Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SMR żale, uwagi, frustracje


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że powstał taki temat to podsumuje swoją aktywność na SON w tym sezonie.

Posiadam sezonówkę więc "korzystam" z okazji.

Przed sezonem sądziłem, że jak zima dopisze to pojeżdżę w Szczyrku już z początkiem Grudnia.

Zapisałem się też na unifikację 15-17.12 w Szczyrku bo od połowy grudnia wydawało się już pewne że otworzą.

Zima na początku dopisała ale TMR z gór olał ten temat i zaplanował otwarcie na 16-tego.

Mówię trudno zawsze to 2 dni unifikacji.

Zaplanowałem też kilka dni po 17-tym, żeby uniknąć tłoku na trasach. Jak się zapewne domyślacie dużo pojeździłem. Rodzinie przepadła też rezerwacja kwatery.

Później nastały święta więc jeździć się nie dało.

Pomyślałem zatem o przerwie między 3 króli a feriami.

No i znowu klops. Warunki tragiczne, nie było po co jechać.

W międzyczasie pogoda się poprawiła. W ferie z reguły nie jeżdżę do takich ośrodków  ale myślę pojadę z rano to może chociaż 2h da radę pocisnąć. Wreszcie zobaczę jak to wszystko wygląda na SON.

Przyjechałem - zamknięte z powodu wiatru! Faktycznie wiało - ale na Chopoku  nieraz dużo bardziej a wyciągi chodziły.

Podszedłem nawet na Jaworzynę (COS) by się przekonać co to za huragan ale niestety niczego spektakularnego nie odkryłem.

Podsumowując. W tym sezonie pojeździłem na SON 0 dni mając sezonówkę i dużo wolnego czasu.

Moja ocena ośrodka 0/10.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

Edit: W tym sezonie pojeździłem 15 dni z czego 12 w Beskidach więc argument o słabej zimie nie do końca do mnie trafia.

Kolego ja też na nartach jeżdżę od początku grudnia może nie tyle co Ty ale proszę weź nie pier... że w tym roku zima nie jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolego ja też na nartach jeżdżę od początku grudnia może nie tyle co Ty ale proszę weź nie pier... że w tym roku zima nie jest słaba.

Przede wszystkim odpowiadaj kulturalnie, nawet jak z czymś się nie zgadzasz. Czytaj też uważniej posty.

Nie pisałem, że zima nie jest słaba tylko, że nie jest to argument. Czyli przy słabej zimie (i dość zimowej jesieni) i tak mogło być lepiej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Szczyrk SMR 31.02.2018 trasa nr.1 Sportowa

To co zrobili dziś na Sportowej 1 niewiele ma wspólnego z profesjonalizmem, potężne grudy lodu na całej długości trasy nr.1 to realne zagrożenie bezpieczeństwa!

Prawdopodobnie ratrak wyjechał dopiero rano na solidnie zmrożony (w nocy było-4C) nieprzygotowany poprzedniego dnia stok.

SMR kompromitacja i wstyd.

W związku z powyższym aktualnie polecam COS i BSA

20180131_095955.thumb.jpg.f56cc91ed59df96eb69f370185487a3e.jpg20180131_100003.thumb.jpg.2748d8caf1c3a94c831a0f7e9fcac4a5.jpg20180131_101744.thumb.jpg.413e60f09fe6ff5b258e4a2728440ee9.jpg20180131_104954.thumb.jpg.2ffec5b5b643f6ea1179f78a1ef96799.jpg

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SMR podejmowanych jest szereg błędnych i niezrozumiałych decyzji od początku sezonu. Takie coś nie powinno się zdarzyć, a jak już się zdarzyło to trasa powinna być zamknięta.

Wymieszane z kamieniami grudy zmrożonego śniegu to rzeczywiste zagrożenie dla bezpieczeństwa narciarzy i ich sprzętu. 

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć śnieg produkowany przez lance w wyższej niż zakładano podczas projektowania systemu temperaturze bardzo słabo się wiąże i ma "niereatrakowalną" grudkowatą konsystencję (zasłyszane). Nie można go wyratrakować jak ten produkowany na COS przez armatki. W tym sezonie organoleptycznie miałem okazję porównać ratrakowanie na COS i SMR . Na COS jest o niebo lepiej - gładko, bez uskoków, trwale. Na SMR - dużo nierówności, stoki bardzo szybko się degradują i chyba nie jest to tylko związane z duża ilością narciarzy a z jakością wyprodukowanego śniegu.

