Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze zawody nowego sezonu za nami, to głupio pisać w starym wątku. Sezon rozpocząłem w nowym nieznanym mi zimą miejscu - Krynica Zdrój. Mistrzostwa Małopolski. Okazało się, że jest tam kilka ośrodków narciarskich. Trafiamy początkowo na Słotwina Arena, a zawody są na Słotwina Ski. Odległość między ośrodkami to kilkadziesiąt metrów, ale karnety oczywiście kupować trzeba oddzielnie (jakie to polskie) Trasa na której postawiono gigant przyjemna, ma chyba homologację fis-owską. Na samej górze śnieżą dwie armatki. Warunki całkiem dobre. Ludzi jak na sobotę niezbyt dużo. Tłoku na trasie mimo ograniczenia powierzchni (zawody) też brak. Temperatura na małym minusie, śniegu dostateczna ilość. Nie ma kamieni, trasa twarda szybka, z miejscowymi oblodzeniami (śnieg głównie sztuczny). Do rozegrania zawodów warunki idealne. Nie dopisali tylko zawodnicy, a myślałem, że to będą najmocniejsze eliminacje wojewódzkie. Małopolska jawiła mi się jako najmocniejszy region w kraju, ale może wszyscy przerzucili się na skoki i biegi narciarskie. Dobrze, że przyjechał Zbyszek @lski@interia.pl, bo nie miałbym z kim rywalizować,  a przejechaliśmy z Anią prawie 500 km. Jak większości wiadomo zawody przegrałem, jeszcze raz gratulacje dla Zbyszka. Family Cup tnie koszty i puchary dostają tylko lokalesi w ramach mistrzostw swoich województw. Ci którzy startują w Pucharze Polski dostają tylko dyplomy. Przez dziwny regulamin kilku zawodników może być na podium razem. Mimo przewagi nad trzecim zawodnikiem prawie 19 sekund, to razem jesteśmy na 2 miejscu. Jakbym wiedział, że będzie tak słaba obsada to darowałbym sobie te 500 km. Zawodów regionalnych jest 13, a do PP liczy się 6 najlepszych wyników. Natomiast duży plus to, że finały tej edycji też będą na Słotwina Ski i wiem już czego się spodziewać po trasie. Na pocieszenie załapałem się w drodze powrotnej na zawody o Puchar Burmistrza Andrychowa i Czarnego Gronia, a przede wszystkim truskawka na torcie i spotkanie i wspólna jazda w Rzykach z naszymi przyjaciółmi Izą i Maćkiem @johnny_narciarz. Tak więc reasumując odwołuję marudzenie, że słaba konkurencja i brak pucharu. Na początek sezonu dobrze zająć 2 miejsce. Żałuję tylko, że nie zostawiłem Head i sl rd w bagażniku, a nie zabrałem dłuższych nart na pierwsze zawody. Gratulacje dla Family Cup za najszybciej przeprowadzone zawody w jakich startowałem. Trochę fotek dzięki Ani:

_1204628.thumb.JPG.1316e93c3562fdf332632d250e724d57.JPG

_1204644.thumb.JPG.5916ba64a3cfa911957019eeeee6db7d.JPG

5a679f794ac5c__1204660-Kopia.thumb.JPG.97a73937ff2fa48913d0c71fbe3b458c.JPG

_1204682.thumb.JPG.106d96380ac23880e0e63a49aa1f7a43.JPG

_1204672.thumb.JPG.bf9f54702806a8e0b1004e1f43fee686.JPG

_1204675.thumb.JPG.5713ff01d1f06cc3a82ddc9a3b92a3c9.JPG

P1207959.thumb.JPG.ff80eb39a56d43e58c8e760b2d7edc24.JPG

P1207966.thumb.JPG.e19c152d42cebb340162bdfa67f179c7.JPG

Zbyszek tak wyglądam na stoku - zapamiętaj!!!

_1204635.thumb.JPG.60bf1c407cdb6851632fada9bbab43b0.JPG

Pozdrawiam serdecznie i do następnych zawodów...

 

  • Like 13
  • Thanks 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Mariusz, super relacja i jak zwykle z dobrym humorem. ;) 

Trzymam kciuki za kolejne starty! Jeszcze będzie złoto! B|

Póki co, limit drugich miejsc wyczerpałeś... ;)

PS. Jak tam prześwietlenie? Wszystko ok?  

Złamania nie ma, kość jest tylko pęknięta, będę żył.;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Oby jak najszybciej się to zagoiło! Takie niby niewielkie kontuzję są czasami strasznie upierdliwe ;) 

Tak żebyś się delektował jedynie jazdą... B|

W czasie startu nic nie czuję, adrenalina robi swoje, trochę gorzej w życiu codziennym, ale bez przesady można się przyzwyczaić 

7 minut temu, tanova napisał:

Szybkiego powrotu do zdrowia ;)!

