Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio za dużo roweru, więc postanowiłem ruszyć gdzies na narty. Aura jest jaka jest, wiele ośrodków przerwało działalność, bądź działa trochę na siłę... Wybór dla mnie był jasny: Beskid Sport Arena! Jako jedynmi w okolicy mają Snowbox i do tego gęsto ustawione armaty. Efekty widać choćby na kamerach. Póki co, na podbeskidziu prezentują się  najlepiej. Chwalone przeze mnie Poniwiec czy Stok już stoją. W ogóle w okolicy jest mizeria. :( Ale w nocy było mroźno, to też spodziewałem się polepszenia warunków. Tym bardziej, że koło domu odczuwalna temperatura to co najmniej -5 st! Do tego stopnia odczuwalna, że zabieram najcieplejszą kurtkę, tj. najgrubszą i szczelną i jeszcze Softshell... Pewnie będzie twardo i lodowo, więc zabieram moje Porgressory. 

Ruch w okolicach godziny 17 masakryczny! Wlekę się aż do wyjazdu na Fullwypasówkę. Czy raczej pobocznych skrótów. Dalej już z górki - cegła na gaz i do Szczyrku. Uważać należ jedynie na tzw. "Czarny Lód". Na szczęście korków brak i ok. 17.30 melduję się na miejscu. Tłumów brak, bez trudu parkuję na górnym parkingu. Wysiadam z samochodu i coś się nie zgadza... Jest mi strasznie ciepło! Jak to? U mnie tak pizgało! No inwersja! Jakbym nie zobaczył/poczuł, to bym nie uwierzył. Tablica informacyjna podaje +6 st, ale odczuwalna na poziomie +15! To nie żart! Na prawdę ciężko w tym Szczyrku mają... 

P1200190.thumb.JPG.659eb5ed598e000860303ff56477dbf6.JPG

P1200189.thumb.JPG.faee3a2ed123144d98ee54a3ba03105c.JPG

Jak widać, otwarte są niebieskie trasy, oraz górna część czerwonej. Teoretycznie śniegu wydaję się być dość wszędzie, ale po dokładniejszej obdukcji widać, że słusznie postąpili. To jak z tymi warunkami? Ciężki temat na tym Forum... ;) Górna warstwa pokrywy to kopny, mokry, ciężki śnieg, ale tuż pod nim bardzo twardo! Niemal lodowo! Trochę szok... Narty miałem niby nie na te warunki, ale po trzecim zjeździe się "wstrzeliłem" i od tej pory był mega Fun! Na tępych krawędziach i sztywnych nartach się nie pojeździ, ale śmig był mega! A może potrzebowałem się tylko zaadoptować do innych nart? Dotychczas jeździłem jedynie na Rictorach. Może. Najważniejsze, że jest dużo lepiej, niż tego oczekiwałem. 

P1200199.thumb.JPG.4e1cec5ba190f7847ec500bef56681f5.JPG

Trasy nie były ratrakowane, ale chyba w tych warunkach to nikogo nie dziwi? Mimo tego, w większości trasy nie były nadmiernie zmęczone. Ba! Początek czerwonej był świetny! Później nieco gorsza wspólna część obu tras i za tunelem znowu fajnie! Uwaga! podaję warunki narciarskie, z uwzględnieniem warunków pogodowych:

- dla Johnny'ego, Jaśka i paru innych mi podobnych: bardzo dobre!

- dla doświadczonych,zaawansowanych: dobre/dostateczne

- dla początkujących, wymagających, martwiących się o sprzęt: dostateczne/miejscami trudne

- dla wiecznie marudzących: do du... ,trzeba czekać na mróz i kataklizm śniegowy! 

To może o frekwencji, która mnie zaskoczyła. Spodziewałem się raczej sporej ilości ludzi, ze względu na mały wybór i powszechnie znany tu system naśnieżania. Nic z tych rzeczy! Znowu powinienem napisać: "paaanie, pustki!" ;) Często kanapą jadę sam. Przy okazji widzę, że popękane Bubliny z zeszłego roku wymienione i już wszystko ok. Wyciąg działa bez zarzutu. 

P1200191.thumb.JPG.f3f05c6f093c9941793e2f9346f31b2f.JPG

Czarna trasa, jak wspominałem, niestety zamknięta, ale wygląda nieźle! 

P1200196.thumb.JPG.355eb7b8092c3defc464417560a8cc11.JPG

Po ok. 2 godzinach jazdy pojawiły się miejsca z przebarwieniami, ale łatwe do ominięcia. Raczej niegroźne dla sprzętu i nas samych. Ogólnie grubość pokrywy na dobrym ibezpiecznym poziomie. Daja rady w tych trudnych chwilach! 

P1200202.thumb.JPG.e4f83e5d35984734b5a5b1bfff82d96f.JPG

P1200200.thumb.JPG.510a66bebfa403b4b4aef3151c8c7615.JPG

P1200205.thumb.JPG.3f235cb45176ee940f39370efbb5246a.JPG

P1200207.thumb.JPG.f5469dccc6eb6c37a4f488e15e37de7c.JPG

P1200209.thumb.JPG.b84de7b2424efb53cb2f6d8f7b546ff7.JPG

Wspomnę jeszcze, że na górnej polanie, tam gdzie się uczą, warunki idealne! Nawet sztruks jeszcze był widoczny! Sprawdziłem. :) 

P1200211.thumb.JPG.855ae2d1f2e8d65c3d71bddf25d7be49.JPG

Te 3 godzinki minęły za szybko! Było świetnie, choć pewnie znowu zostanę oskarżony o lobbing... Ale mi się podobało! Myślałem, że złe narty zabrałem, a trafiłem w punkt! Niestety ciepło jest i na to nikt nic nie poradzi. Inwersja chyba co dzień! :( Kto dziś był, to wie jaka była odczuwalna temperatura. Spokojnie mogłem pojeździć w krótkich gaciach, tak było ciepło, ale kto uwierzy? Rozpiąłem kurtkę, pod którą miałem jedynie cienką koszulkę i... dalej było zbyt gorąco! Szok! Jak żyć? ;) 

Dla mnie 100% satysfakcji! 

  • Like 15
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...