Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SMR żale, uwagi, frustracje


surfing

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, fredek321 napisał:

Na forum padła nawet nazwa "ścianka" :). Chodzi o pierwszy kawałek o większym nachyleniu, ten który jest nieco zawężony przez drzewa. Trudno w to uwierzyć, ale naprawdę niektórzy tam schodzili z nartami na plecach.

Cześć

Myślałem, że coś się zmieniło. Miejsce znam oczywiście bo moja żona rzucała tam we mnie nartami. Stała na górze a ja na dole i namawiałem ją do ruszenia. Zaparła się i nie zjechała a narty zdjęła i rzuciła nimi we  mnie na szczęście nieskutecznie. To był jej pierwszy dzień na nartach w życiu. :)

Pozdrowienia

  • Like 5
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Myślałem, że coś się zmieniło. Miejsce znam oczywiście bo moja żona rzucała tam we mnie nartami. Stała na górze a ja na dole i namawiałem ją do ruszenia. Zaparła się i nie zjechała a narty zdjęła i rzuciła nimi we  mnie na szczęście nieskutecznie. To był jej pierwszy dzień na nartach w życiu. :)

Pozdrowienia

Ciesz się, że "tylko" nartami rzucała. Kiedyś mało nie pospadaliśmy ze śmiechu z kanap w Jurgowie, jak dziewczyna darła się na swojego chłopaka na czarnej 5:

 "Gdzieś Ty mnie zabrał, debilu jeden, zobaczysz przez tydzień zero SEX-u".

Pozdrawiam

  • Like 3
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, moruniek napisał:

Ciesz się, że "tylko" nartami rzucała. Kiedyś mało nie pospadaliśmy ze śmiechu z kanap w Jurgowie, jak dziewczyna darła się na swojego chłopaka na czarnej 5:

 "Gdzieś Ty mnie zabrał, debilu jeden, zobaczysz przez tydzień zero SEX-u".

Pozdrawiam

Cześć

Dziwna groźba - samemu sobie strzelać w plecy???

Ja zabrałem Ewkę pierwszego dnia na nartach na objazd Szczyrku - 01.01.1992 , pusto, znakomite warunki. Wjechaliśmy bieńkulowym, później w dól do Soliska i w górę wzdłuż Golgoty gdzie wypadła z orczyka. No to musiała zjechać i podjechać jeszcze raz. Później w górę i na Julianach już chyba nie miała siły. Ale nauczyła się jeździć porządnie.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 16.02.2018 o 08:50, Mitek napisał:

Cześć

Na Julianach powstał jakiś stromy odcinek??? Gdzie?

Pozdro

W czasach SON to były łagodne Juliany, za czasów TMR to miejsce przekształciło sie w stroma grań, gdzie zatrzymują sie na popas baranki i owieczki, w warszawskie ferie całym szpalerem stali ... jedli pili lulki palili, strategie zdobycie stromej góry uchwalali, już od góry trzeba było prosić, co by z trasy nieco sie odsunęli, a ze do parkingu na pośrednim to jedyna droga, to trzeba było ten „straszny” punkt na koniec pokonywać, acz muszę przyznać, ze raz i maja żona narty tam zdjęła i miła racje, był tylko lód i wielkie muldy, sam zjechałem pod orczykiem przez las.

 

P.S. Moja żona nartami we mnie nie rzucała :), ale klasyczny foch był ;).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, sstar said:

Dodam, że przejazd 3a mimo że ekstremalny - lód i kamienie, dostarczył mi sporo frajdy, a szutrowkom nowych rys, odradzany był przez pracowników kanapy na cos. Na fotce niższy dobry fragment 3a.

DSC_1573.JPG

Zwykle kamienie i lód są na otwartym odcinku bliskim dużego Skrzycznego zanim wjedzie się do lasu w kierunku Małego Skrzycznego. W lesie jest już OK.  Często ten odcinek trzeba z buta przejść, aby zachować sprzęt. Czy tak właśnie było / jest ?

