Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tre Cime - Południowy Tyrol


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.01.2018 o 12:36, R0BERT napisał:

Jeżdżę tam regularnie, z Katowic 10 godzin trzeba liczyć, w tym przerwa na tankowanie i na jedzenie, trasa dobra, nie jest męcząca, jadąc w dwójkę to już zupełny lajt.  Fajna okolica, choć tak naprawdę na Dolomity się tylko patrzy, a jeździ na górkach obok, w większości.

Bardzo ciekawe stwierdzenie. To Twpoim zdaniem z czego zbudowane są "górki obok"?

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
27 minut temu, R0BERT napisał:

Helm to nie przedgórze, jednak ma kołó 2000 m n.p.m.  Tyle, że to nie Dolomity, tylko Alpy Karnickie. Jak widać, nie wszyscy wiedzą, gdzie jeżdźą na nartach, siła małketingu jest olbrzymia ;)

Prawda leży chyba pośrodku. Fragment ośrodka chyba w Dolomitach, np. Croda Rossa i okolice, np. Holzriese por. obydwie mapki powyżej. Co do Monte Elmo masz pewno rację - Alpy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2018 o 21:19, R0BERT napisał:

Tak, pewnie jeszcze myślisz, że tam się jeździ po Tre Cime, bo tak się ośrodek nazywa.

Elmo/Helm to Alpy Karnickie, nie Dolomity.

 

Cześć

Ja nie "myślę" - ja wiem. Ponawiam pytanie z czego (uściślę bo widzę, że nie rozumiesz) - z jakich skał zbudowane są te górki obok?

Zapraszam do dyskusji - tylko bez obrażania i sugestii, że jestem debilem, OK?

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie potrafisz czytać, ale spoko, jeszcze raz zmarnuję na ciebie dwie minuty.

To, że góry są zbudowane z jakiejś skały, nie determinuje ich przynależności geograficznej. Dalej. nawet Brenta, wyglądająca dokładnie jak Dolomity nie należy geograficznie do Dolomitów, są to Alpy Retyckie. Co oczywiście nie przeszkadza miejscowym mistrzom małketingu nazywać ich Dolomitami. To można nawet zrozumieć, bo faktycznie są podobne. Czego nie można powiedzieć o północnej części ośrodka Tre Cime, leżacego w Alpach Karnickich, zbudowanych z wapieni i dolomitów i będacych w tym miejscu obłymi bałuchami, niczym nie przypominającymi Dolomity.

Powiem więcej, nawet stok w Bytomiu, leżący w dolomitowym kamieniołomie i nawet swego czasu zwany Dolomitami, nie leży w Dolomitach ;)

Podobnie Tatr nie nazywamy Alpami, choć tak jak one, są z wapieni, granitu.

Jest dokładnie tak, jak wyżej napisał sstar

" Prawda leży chyba pośrodku. Fragment ośrodka chyba w Dolomitach, np. Croda Rossa i okolice, np. Holzriese por. obydwie mapki powyżej. Co do Monte Elmo masz pewno rację - Alpy;-) "

 

Gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości, użyj góogli, popatrz na zdjęcia, poczytaj. Najlepiej pojedź  tam i zobacz, jednak ostrzegam, dla oślich łączek tam nie warto jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, R0BERT napisał:

Widzę, że nie potrafisz czytać, ale spoko, jeszcze raz zmarnuję na ciebie dwie minuty.

To, że góry są zbudowane z jakiejś skały, nie determinuje ich przynależności geograficznej. Dalej. nawet Brenta, wyglądająca dokładnie jak Dolomity nie należy geograficznie do Dolomitów, są to Alpy Retyckie. Co oczywiście nie przeszkadza miejscowym mistrzom małketingu nazywać ich Dolomitami. To można nawet zrozumieć, bo faktycznie są podobne. Czego nie można powiedzieć o północnej części ośrodka Tre Cime, leżacego w Alpach Karnickich, zbudowanych z wapieni i dolomitów i będacych w tym miejscu obłymi bałuchami, niczym nie przypominającymi Dolomity.

Powiem więcej, nawet stok w Bytomiu, leżący w dolomitowym kamieniołomie i nawet swego czasu zwany Dolomitami, nie leży w Dolomitach ;)

Podobnie Tatr nie nazywamy Alpami, choć tak jak one, są z wapieni, granitu.

