Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zawody na Czornym Groniu


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się tylko dowiedziałem, że @marionen przyjeżdża na zawody z @Annaa, to już wiedziałem co będę, a właściwie będziemy robić w niedzielę. Co jak co, ale trzeba było wesprzeć Mariusza z całych sił i przy okazji wspólnie pośmigać. 

1.thumb.jpg.f50bde33bc7906a01872b094be9680e4.jpg

Pobudka 6 rano, sprawne gramolenie, żeby mniej więcej o ósmej zameldować się na parkingu pod Czarnym Groniem. Od razu znajdujemy się z mistrzem i jego lepszą połówką. Dyskusji nie było końca, bo trochę wody w Wiśle upłynęło od naszego ostatniego spotkania i nawet wokół nas się pusto zrobiło, bo wszyscy już na stoku! Bierzemy się i My do busika i do góry. Cały czas pięknie sypie śnieg, dając wspaniały zimowy klimat, jakiego chyba jeszcze nie było w tym roku. Mariusz rusza po plastron dla mistrza i dalej już idziemy po karnety. Niestety nasze dziewczyny dziś pieszo, więc pośmigamy we dwoje. Dziołchy skupią się na fotografowaniu Mistrza i przy okazji gdzieś tam w tle mnie. ;) 

P1200226.thumb.JPG.aba60464760b583d1e1a8df28d8a2a55.JPG

Mistrz zabrał ze sobą dwie pary nart, bo najpierw musiał zbadać stok i zdecydować co w tych warunkach będzie lepsze. Jedna para pozostaje na starcie, a My sprawdzamy jak tam warunki i śmigamy po obu trasach. Warunki z rana bardzo dobre! Twardo, równo, a na to ciągle dosypuje świeżego puchu. Niestety zawężona czerwona trasa szybko się degraduje. Nam to nie przeszkadza, ale wielu ma tu spore problemy. Trup ściele się gęsto! Sypią się narty, kijki i mnóstwo innego sprzętu. Wygląda to nawet dość zabawnie, choć "poległym" wcale do śmiechu nie jest. Jeden pan na krzesełku narzekał nawet, że ok. 70 osób dobrze się bawi, a reszta walczy o przeżycie. Znaczy się, zawodnicy mają zabawę, a reszta wąską, lodową rynne. Wszystkim się nie dogodzi...

6.thumb.jpg.c3cae5ff52918377bf337e0fdc314f43.jpg

P1200245.thumb.JPG.f87cece4eb4b99df217eee14159110bc.JPG

P1200250.thumb.JPG.90f8310c1e693d4189db35c26b905934.JPG

Odprowadziłem Mariusza na start, a sam przygotowywałem się do sfilmowania choć startu. Nawet nie zakładałem, żebym mógł dogonić mistrza... ;) 

4.thumb.jpg.d1d90172a04c1d26159c3b22eee6323e.jpg

13.thumb.jpg.b0591d6235798ba75d19ddc5c40cc9ce.jpg

14.thumb.jpg.400ce57df1c0cd33f47643ec1ecdc77e.jpg

Jedzie i sam Mistrz!

28.thumb.jpg.3d6395756875ceaf643558dba8f6e8e7.jpg

29.thumb.jpg.a05e7c642bdecf31275275bcde74fda3.jpg

P1200292.thumb.JPG.ffbd079d16d8941372c2ef8eeee51097.JPG

30.thumb.jpg.75c1e4dd9ddaf419eb313c34f96430b0.jpg

Przy okazji też mam fotkę z Mistrzem

P1200309.thumb.JPG.ecbd0665ab056c4d199f4a6f0107538c.JPG

Niestety moja luba miała ustawiony jakiś niewłaściwy tryb w aparacie, stąd trochę marna jakość... Ale mam! Z samym Mistrzem! B| Jeszcze trochę fotek z samego ośrodka:

2.thumb.jpg.6deb510dc87d23d12a8960e5a6d24a39.jpg

3.thumb.jpg.e5695c2301b4fae18495a933bc681b1b.jpg

5.thumb.jpg.d82c300ab3fd53e7e1e03b3c68290b4a.jpg

7.thumb.jpg.aaed383bf0fc16878b1566095080a963.jpg

8.thumb.jpg.920a0708f65cc95c797b3a8033eb61fd.jpg

9.thumb.jpg.d3401313b78e99e08bd98f6dcf7cf1e4.jpg

Koniec cz.1. :) 

 

 

  • Like 16
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jesteście ciekawi wyniku? Pierwszy przejazd nie poszedł najlepiej, a właściwie sam start, bo jazda była perfekcyjna! W drugim przejeździe Mariusz był najlepszy, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Dziś Mariusz musiał się zadowolić drugim stopniem podium. Ale strata była niewielka...