Edytowane przez andy-w
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, andy-w napisał:

Zwykle kamienie i lód są na otwartym odcinku bliskim dużego Skrzycznego zanim wjedzie się do lasu w kierunku Małego Skrzycznego. W lesie jest już OK.  Często ten odcinek trzeba z buta przejść, aby zachować sprzęt. Czy tak właśnie było / jest ?

Tak właśnie było. Odcinek ok. 100 może max 200 m jeśli lubimy swoje narty. Ja pojechałem na ostro;-) Tak było w ostatni czwartek. Mimo wszystko fajne doświadczenie, uwielbiam takie górskie przygody. No ale dezinformacja na całego. Fajny ten Szczyrk:-) PS fotki z hardcorowej części nie zrobiłem bo walczyłem o życie;-) za to z zamkniętej na smr fotka. Boczkiem...

DSC_1619.JPG

Edytowane przez sstar
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, surfing napisał:

Nie udało ci się zjechać ze Skrzycznego do gondoli?

Mi się nie udało?;-) kamienie mnie tak łatwo nie powstrzymać, zresztą rozpędzony byłem, po lodzie jak na nie wpadłem.

Natomiast myślałem, że przejezdne, po info na tablicy, po info od obsługi że nie, prawda jak zwykle po środku.

DSC_1572.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
59 minut temu, Sariensis napisał:

Aby uczciwie i obiektywnie wszystkich pogodzić to, mam karnety ma Słowację i Polskę z jazdami wieczornymi włącznie, nie jestem z tej usługi zadowolony ponieważ ogranicza moje wybory narciarskie do kilku bardzo mocno ograniczonych i zatłoczonych ośrodków, cena była atrakcyjna i sie skusiłem, drugi raz tego błędu nie popełnię, wolę na bieżąco decydować, gdzie chce pojeździć, przy obecnych problemach pogodowych i tłoku w ośrodkach TMR, nie posiadając karnetów, wybrałbym Austrie lub Włochy, a nawet  Race, na która mam mniej więcej 30 min dalej niż na SMR, a tak to żal marnować stracone pieniądze i marnuje czas i nerwy w średniej jakości usłudze, jeśli dodatkowo TMR podniesie ceny, to tym bardziej nie zdecyduje sie na sezonowkę, to mnie tylko utwierdzi w przekonaniu, ze ta oferta jest sprytna tylko dla jednej ze stron, wpadnę ta, co najwyżej od czasu do czasu i poczekam na rozwój ośrodków Wisła-Ustroń-Brenna, najlepiej na wspólny, skipass z możliwie jak największa długością połączonych tras. Jednym słowem, w biznesie trzeba patrzeć bardzo daleko w przyszłość a SMR może rozłożyć jakakolwiek sensowna konkurencja w Polsce, na razie konkurencji brak a i tak wielu rezygnuje z takiej ofert i wybiera inne ośrodki.

W tamtym roku miałem karnet SMR i zauważyłem że 80% czasu jeździłem na Skrzyczne, a całkowicie zrezygnowałem z SON po aroganckiej pisemnej odpowiedzi Beaty Markiewicz w temacie  https://www.skionline.pl/forum/topic/22678-szczyrk-zakaz-poruszania-się-na-nartach-skiturowych/?tab=comments#comment-270634.

W tym sezonie mam karnet Pingwina i bardzo sobie chwalę, Skolnity i Czarny Groń mam w zasięgu 30mim, oczywiście jeżdżę też na Skrzyczne i tu polecam zakup przez https://skrzycznecos.e-skipass.pl/  bo u nich nie trzeba podawać daty, po prostu karnet aktywuje się w momencie pierwszego odbicia , a całodzienny działa tez w SMR.

W przyszytym sezonie planujemy zakup Tatra Ski , dopóki Czyrna leży odłogiem nie jestem zainteresowany jazdą w SMR

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfing napisał:

W tamtym roku miałem karnet SMR i zauważyłem że 80% czasu jeździłem na Skrzyczne, a całkowicie zrezygnowałem z SON po aroganckiej pisemnej odpowiedzi Beaty Markiewicz w temacie  https://www.skionline.pl/forum/topic/22678-szczyrk-zakaz-poruszania-się-na-nartach-skiturowych/?tab=comments#comment-270634.

