Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowe uniwersalne wiazania S/LAB SHIFT MNC 13 HOLY SHIFT!


artix

Rekomendowane odpowiedzi

Kup sobie te Shifty albo Fritschi, jak się tak boisz lekkich pinów. Ale do tego kup konkretną nartę która będzie jechać !

Vertical Pro odłóż do piwnicy na inne czasy (może Ci się zmieni podejście) albo wystaw od razu na olx.
Narta Vertical Pro w tym Twoim pomyśle jest najgłupszym elementem. Użyłem tego ostrego przymiotnika, aby Ci dobrze uwypuklić problem 🙂

Bawi mnie jak towarzystwo od pierwszego stycznia rzuciło się chaotycznie na tury. Będzie z tego wysyp używanego sprzętu na giełdzie przed przyszłym sezonem. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MarioJ napisał:

Kup sobie te Shifty albo Fritschi, jak się tak boisz lekkich pinów. Ale do tego kup konkretną nartę która będzie jechać !

Vertical Pro odłóż do piwnicy na inne czasy (może Ci się zmieni podejście) albo wystaw od razu na olx.
Narta Vertical Pro w tym Twoim pomyśle jest najgłupszym elementem. Użyłem tego ostrego przymiotnika, aby Ci dobrze uwypuklić problem 🙂

Bawi mnie jak towarzystwo od pierwszego stycznia rzuciło się chaotycznie na tury. Będzie z tego wysyp używanego sprzętu na giełdzie przed przyszłym sezonem. 🙂

 

Uwagi - nawet te bardziej krytyczne oczywiście przyjmuje. To może inaczej - z wiązań pinowych, gdybyś miał coś polecić osobie mniej przekonanej do tych najbardziej minimalistysznych, ale coś co będzie pasować do tej narty, to co byś polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Cosworth240 napisał:

Uwagi - nawet te bardziej krytyczne oczywiście przyjmuje. To może inaczej - z wiązań pinowych, gdybyś miał coś polecić osobie mniej przekonanej do tych najbardziej minimalistysznych, ale coś co będzie pasować do tej narty, to co byś polecił?

Chodzi o to że to nie są proste wybory. Nie rzucaj się od ściany do ściany, tylko się zastanów czy chcesz mieć zestaw turowy/wycieczkowy czy frirajdowy (do dobrego zjeżdżania) czy cokolwiek byle taniej ?

Surfing dwie godziny temu (tutaj, wcześniej) zacytował kilka wątków, dobrze abyś je najpierw przeczytał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MarioJ napisał:

Chodzi o to że to nie są proste wybory. Nie rzucaj się od ściany do ściany, tylko się zastanów czy chcesz mieć zestaw turowy/wycieczkowy czy frirajdowy (do dobrego zjeżdżania) czy cokolwiek byle taniej ?

Surfing dwie godziny temu (tutaj, wcześniej) zacytował kilka wątków, dobrze abyś je najpierw przeczytał.

 

@MarioJ - najchętniej miałbym wszystko w jednym, ale wiem że pewnie nie bardzo tak się da... póki co czytam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Wczoraj udało mi się kupić buty bardziej Freeride'owe niż Tourowe, jednak podobno uchodzące za nawet nieźle nadające się do podchodzenia Atomici Hawx Ultra XTD 130 - dokładnie takie - też w niezłej cenie:

https://blisterreview.com/gear-reviews/2017-2018-atomic-hawx-ultra-xtd-130

 

Gdzie kupiłeś i jaki rozmiar?

Tak jak Mario pisał, nie łącz tych butów z (bardzo) lekkimi nartami.

 

Cytat

Dodam, że ma to być mój jedyny zestaw, a więc najgorsze co może być - ma być do wszystkiego

Co znaczy do wszystkiego? Narty zjazdowe chyba jakieś masz?

Jeśli na stok coś masz, to narta 80-90mm pod butem i ok. 1,5kg + wiązania typu ATK R12/FR14 + Twoje buty.

Będzie to zestaw dość ciężki, ale powiedzmy, że ujdzie. Będzie średni do jazdy i do podchodzenia ale bez szału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 15:05, Cosworth240 napisał:

kupiłem na black friday Dynastary Verticale Pro wraz z fokami

Ja bym zostawił te Dynastary wydają się optymalne  i nie bój się wiązań z pinami-one nie wypinają się bez potrzeby. Buty też bym zostawił,  Hawx Ultra XTD  dobry but na jednodniowe tury i free.

Jaka długość narty i za ile można wyrwać taki zestaw z foką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

Ja bym zostawił te Dynastary wydają się optymalne  i nie bój się wiązań z pinami-one nie wypinają się bez potrzeby. Buty też bym zostawił,  Hawx Ultra XTD  dobry but na jednodniowe tury i free.

Jaka długość narty i za ile można wyrwać taki zestaw z foką?