P1200310.thumb.JPG.8cb630ee24b734225fcc619e30de642f.JPG

P1200314.thumb.JPG.4f9dafdbff9eb1efc61020ce722939a0.JPG

Niestety, te piękne puchary były zarezerwowane tylko dla zwycięzców - było blisko... ;) 

31.thumb.jpg.75bfd3f160e8aa20de852ad7734d2394.jpg

Najważniejsze jednak, że była fajna zabawa, fajnie się śmigało i na koniec dobre jadło! Szkoda tylko, że jedyna knajpa na tym stoku jest taka mała. Ilość ludzi po zawodach szczelnie wypełniła wnętrze. Kolejka do baru masakryczna. Szansa, żeby gdzieś usiąść żadna. Powinni pomyśleć nad tym, bo to zniechęca do zjedzenia ciepłego posiłku. No chyba, że na zewnątrz - tu miejsca nie brakowało. Ale przy mocno napażającym śniegiem to raczej mało fajna opcja. 

Wspomnę jeszcze o takim drobiazgu, jak zmiatania kanap z padającego śniegu. Mogliby się nieco ruszyć, bo jak się to topi pod tylną częścią ciała, to jest mały dyskomfort. Znam wiele miejsc, gdzie się dba o takie szczegóły. Takie drobiazgi potrafią psuć obraz świetnie funkcjonującej stacji. No ale w sumie się cieszę, że tak padało. Klima bajeczny! :) 

Po zawodach, jak pozbierali tyczki, nagroda! Praktycznie nie ruszona trasa dla wszystkich! Nie mogłem się powstrzymać... ;) Kilka super zjazdów na koniec. 

15.thumb.jpg.7ffb2a1614ef85cbd8ab3b71a52f9479.jpg

Dzięki @Annaa i @marionen za super towarzystwo i wspaniale spędzony dzień! Do zobaczenia wkrótce! Może na Waszym terenie... ;) 

  • Like 19
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, marboru napisał:

@johnny_narciarz super relacja!

@marionen super wynik!

Gratuluję Chłopaki i razem z Paulą ślepy Wam, wraz z Dziewczynami pozdrowienia z Tyrolu :)

Dzięki! Z tego co widzę, dziś mieliście warunki podobne jak my... przynajmniej jeśli chodzi o mgły i opady śniegu... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , szkoda ,że nie udało się mi z Wami spotkać  ,ale po prostu nic nie wiedziałem o Waszej bytności na CzG .GRATULACJE dla Marionena , normalnie zazdroszczę mu umiejętności oraz chęci trenowania i ścigania się :)  .

Generalnie unikam tego ośrodka w weekendy , chyba , że szybkie dwie godziny zaraz z rana , zanim stonka nie dojedzie ;) . Dzisiaj wybrałem skiturowo Rysiankę i okolice , i też było pięknie , zimowo :) .

Uwaga o braku reakcji obsługi na zaśnieżone siedziska jak najbardziej na miejscu , ale raczej to do nich nie dotrze .Oni są ,delikatnie mówiąc , trudnoreformowalni .

 

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aklim napisał:

Kurcze , szkoda ,że nie udało się mi z Wami spotkać  ,ale po prostu nic nie wiedziałem o Waszej bytności na CzG

Mariusz pisał wcześniej, że się tu wybiera w innym wątku. Nie pomyślałem, żeby Ci SMS-ka posłać tak na wszelki wypadek... ;) 

Następnym razem się uda!

