Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowe uniwersalne wiazania S/LAB SHIFT MNC 13 HOLY SHIFT!


artix

Rekomendowane odpowiedzi

Salomon wypuzcza na jesien nowe uniwersalne wiazani dzieki ktorym mozna bedzie podchodzic i uzywac 

ich jako wiazan zjazdowych a raczej pozatrasowych.

Sami zobaczcie i ocencie to cudo.

NEW S/LAB SHIFT MNC 13

HOLY SHIFT!

http://shift-bindings.salomon.com/en

Shift_Product22.jpg

Edytowane przez artix
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw czy się przyjmą w świecie freeride'owym ?

Cena katalogowa wysoka: 650$, waga wysoka: 865g.
Część freeriderów może przejść z wiązań szynowych na to właśnie wiązanie. Bo jest on i tak lżejsze od solidnych wiązań szynowych (np. Duke 1400g). A nie ma ich wad: wysokie stanie, wichrująca szyna. A teoretycznie ma zaletę tą samą co szynówki: mocne trzymanie w zjeździe i kompensacje uderzeń przód/tył.

Część freeriderów już dzisiaj jeździ na wiązaniach typu Vipec, Tecton, ION, TR2, ATK (Free)Rider. Czemu mieli by kupować coś droższego i cięższego ? Znam przypadki ciężkich jeźdźców, którzy nie mają zaufania do pinów z jakiegoś powodu. Chyba tylko oni kupią takie wiązanie.

W świecie turowym natomiast to już całkowicie pomyłka: za duża waga.

 

Generalnie fajny patent inżynierski z tym przodem, jednocześnie piny i klamry alpejskie. Dużo zależy od trwałości i działania wiązania w praktyce. Nie kupujcie w pierwszym sezonie całkowicie nowego modelu wiązań turowych!
Parę lat temu wszedł na rynek Marker Kingpin, który też był wówczas rewolucją. A dzisiaj pojawiają się coraz częściej przypadki wad: przód wiązania czasami wypina na twardym bez powodu. Takie zachowanie to jest katastrofa dla bezpieczeństwa. Ktoś też zgłosił przypadek złamanego pinu z przodu.

 

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się totalnie nie znam na tego typu sprawach. 

Prenumeruje pewne szwedzkie czasopismo narciarskie i artykuł bardzo mnie zainteresował. 

Nie patrzę w stronę typowego pochodzenia, więc tego typu wiązanie  

wydaje się być dobra opcja gdy zacznę może zbierać coś konkretnego na okazyjne pojezdzawki free.

A ekipa z Salomona pewnie już to grubo testowała 😊

No ale nie ma jak opinie użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, artix napisał:

A ekipa z Salomona pewnie już to grubo testowała 😊

No ale nie ma jak opinie użytkowników. 

Sporo było wtop z o wiele bardziej doświadczonymi producentami (choćby Vipec, Dynafit). Radę MarioJ warto wziąć sobie do serca, poczekać, i sezon to minimum a lepiej dwa.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Może mi ktoś doradzić, które wiązania z tego https://adventuresports.pl/wyszukaj/wszystkie/Sprzet-pl,Narciarstwo-alpejskie-pl,Wiazania-narciarskie-pl sklepu byście mi polecili? Bo ceny mają całkiem okey jednak nie wiem na co się zdecydować. Może jest tutaj ktoś kto miał, któreś z tych wiązań albo może mi polecić coś konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujot napisał:

Naprawdę szukasz porady czy tylko wstawiasz link aby zrobić ruch? Nic z tego co tam jest nie wygląda, na jakąkolwiek okazję a z wiązań pinowych to już na pewno nic bym nie polecił.

pozdro

Wiesiek

W innym watku poruszalem problem marketingu szeptanego na forum, co ciekawe niketorzy mysla, ze taka forma sprzedazy nie istnieje i zakrawa na teorie spiskowa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Sariensis napisał:

W innym watku poruszalem problem marketingu szeptanego na forum, co ciekawe niketorzy mysla, ze taka forma sprzedazy nie istnieje i zakrawa na teorie spiskowa ;).

To znaczy co bo nie rozumiem? Kto popełnił skuchę Wujot czy kiro który jest ewidentnym reklamowym trollem?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

To znaczy co bo nie rozumiem? Kto popełnił skuchę Wujot czy kiro który jest ewidentnym reklamowym trollem?

Pozdrowienia

Oczywiscie, ze kiro, Wujot go bardzo szybko wychwycil, troche za malo wprawiony handlowiec, stary wyga zaczyna od zdobycia zaufania i opinii “specs” od sprzetu. No coz na bezrybiu (w sensie deficytu dobrych handloców) i slabi handlowcy maja pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
27 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Odgrzewam temat. Ktoś ma konkretne doświadczenia?

