. Podejrzewam, że w zimowych temperaturach tym bardziej, a nie uśmiecha mi się wożenie power banka. Być może wyłączanie danych rzeczywiście byłoby jakąś alternatywą.

Dziękuję za propozycje innych aplikacji, musiałabym sprawdzić, czy będą działać na Windows Phone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tanova napisał:

Endo potrafiło mi całkiem rozładować komórkę na całodziennym wypadzie rowerowym

Też tak miałem, ale teraz wyłączam internet i trzyma zdecydowanie lepiej.

Z reszta teraz nie używam już smartfona, tylko... rowerowy Mini GPS Lezyne. :)  Urządzonko zdecydowanie lepiej łapie sygnał GPS niż mój smarkfon i jest dokładniejsze. Akumulator wytrzymuję ponad 12 godzin. Niektóre wersje tegoż można używać jako zegarka, bo jest bardzo malutkie. Po skończonym zapisie, zrzucam plik na komputer, a następnie można go wgrać do dowolnej aplikacji: Endomondo, Strava i co tylko zechcesz. :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że pójdę znów po bandzie ale... enomondo to coś co może jest piękne w rowerkach... oby mnie to znów nie złapało! 

Ja polecam dla narciarstwa iski tracker

Zarombisty. Trasy góra dół + mapy tras satelitarne, szybkość i itd. BEST

Korzystam 3:lata

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Greg napisał:

Zdecydowanie SkiTracks - oblicza tylko zjazdy, idealnie odwzorowuje trasę jazdy, ma dokładne wskazania prędkości.

Baterii też nie zabija :), spokojnie starcza na cały dzień, robiąc fotki jeszcze.

Ja również polecam apkę SkiTrack, ale koniecznie wersję płatną za 0,99$. Jest prosta, czytelna, niezawodna, po 7-8 godzinach zabawy zabiera 20-30% baterii w Galaxy S6, pracując sobie w tle. Apka buduje fajną historię wszystkich wjazdów i zjazdów wraz ze wszystkimi, wystarczająco dokładnymi parametrami, rysuje fajne wykresy do późniejszych analiz, wszystko nanosi na mapy google, umożliwia łatwe udostępnienie wyników itd. Przetestowałem kilkanaście najróżniejszych apek, ale ta wydaje mi się najbardziej użyteczna i dokładna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jasiek napisał:

Ja polecam dla narciarstwa iski tracker

Korzystam 3:lata

Tez z niej korzystalem,jest bardzo czytelna,ale jak 2 tyg temu probowalem ja wlaczyc na telefonie,to niechce mi sie logowac...juz bylo to poruszone w innym watku;/

U Ciebie bez problemu sie wlaczyla?Widze ze zmienili tez strone tej aplikacji i nie wiem czasem czy nie polaczyli sie jakos ze ski trackerem...?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jasiek napisał:

Wiem że pójdę znów po bandzie ale... enomondo to coś co może jest piękne w rowerkach... oby mnie to znów nie złapało! 

<ciach>

Hehe. Jaśku teraz w rowerkach teraz rządzi Strava, a gdy lubisz jeżdżenie w środku na trenażerze to nie ma jak Zwift albo Sufferfest.

Trzymając się tematu - ja używam zegarka Garmin Forerunner 235, który nie ma wgranej od kopa aplikacji do nart, ale ze sklepu IQ Apps (Garminowski odpowiednik PlayStore albo Appstore) pobrałem sobie appkę Ski App, która ma wersję płatną i bezpłatną. W wersji bezpłatnej pokazuje m.in. wysokość npm; liczy różnice wyskości; ilość zjazdów, wjazdów; prędkość. Oczywiście po wszystkim na koncie Garminowskim, które można zsynchronizować także np. ze Strava pokazuje się ślad, gdzie się jeździło. Działa to nawet dobrze, choć zdarza się, że aplikacja się wyłącza podczas bezruchu. Pewnie muszę pogrzebać w ustawieniach, ale np. jak się chwilę dłużej stoi czekając na znajomych na dole, to zdarzyło mi się parę razy, że zorientowałem się po czasie, że appka nie rejestrowała co i jak.

Na kompie wygląda to potem mniej więcej tak - choć teraz zauważyłem, że o ile w appce dzieli jakoś te km, to na kompie są potem pokazane jako suma wyjazdów wyciągiem i zjazdów:

 

Forerunner2.JPG

Furerunner1.JPG

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasiek napisał:

No niestety ale tak pokombinowali, że musisz konto założyć. Nie da się odpalić bez zalogowania tak jak kiedyś.

Ale to juz wtedy nie beda mi sie doliczaly nowe jazdy do tych co juz tam byly??bo ogolnie na stronie sie zaloguje na moj login ktory tam mam i widze cala historie jazd z ost tez 3 lat...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno o tym już pisałem w innym wątku. Iski Tracker błędnie nalicza mi km. Dotychczas byłem trzykrotnie na Złotym Groniu gdzie za każdym razem nalicza głupoty,(10,8km na 35zjazdów ostatnio) nie wiem jak na innym stoku będzie. Czy u was też jest podobnie, albo wszystko ok? Napisałem do nich maila i póki co żadnej odpowiedzi. Zastanawiam się czy błąd nie tkwi w telefonie lub Androidzie (nie był aktualizowany). W lutym wybieram się do Ischgl i chciałbym aby wszystko działało prawidłowo. A czy polecane przez was Ski Tracks , Trace Snow, mają możliwość zmiany języka na Polski lub Niemiecki, ew. Czeski? Mam zamiar je przetestować jeżeli Iski Tracker dalej będzie pokazywał błędnie.

Pozdrawiam

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A aplikacja Winter Sports? Co prawda recenzje ma różne, ale może ktoś zna albo korzystał?

Ski Tracks, Trace snow lub Ski Tracker nie znalazłam w oficjalnym sklepie microsofta, a że jestem średnio techniczna, to nie wiem, czy ściągnięte gdzieś z neta będą działać na Windows Phone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...