PS. Ciekawe co słychać w Wielkiej Fatrze... pewnie ze śniegiem jak u nas... Tak sobie ostatnio wspominam... ;)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Ciekawe co słychać w Wielkiej Fatrze... pewnie ze śniegiem jak u nas... Tak sobie ostatnio wspominam... ;) 

Wspomnienia ( dla mnie też bardzo miłe ) , wspomnieniami , ale trzeba żyć obecnym sezonem :) . Śniegu w Beskidzie Żywieckim , zwłaszcza w szczytowych partiach zaskakująco sporo . więc Maciek , czekamy na Ciebie ;)  

Ps

Tatry też czekają , a warun coraz lepszy  :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aklim napisał:

Wspomnienia ( dla mnie też bardzo miłe ) , wspomnieniami , ale trzeba żyć obecnym sezonem :) . Śniegu w Beskidzie Żywieckim , zwłaszcza w szczytowych partiach zaskakująco sporo . więc Maciek , czekamy na Ciebie ;)  

Ps

Tatry też czekają , a warun coraz lepszy  :) 

To muszę zacząć tradycyjnie od Pilska :) 

Co do Tatr, to muszę w końcu zainwestować w konkretny sprzęt, bo z moimi nartami to nie za bardzo. Co najwyżej na Kasprowy. ;) Nawet Harszli do nich nie mam... :( Nie wspominając o butach skitourowych... ;) 

Pomyślę jeszcze nad tym. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marionen napisał:

Maciek dzięki za relację. Uwielbiam Twoje opowieści z wyjazdów. Nartowanie z Tobą i przebywanie w Waszym towarzystwie (Izy i Twoim) to zawsze wielka przyjemność dla nas. Koniecznie musimy częściej gdzieś jeździć!

Dziękujemy, bardzo nam miło. To samo My mówimy - spędzanie z Wami czasu to sama przyjemność! Oczywistym było, że jak zawitaliście w nasze strony, to musieliśmy przyjechać. Myślę, że już za 2 tygodnie będzie szansa, tym razem gdzieś w waszych terenach - Czarna Góra? ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Dziękujemy, bardzo nam miło. To samo My mówimy - spędzanie z Wami czasu to sama przyjemność! Oczywistym było, że jak zawitaliście w nasze strony, to musieliśmy przyjechać. Myślę, że już za 2 tygodnie będzie szansa, tym razem gdzieś w waszych terenach - Czarna Góra? ;)

Super relacja @johnny_narciarz super spotkanie w  pięknych okolicznościach CZ.Gronia . Jeszcze raz DZIĘKI,że przyjechałeś z Izą i ze wsparciem,to był świetny dzień:)tylko za krótki:(

Johnny gdyby nie Ty to...ten drugi przejazd nie byłby taki ''perfekt''9_9

_1214687a_edited-1.thumb.jpg.151ef1546e774a0e1263de8cbddc876d.jpg

_1214734.thumb.JPG.b93c61172c95e1d9383bd030c634aed9.JPG

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andrzej1982 napisał:

Marionen - jesteś niesełnionym zawodowcem, że jeździsz we wszystki zawodach? Pytanie bez napinki :)

@marionen nie jeździ we wszystkich zawodach...Jeździmy tam gdzie jest śnieg i możemy:) Krynica Zdr. była w kwalifikacji FC....a że po drodze był Czarny Groń i Puchar Burmistrza Andrychowa ....Daliśmy radę. Poza tym lubimy zwiedzać nasz Kraj i spotykać się z super narciarzami jak @johnny_narciarz.....

@marionen jest spełnionym narciarzem...wyśmienitym.:)

Edytowane przez Annaa
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, christof napisał:

Gratualacje  Marionen!  na jakich nartkach w koncu przejechales te zawody?

Trochę odsypiałem weekendowe wojaże, mój organizm długo się regeneruje. Dostałem od Ani opieprz, że się nie udzielam. W CG pojechałem na poczciwych starych Head'ach i.speed 180 cm. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2018 o 19:45, johnny_narciarz napisał:

Pewnie jesteście ciekawi wyniku? Pierwszy przejazd nie poszedł najlepiej, a właściwie sam start, bo jazda była perfekcyjna! W drugim przejeździe Mariusz był najlepszy, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Dziś Mariusz musiał się zadowolić drugim stopniem podium. Ale strata była niewielka...

Taktownie Maciek nie napisał co się stało. Muszę się przyznać, że o mało się nie wywróciłem na starcie. Byłby numer zawodów, gleba na 2-4 metrze. Rozpędzając się przy łyżwie wbiłem kijek nie z tej strony nart co trzeba i o mało co.... Ale 2 sek. poszły.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...