Jest dokładnie tak, jak wyżej napisał sstar

" Prawda leży chyba pośrodku. Fragment ośrodka chyba w Dolomitach, np. Croda Rossa i okolice, np. Holzriese por. obydwie mapki powyżej. Co do Monte Elmo masz pewno rację - Alpy;-) "

 

Gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości, użyj góogli, popatrz na zdjęcia, poczytaj. Najlepiej pojedź  tam i zobacz, jednak ostrzegam, dla oślich łączek tam nie warto jechać.

Cześć

Może nie zauważyłeś ale w sposób kulturalny zaprosiłem do dyskusji zwracając uwagę abyś powstrzymał się od wycieczek osobistych i aluzji o swojej wyższości i małości innych.

Pierwsza próba Ci się nie udała co widać powyżej. Ostatni raz grzecznie proszę powstrzymaj się od chamskich insynuacji.

Skoro twierdzisz, że: "prawda po leży po środku" - słowami Sstara, to może jeszcze głębiej wejdź w temat i dojdziemy do porozumienia. Służę wiedzą geologiczną - bo to mój zawód, jak i narciarsko-instruktorską - bo to mój drugi zawód.

Pozdrowienia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, R0BERT napisał:

Gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości, użyj góogli, popatrz na zdjęcia, poczytaj. Najlepiej pojedź  tam i zobacz, jednak ostrzegam, dla oślich łączek tam nie warto jechać.

Możesz rozwinąć temat oślich łączek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie chłopaki.

Od jutra mundial;-)

Pal licho osle laczki i przynależność Elmo, ale ze Brenta to nie Dolomity to szok! Presanella i Brenta są tak różne, że ciężko uwierzyć, że to Alpy Retyckie. Wytlumaczcie mi proszę o co kaman? Możecie wespół:-)

PS. Mitek zjeździł Elmo zapewne.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sstar napisał:

Wyluzujcie chłopaki.

Od jutra mundial;-)

Pal licho osle laczki i przynależność Elmo, ale ze Brenta to nie Dolomity to szok! Presanella i Brenta są tak różne, że ciężko uwierzyć, że to Alpy Retyckie. Wytlumaczcie mi proszę o co kaman? Możecie wespół:-)

PS. Mitek zjeździł Elmo zapewne.

Cześć

Jestem naprawdę wyluzowany i cierpliwy. Spoko.

Co do Dolomiti di Brenta to jest to typowa niekonsekwencja geograficzna w stosunku do budowy geologicznej - dość częsta bo przecież (tak jak pisał Robert) nazwy geograficzne nie muszą (i często nie pokrywają się) z budową geologiczną i faktyczna historią powstania. Jako zachodnią granicę Dolomitów przyjmuje się walną dolinę górnej Adygi ale nie przeszkadza to, że po zachodniej stronie rzeki część pasm ma identyczna budowę. Jak byłeś kiedyś np. w Madonnie to tam pięknie widać gdzie leży granica geologiczna pomiędzy utworami osadowymi i krystaliczno-metamorficznymi. Po zachodniej stronie doliny Rendeny mamy typowo krajobraz typowy dla zbudowanych ze skał krystalicznych Alp Centralnych a po wschodniej krajobraz "dolomitowy". Ta różnica jest fantastyczna. Spięcie wynikło z faktu, że w poście z 26 maja zapytałem o skały czego Robert pod uwagę nie wziął bo już takim jest człowiekiem.

Tutaj jest schematyczna mapa podziałów geograficznych  Alp Wschodnich. Szkoda, że nie nałożona na jakiś normalny podkład.

https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Gebirgsgruppen_in_den_Ostalpen_(nach_AVE)

 

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2018 o 15:09, JC napisał:

Możesz rozwinąć temat oślich łączek?

Oczywiście, dobrze jest pojechać i wykorzystać w pełni potencjał ośrodka. Do tego trzeba odpowiednich umiejętności.

 

Mitek, cieszę się, że doczytałeś, dostajesz ode mnie w nagrodę ikonkę z pucharem :)

Edytowane przez R0BERT
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...