Takie tam moje rozważania. Życzę SMR, aby się ogarnęli dla naszego i ich dobra.

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, fredek321 said:

Bez jaj. Trasa była przygotowana średnio, ale bez przesady z tym zagrożeniem. Przejechaliśmy kilka razy bez strat w sprzęcie.

No dobra, ten wątek to  "SMR żale, uwagi, frustracje" , a na fotkach widać masę kamorów wśród śniegu więc taka mi sfrustrowanemu :P uwaga się nasunęła, że powinni zamknąć trasę.  Ale skoro w realu nie było tak źle to OK. 

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kazdej stacji taki watek założyć, zajebieste:) troche luzu Panowie nie zawsze wszystko jest cacy. Swoją drogą moim zdaniem tak trasa była zrobiona celowo, żeby jej nie rozjezdzac w odwilży. Ratrakowi mają sprzęt żeby to przemielic... chyba ze maja coś innego niz w sk.

Na chopoku zazwyczaj tak zostawiają trasę dzien przed otwarciem zeby po niej nie jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie innej natury, obserwowałem ich dość uważnie jak mieszkałem przez 6 dni na Czyrnej gdzie mają bazę sprzętową i jedna rzecz mnie zadziwiała, dlaczego te trasy są ratrakowane rano a nie wieczorem ? Codziennie ratraki wyjeżdżały około 7:00 a wracały jak już na trasach byli narciarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryły lodowe to zwyczajny problem naśnieżania przy granicznych temperaturach, za dużo wody za mało mrozu i powstaje zbyt mokry śnieg który marznie tworząc bryły lodowe.
 

2 minuty temu, moruniek napisał:

A ja mam pytanie innej natury, obserwowałem ich dość uważnie jak mieszkałem przez 6 dni na Czyrnej gdzie mają bazę sprzętową i jedna rzecz mnie zadziwiała, dlaczego te trasy są ratrakowane rano a nie wieczorem ? Codziennie ratraki wyjeżdżały około 7:00 a wracały jak już na trasach byli narciarze. 

Może chcą zmniejszyć zalodzenie stoków poprzez poranne ratrakowanie, ale to właśnie potęguje tworzenie się brył lodowych bo stok już jest zamarznięty po nocy.
Marnie to wygląda puki co... Jak tak dalej pójdzie to sobie odpuszczę wizytę w tym miejscu...
W kategorii najgorzej zarządzany stok 2017/2018 dla mnie zwycięzca jest jeden... SMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, andy-w napisał:

W SMR podejmowanych jest szereg błędnych i niezrozumiałych decyzji od początku sezonu. Takie coś nie powinno się zdarzyć, a jak już się zdarzyło to trasa powinna być zamknięta.

Wymieszane z kamieniami grudy zmrożonego śniegu to rzeczywiste zagrożenie dla bezpieczeństwa narciarzy i ich sprzętu. 

W Szczyrku nie działa SkiChallenge, w grudniu zgłaszali to że nie działa i niedługo miał działać. Nie lepiej było się przyznać że nie będzie działał w tym sezonie tylko kit ludziom pchać? Trasy pozostawiają dużo do życzenia, ale warunki bardzo dobre :o Cała obsługa powinna jechać na Słowację na miesięczne szkolenie, bo jak widać sprzęt sam nie pracuje. Dokupiłem do sezonówki Szczyrk, i póki co to najgorzej wydane pieniądze, dobrze że tylko 50E. Na Chopoku o niebo lepiej, fakt że śniegu więcej ale trasy w większości przygotowane a nie taki syf. Fakt pogoda nie pomaga, ale mimo wszystko efekt mizerny. Z tym wiatrem to moim zdaniem to też na wyrost te wyłączenia, za często to, lekki wiatr i OFF, i zakamuflowane gdzieś głęboko ciche info :/ Co z tego że w lutym napada śniegu, jak tam chyba nikt nie wie co z nim zrobić żeby było dobrze... Może w marcu jakiś kontrolny wypad będzie, wszystko zależy od tego czy coś się poprawi, jeśli nie pozostaje być dobrej myśli na przyszły sezon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...