Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór Kurtki i Spodni do 450zł


greg_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem nowy na forum i bardzo proszę Was o pomoc. Wiem, że tego typu tematów jest "kilka", przejrzałem ich już chyba setki i mój mętlik w głowie jest ogromny. Wszędzie jest polecane są kurtki i spodnie za łączną wartość ponad 1000zł a mnie raczej na taki wydatek nie stać.

Do rzeczy, mój poziom zaawansowania określiłbym jako 6, na narty jeżdżę raz w roku na 1-2 tyg. Potrzebuję kupić budżetowy komplet jako że więcej kasy nie uzbieram. Trochę się rozglądałem na rynku ale aktualnych porad nie ma a większość tak jak napisałem i tak nie mieści się w moim budżecie. Czy możecie napisać co sądzicie o poniższych rzeczach i czy warto je kupić? 

Kurtka - http://allegro.pl/meska-kurtka-narciarska-outhorn-kumn620-10-000-m-i7109041975.html?bundle_id=830afd86-d7c6-4be4-88a1-6e6f6d959553#thumb/2

Spodnie:

1) http://allegro.pl/meskie-spodnie-narciarskie-outhorn-z17-spmn600-m-i7069616579.html?bundle_id=830afd86-d7c6-4be4-88a1-6e6f6d959553

2) http://allegro.pl/spodnie-narciarskie-meskie-4f-z17-spmn001-5000-m-i7068204622.html?fromVariant=7035643329

Tutaj nasuwa mi się pytanie, wszyscy mówią żeby parametr wodoszczelności wynosił minimum 10000 i był jednakowy dla spodni i kurtki. Czy to naprawdę minimalna wartość do swobodnej jazdy? Nie wywalam się co chwilę a i jeżdżę tylko w Polsce. Czy wartość powinna być taka sama dla spodni i kurtki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, greg_ said:

Super, dzięki bardzo za odpowiedzi! Szukałem spodni z parametrem 10000 dla wodoszczelności ale wszystkie były od 250zl w górę :(

To jeszcze ostatnie pytanie, czy warto dopłacać 50zł żeby zamiast 3000 spodnie miały 5000? 

Warto dopłacić ale nie za membranę tylko za wywietrzniki (przynajmniej z opisu wynika że te droższe mają, na zdjęciach nie specjalnie widać). Ze dwa lata temu żonie kupiłem spodnie (męskie) outhorna 10000/10000 i kosztowały 200zł.

edit. Dodatkowo były mniej sztywne od tych tańszych, były lekko elastyczne co również jest bardzo wygodne.

Edytowane przez b4rt3q
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Greg,

parametr wodoszczelności ważniejszy jest w spodniach i to nie dlatego, że się człowiek przewraca, ale siada na często mokrej kanapie na wyciągu. Na spodnie 4f o współczynniku 3.000 szkoda kasy, 5.000 to też nie za wiele, ale chyba jednak mężczyźni w większości nie są tak wrażliwi na mokrą pupę, jak kobiety. W każdym razie mój mąż jeździ w spodniach outhorna i niespecjalnie mu przeszkadza, że przy złej pogodzie trochę przemakają :/. Mnie natomiast bardzo by to przeszkadzało.

Polecam jeszcze rozejrzeć się tutaj: https://www.limango-outlet.pl/outdoor-i-sport-mezczyzna

Kupiłam na limango już trzy markowe ciuchy narciarskie rodzince w bardzo przystępnych cenach.

Edytowane przez tanova
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dare 2b jest na wyprzedaży w hipermarketach brytyjskiej sieci ( widziałem w  Częstochowie, Gliwicach ). Spodnie czerwone z membraną 20 000  za 220 zł i kurtka  niebieska z tą samą membraną za 280 zł . Kurtka jak dla mnie ma za mało kieszonek na drobiazgi, ale jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy membrana 20 000 to nie jest lekka przesada. Rozmyślałem czy 10 000 jest konieczna ale po poście Surfinga stwierdzam, ze może faktycznie wystarczy 5000. Produkty dare2b są trochę za drogie w porównaniu do rzeczy które znalazłem (outhorn, 4f) na allegro.

Tanova, przeglądałem tą stronę i było kilka ciekawych rzeczy ale brak rozmiarów :(

Stanęło na tym, że albo poszukam tańszej kurtki (z takimi samymi udogodnieniami typu kieszenie, pas śnieżny itp) z membraną 5000 a jeżeli nie znajdę nic interesującego to kupię tą którą podałem w pierwszym poście i do tego spodnie 5000 (również z pierwszego postu, te z wywietrznikami).

Chciałbym wszystkim bardzo podziękować! Myślałem, że temat upadnie bez odpowiedzi albo z kilkoma postami "dozbieraj 10tys i kup coś lepszego" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, miraz napisał:

220 + 280 = 500 w tesco czyli o 50 zł więcej niż planowałeś.... ale za to dobra membrana , twoja kasa, twój wybór...

 

Jak dla mnie reklama producenta...

Nie rozumiem, napisałem w pierwszym poście, że nie mogę dołożyć. Tyle mam zaplanowane a inne wydatki też w życiu są. Poza tym jaka reklama jak spodnie mam 4f a kurtka Outhorn? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie zwracam honor :)

Tutaj nie chodzi o reklamę bo domyślam się, że spodnie podane przez Ciebie są lepsze niż te co podałem. Wszystko rozbija się jednak o pieniądze, jakbym zszedł z membraną do 5000 tak jak pisał surfing, a domyślam się że będzie to dla mnie wystarczające, to zaoszczędziłbym jeszcze więcej. Założenie budżetu nie oznacza, że trzeba wykorzystać cały :) I tak jeżdżę tylko w Polsce i podczas ładnej pogody.

Edytowane przez greg_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, greg_ napisał:

Ok, w takim razie zwracam honor :)

Tutaj nie chodzi o reklamę bo domyślam się, że spodnie podane przez Ciebie są lepsze niż te co podałem. Wszystko rozbija się jednak o pieniądze, jakbym zszedł z membraną do 5000 tak jak pisał surfing, a domyślam się że będzie to dla mnie wystarczające, to zaoszczędziłbym jeszcze więcej. Założenie budżetu nie oznacza, że trzeba wykorzystać cały :) I tak jeżdżę tylko w Polsce i podczas ładnej pogody.

Podałem ten przypadek , ponieważ kurtka normalna cena  około 450 a spodnie 350 czyli duża przecena ... warto zaoszczędzić ale :)

ja się nauczyłem,że jak kupiłem tanio i byle co to za kilka miesięcy kupiłem jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...