Narty+foki - 1400 pln

Buty - 1200 pln

Co do wiązań, to wydaje mi sie, ze ostatecznie skorzystam z porad doświadczonych kolegow, którzy w dość uniwersalny sposób wskazują, ze do tej narty pasują względnie lekkie wiązania pinowe, a wiązania alpejskie lub pół-alpejskie to raczej do nart free. W sumie do tej pory tourowalem zawsze w pinach. Moze jeszcze trochę powypozyczam sprzęt żeby sie ostatecznie przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Narty+foki - 1400 pln

Buty - 1200 pln

Co do wiązań, to wydaje mi sie, ze ostatecznie skorzystam z porad doświadczonych kolegow, którzy w dość uniwersalny sposób wskazują, ze do tej narty pasują względnie lekkie wiązania pinowe, a wiązania alpejskie lub pół-alpejskie to raczej do nart free. W sumie do tej pory tourowalem zawsze w pinach. Moze jeszcze trochę powypozyczam sprzęt żeby sie ostatecznie przekonać.

Te narty Vertical będą raczej słabo jeździć.

Lekka narta, która coś tam już pojedzie to: 85 pod butem i 1300g przy długości 170cm. To jest dla mnie wyznacznik uniwersalnej narty turowej.

Uniwersalna narta freeturowa to 1500g i około 95 pod butem, albo ciut więcej.

 

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cosworth240 napisał:

Moze jeszcze trochę powypozyczam sprzęt żeby sie ostatecznie przekonać.

Dobry pomysł,  ja testowałem  Atomic Bacland 85UL  980g  i standard 1240 g / 172 i wiem że nie kupiłbym  wersji odchudzonej.

Z Atomica kupiłbym  Bacland 85  1240 G / 172 (najbardziej uniwersalna) ale na razie zostaję przy Dynafit 7 Summit.

2 godziny temu, MarioJ napisał:

Te narty Vertical będą raczej słabo jeździć.

To  narta jeździ czy jej właściciel, @Cosworth240 na pewno będzie dobrze jeździł, ale nie da się idealnie trafić za pierwszym razem bo każdy ma inne oczekiwania.

Jak już są zostawiłbym te  Dynastar,y 82cm pod butem 1150g technologie się zmieniają - piszą tam o jakiś wstawkach zwiększających twardość, wiec może być fajna narta, masz  komplet z fokami a widzę że są braki w sprzęcie i może być kłopot z szybkim zakupem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, surfing napisał:

To  narta jeździ czy jej właściciel, @Cosworth240 na pewno będzie dobrze jeździł, ale nie da się idealnie trafić za pierwszym razem bo każdy ma inne oczekiwania.

Jak już są zostawiłbym te  Dynastar,y 82cm pod butem 1150g technologie się zmieniają - piszą tam o jakiś wstawkach zwiększających twardość, wiec może być fajna narta, masz  komplet z fokami a widzę że są braki w sprzęcie i może być kłopot z szybkim zakupem.

 

"To  narta jeździ czy jej właściciel" - w kontekście lekkich nart turowych to bardzo słaba wypowiedź ... 

Zgadzam się że idealnie trafić za pierwszym razem jest ciężko, dlatego ja kolegę odesłałem do artykułów aby powiedział coś więcej czego oczekuje, gdzie się pozycjonuje w kategorii ...

Najważniejsze żeby do lekkich nart wrzucił lekkie wiązania 200-400g, a nie Shifty ...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem pierwszą wyprawę skiturową. Narty majesty superwolf z wiązaniami pionowymi. Buty roxa. Kpl z wypożyczalni ale praktycznie nowy.

Narty ekstremalnie lekkie przynajmniej dla mnie. Pochodzenie pierwszy raz, więc nie komentuje. Zjazd szokująco dobry. Nawet trochę w puchu przy FIS udało się przejechać, i narta szła zupełnie inaczej niż moje 2 pary do Free. Lekkość prowadzenia zadziwiająca. Na pewno wezmę je jeszcze raz.

Wiązanie pinowe, któremu nie ufałem delikatnie poprawilo notowania. Nic się nie wypięło.  Reakcja bardzo dobra, i szybka. Choć na każdym płacie lodowym miałem dreszczyk emocji czy nie puści.

@christof mój kompan do wszystkich challangów jak zwykle na medal😀 spoko ponad 13km w nogach, wyjscie z parkingu o 7 co było mega dobrym wyborem. Zobaczymy co będzie dalej.20210106_164509.thumb.jpg.386bb26327e4918cbfe8a89f45a5d581.jpg20210106_164528.thumb.jpg.f8ae5412b01240ad59bd7e9cdc57c41c.jpg20210106_084950.thumb.jpg.03ade514258c6da9fbaca00faaa02e25.jpg

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, surfing napisał:

Gratulacje

Buty też nowe? Podaj namiary na tą wypożyczalnię. 

Jakby ktoś chciał wyśle na PW. Sylwek Ty już masz:)

@mirekn po 500m udało się już nie odrywać. Choc z technika słaba, bo nawet dzisiaj stawy kolanowe bolą. 

A zakosy już przetestowane w praktyce:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...