Mam Shifty, jak to te same to było o nich na Forum

trochę ciężkie, ale dają radę ;) 

4A449D4E-CC17-40F2-9B1A-98567EF52D9F.thumb.jpeg.104027c5b797226d81507c9c6112ae42.jpeg

prawie  jak alpejskie.
U mnie za takie robią;) 

Masz konkretne pytania pisz.  
 

Kluczowe :

- kompatybilna podeszwa

- dobra regulacja platformy (skokowa)


 

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
Fota
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarioJ napisał:

To ja mam pytanie jeśli można.

Jakie wycieczki turowe w nich robisz? Ile podejścia do góry, gdzie?

Jakie buty wówczas używasz ?

Buty Lang XT free 130

Zastosowanie podejścia i zjazdy

typu :

trasa 5 Pilsko ( rano, wieczór, jak nie działa)

Pilsko szerzej ;)

Francuska Mulda i okolice

Rejon Plesa i Soliska (tak  z grubsza ;) )

Rejon Kościelec (Beskid Śląski ;) ) 

Kasprowym i „okolice”

 

ps

zdjęcie to Zbójnicka Kopa ;) ale córa była ze sprzętem free i miałem zakaz użycia lekkich 

  
Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
Literówka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To ja mam pytanie jeśli można.

Jakie wycieczki turowe w nich robisz? Ile podejścia do góry, gdzie?

Jakie buty wówczas używasz ?

MarioJ, przy odpowiedzi uwzględnij też poziom zawodnika.

Ktoś z czołówki pewnie nawet na sprzęcie zjazdowym by zrobił ze 3k przewyższenia w jeden dzień, a dla laika takie shifty mogą być barierą podejścia na Skrzyczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mirekn napisał:

Mam Shifty, jak to te same to było o nich na Forum

trochę ciężkie, ale dają radę ;) 

4A449D4E-CC17-40F2-9B1A-98567EF52D9F.thumb.jpeg.104027c5b797226d81507c9c6112ae42.jpeg

prawie  jak alpejskie.
U mnie za takie robią;) 

Masz konkretne pytania pisz.  
 

Kluczowe :

- kompatybilna podeszwa

- dobra regulacja platformy (skokowa)


 

Pozdrawiam

mirekn

Mirek mam 2 narty free 110 i 130. Niestety dla mnie podchodzenie, wygląda jak w kwietniu, kiedy się spotykaliśmy:) narty do plecaka i z buta...

Teraz chce kupić kolejną parę do free ok 100, na niej wiązania do mocnych alpejskich zjazdów po free, ale z opcją podchodzenia. Do tego foki, harszle.

Buty z opcją walk, ale też nastawione do mocnych zjazdów, pewnie kosztem komfortu podchodzenia.

Wszystkie rady mile widziane. W tym tyg uderzam do wypożyczalni, biorę zestaw skiturowy i robię pierwsze pochodzenie z nartami na nogach. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spiochu napisał:

barierą podejścia na Skrzyczne

Raczej nie ma takiej możliwości ;) jeżeli jest odrobina doświadczenia. Decyduje doświadczenie, kondycja etc. a w podchodzeniu to foka (choć zależy którędy podchodzisz i jakie są warunki)

 

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

kolejną parę do free ok 100,

Mam te shifty właśnie z qst 99 długość odrobina ponad wzrost. 
z tymi langani free 130 to dobrana para.

z racji uwarunkowań zdrowotnych sprzęt ma mi pomagać ;) i ten zestaw to robi 

Robię w nich to co napisałem ale tez „szeroko rozumiane okolice” 

kupiłem bo cena była rewelacyjna a na verki szkoda mi było kasy, zdrowie nie pozwala mi już doginać na sztruksie

 

Pozdrawiam

mirekn

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mirekn napisał:

Mam te shifty właśnie z qst 99 długość odrobina ponad wzrost. 
z tymi langani free 130 to dobrana para.

z racji uwarunkowań zdrowotnych sprzęt ma mi pomagać ;) i ten zestaw to robi 

Robię w nich to co napisałem ale tez „szeroko rozumiane okolice” 

kupiłem bo cena była rewelacyjna a na verki szkoda mi było kasy, zdrowie nie pozwala mi już doginać na sztruksie

 

Pozdrawiam

mirekn

 

Dzięki. 

To jest Twój podstawowy zestaw do podchodzenia? Te buty lange do podchodzenia ok? Flex sugeruje, że jednak do zjazdu i że " trzeba odpinać".

Są jakieś inne shirt owe wiązania innych marek?