W tym sezonie mam karnet Pingwina i bardzo sobie chwalę, Skolnity i Czarny Groń mam w zasięgu 30mim, oczywiście jeżdżę też na Skrzyczne i tu polecam zakup przez https://skrzycznecos.e-skipass.pl/  bo u nich nie trzeba podawać daty, po prostu karnet aktywuje się w momencie pierwszego odbicia , a całodzienny działa tez w SMR.

W przyszytym sezonie planujemy zakup Tatra Ski , dopóki Czyrna leży odłogiem nie jestem zainteresowany jazdą w SMR

 

Jak widać „wyleczonych” ze sprytnych zagrywek przybywa, co prawda lubię Szczyrk, ale przede wszystkim Skrzyczne w obecnej formie, nie wiem dlaczego zdecydowano zepsuć fajny ośrodek i zrobić z niego kolejny lunapark, obok już jeden wystarczy, Skrzyczne niech pozostanie dla narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
8 godzin temu, Akartman napisał:

@surfing będę czekał z zainteresowaniem na wynik Twojej reklamacji. Ciekawe jak dużo zostało zablokowanych "słowackich sezonówek"  bo przypuszczam że to ich tylko ten problem dotyczy i czy na COSie takie przypadki blokady miały miejsce?  A może to taka nieudolna próba ograniczenia przez BSA aktywnych sezonowiczów pod hasłem "Co mi tu kolego sztruks rozjeżdżasz, spadaj na SMR lub na Słowację. :S

20200129_082200.jpg

To nie złośliwość BSA bo nawet nie mają takiej możliwości, gopassami zarządza TMR i w tym sezonie ich system miał już sporo wpadek, dodam że sezonówka znajomego tylko na Szczyrk działa od 08:00. 

Dalej czekamy na odpowiedz, pierwsza doba za nami ;) 

Cytat

dziękujemy za kontakt. Państwa zgłoszenie jest zarejestrowane pod numerem: #679234. 
Odpowiemy na nie najszybciej, jak to możliwe.

 

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2020 o 09:54, surfing napisał:

Odpowiemy na nie najszybciej, jak to możliwe.

Trochę to już trwa własnie miną tydzień, nieskromnie się im przypomniałem.

 
 

 

Cytat

 

Ponieważ TMR naruszył regulamin OP_Sikovna_sezonka_2019_2020_JAR zgodnie z którym sezonówka powinna być ważna w godzinach funkcjonowania wyciągów

 
Šikovná sezónka je platná   počas prevádzkových hodín jednotlivých stredísk 
prevádzkovaných spoločnosťou TMR, v stredisku Štrbské Pleso, v stredisku Skiareal Špindlerův
Mlýn, v stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski a stredisku COS =  Centralny Ośrodek Sportu
- Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku a stredisku BSA = Beskid Sporta Arena.
 
Cały czas nie mamy możliwości jeździć w godzinach otwarcia ośrodka, w związku z tym oczekujemy naprawienia problemu i odpowiedzi na reklamację

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Oni teraz siedzą i zastanawiają się jak zmienić ten regulamin :D.

Ta współpraca z innymi ośrodkami (COS i BSA) najwyraźniej im trochę kuleje. Kolega miał 3 lata temu karnety za akcje, działały na SMR i w COS. W zeszłym sezonie już na COS nie działały. Któregoś dnia, nagle przestały działać 4 nasze sezonówki (wcześniej 3 dni, działały bez problemów). To był dzień nie wyłączony na Słowacji, tym bardziej dziwne. Pani na Solisku, sprawę załatwiła od ręki dając mi 4 karnety pracownicze. Dodała tylko, że one nie działają na COS i BSA. W zeszłym sezonie, nasze sezonówki działały na COS od 8:00, a mojego Szwagra uparcie nie chciały. 

Dodam, że wg. aktualnego komunikatu na stronach SMR, ośrodek działa od 8:00. Czy tak naprawdę jest, czy ktoś się pomylił tego nie wiem.

p.s.

A i tak od najbliższej soboty, będę się kręcił po Szczyrku i okolicach przez następnych kilkanaście dni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...