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przemo_narciarz napisał:

To jest Twój podstawowy zestaw do podchodzenia?

Nie !!!

to teraz jedyny zestaw do jazdy rekreacyjnej, nawet typu Oravska Leśna ;) i czasami/coraz częściej do podchodzenia tam gdzie pisałem 

CCEA600B-A151-49F5-AF44-3D326EC385D9.thumb.jpeg.f50f6d2ff85ad3b93a1c7ebf27044c68.jpeg

Podstawowy do turystyki, „krzoków”  etc. jak i czasami Gór to 7 summit te starsze i Scotty superguidy Carbon. 

Do tego „doszły” nowe buty La Sportiva  Scorpius ;) (dam opis)  i teraz czekają na narty do speeda (bo na razie chodzą z tymi 7 summitami ) i turystycznych startów np w pucharze połonin kategoria turystyczna Oczywiście :) 

 

 

ps

mam tez Hagany 130 extreme :) bo dostałem, używam 2 x w roku - warto :) ale jak kupię narty do speeda to sprzedam 


Pozdrawiam

mirekn

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sory pomyłka ;) mam offlimitsy 

Ja swoich też się nie pozbyłem. Może zamontuje do nich jakieś lekkie wiązanie (wcześniej miałem szynowe Fritschi Diamir). Na wąskie źleby i leśne przecinki nic lepszego nie ma.  Jedynie w Alpy bym nie polecał. Na lodwocu mniej bezpieczne a z foki podchodzi się tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

Teraz chce kupić kolejną parę do free ok 100, na niej wiązania do mocnych alpejskich zjazdów po free, ale z opcją podchodzenia. Do tego foki, harszle.

Przemek widzę że planujesz pierwszy krok w kierunku skiturów :) , mój zestaw Free  Nordica 185cm  135-98-125  z wiązaniem Diamir Freeride Pro z super patentem mocowania harszli  https://youtu.be/ckJ41gQslscP1070103.JPG

 

Poczytaj 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat został "odmrożony", bo w przypływie emocji kupiłem na black friday Dynastary Verticale Pro wraz z fokami - takie:

https://www.dynastar.com/pl/product/vertical-pro - bo były cholernie tanie.

Wczoraj udało mi się kupić buty bardziej Freeride'owe niż Tourowe, jednak podobno uchodzące za nawet nieźle nadające się do podchodzenia Atomici Hawx Ultra XTD 130 - dokładnie takie - też w niezłej cenie:

https://blisterreview.com/gear-reviews/2017-2018-atomic-hawx-ultra-xtd-130

Teraz mam dylemat z wiązaniami - narty są generalnie tourowe (szer. 82), buty bardziej freeride'owe. Takie trochę sprzeczne ze sobą elementy. Brakuje wiązania - czy wiązanie pinowe, czy alpejskie, czy jakieś mieszane? 

Bardzo namawiano mnie na te Shifty - można je kupić w wersji z DIN do 10 (ja ważę 85 kg) za ok. 1300-1350 PLN, ale o ile inżynieryjnie to bomba, to lekkie nie są - najchętniej gdzieś bym to wypróbował, ale nie nie wiem, czy bywają takie w wypożyczalniach - tam gdzie pytałem królują pin'y.

Mam też po przeczytaniu wielu recenzji na uwadze Fritschi Tecton 12 lub Fritschi Vipec Evo - dalej nie jest to waga zbliżona do wiązań pinowych ze skistopem, ale jednak postęp w stosunku do Shiftów, czy np. Kingpinów - te ostatnie mnie jakoś najmniej przekonują. Nie będę chodził na jakieś ekstremalne toury - raczej Skrzyczne, Pilsko, Kasprowy - a z drugiej strony nie chciałbym w wieku 43 lat wylądować z jakimś zerwanym więzadłem, bo nie mam na to ani czasu, ani już 20 lat żeby się szybko regenerować. Może to jakieś czarnowidztwo, ale wolę parę gramów więcej, a czuć się bezpieczeniej - stąd rozważania w kierunku Shift lub Tecton. 

Ma ktoś - oprócz tego co już tu opisano - jakieś doświadczenia z tymi wiązaniami (Shift, Tecton lub Vipec Evo) lub jakieś sugestie co do innych wiązań, które oferują większe bezpieczeństwo na zjazdach od tradycyjnych bardziej minimalistycznych rozwiązań pinowych?

Dodam, że ma to być mój jedyny zestaw, a więc najgorsze co może być - ma być do wszystkiego, a wiadomo że jak jest do wszystkiego to jest do... Będę wdzięczny za Wasze podpowiedzi i mam nadzieję, że nie rozwalam wątku poświęconego przede wszystkim shift'om - te też mnie jednak interesują...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...