Dzięki nic takiego strasznego się nie stało. Niestety lajki znowu mam zablokowane, coś @marboru słabo się postarał u Szefa!;) Może jestem na jakiejś czarnej liście? B|:ph34r:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jeeb napisał:

no to jestem bez szans >:(

Nie poddawaj się. Bierz się do ćwiczeń i treningów. Mogę Ci polecić kilku trenerów, pod warunkiem, że się porządnie przyłożysz do treningów, bo musiałbym poręczyć, że warto Ciebie prowadzić. Poproś @Mitek może znajdzie dla Ciebie czas. Do 70-tki się podciągniesz i nie będzie wstydu, że Cię stare dziadki leją.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marionen napisał:

@lski@interia.pl. Family Cup tnie koszty i puchary dostają tylko lokalesi w ramach mistrzostw swoich województw. Ci którzy startują w Pucharze Polski dostają tylko dyplomy. Przez dziwny regulamin kilku zawodników może być na podium razem. Mimo przewagi nad trzecim zawodnikiem prawie 19 sekund, to razem jesteśmy na 2 miejscu. Jakbym wiedział, że będzie tak słaba obsada to darowałbym sobie te 500 km.@johnny_narciarz

 

 

Z tego co kojarzę to zawsze tak było - zawody są mistrzostwami województwa i tylko jego mieszkańcy dostają puchary, reszta dyplomy. Była jeszcze taka sytuacja, że np. w warmińsko mazurskim były 2 eliminacje i wtedy puchary sie dostawało tylko na jednych, drugie juz były jako puchar polski ;)

11 godzin temu, Jeeb napisał:

na jakie grupy wiekowe podzielone są te zawody ?

Kategorie takie:

1.         Snowboardowy slalom gigant 

3 kategorie wiekowe z podziałem „kobiety”, „mężczyźni”:

A do 18 lat, a więc do rocznika 2000 włącznie

B od 19 - 35 lat, a więc od rocznika 1999 włącznie do rocznika 1983 włącznie

C od 36 lat, a więc od rocznika 1982  i więcej

 

 

2.         Narciarski slalom gigant.

9 kategorii wiekowych z podziałem „kobiety”, „mężczyźni”

A do 8 lat - do rocznika 2010 włącznie i młodsze

B 9 - 10 lat - roczniki 2009, 2008

C 11-12 lat - roczniki 2007, 2006

D 13 - 15 lat - roczniki 2005, 2004, 2003

E 16 - 19 lat - roczniki 2002, 2001, 2000, 99

F 20 - 35 lat - roczniki od 1998 (włącznie) do 1983 (włącznie)

G 36 - 45 lat - roczniki 1982 (włącznie) do 1973 (włącznie)

H 46 - 55 lat - roczniki od 1972 (włącznie) do 1963 (włącznie)

I od 56 i więcej - roczniki 1962 (włącznie) i więcej

 

 

Ja w piątek wybieram się do Czarnej Góry - ode mnie 716 km :P ale mam najpierw Kraków po drodze jutro ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chrumcia napisał:

Z tego co kojarzę to zawsze tak było - zawody są mistrzostwami województwa i tylko jego mieszkańcy dostają puchary, reszta dyplomy. Była jeszcze taka sytuacja, że np. w warmińsko mazurskim były 2 eliminacje i wtedy puchary sie dostawało tylko na jednych, drugie juz były jako puchar polski... 

Ja w piątek wybieram się do Czarnej Góry - ode mnie 716 km :P ale mam najpierw Kraków po drodze jutro ;)

Chrumcia ja nie kojarzę, ale znam dobrze regulamin. Jest tam czarno na białym napisane to o czym piszesz. Ale regulamin sobie, a życie sobie. Jest też prawo niepisane. Startowałem w FC od kilku sezonów i były tylko dwa wypadki kiedy nie dostałem pucharu za miejsce na podium. Raz w Bodzentynie i teraz w Krynicy. W obu tych przypadkach wręczali nagrody ludzie z Family Cup (nawiasem mówiąc bardzo mili, uczynni, pracowici, przykładający się do swoich obowiązków) i (niestety dla uczestników PP) zgodnie z regulaminem. We wszystkich zawodach w których za wręczanie nagród odpowiadali organizatorzy regionalni puchary otrzymywali wszyscy z pierwszej trójki, niezależnie czy startowali w PP czy MW. Sam mam takich pucharów z 8. Czyli jednak można. Powiem tak, miło mieć coś takiego na półce, a skoro do startów dopuszcza się zawodników z innych województw, to dlaczego ich nie nagradzać jednakowo. Mam oczywiście propozycje (nawet 2) jak to rozwiązać i uporządkować. Wystarczy doliczyć do kwoty startowego jakąś kwotę która by koszty dodatkowych pucharów pokryła ( w ten sposób na dodatkowe puchary złożyliby się wszyscy startujący) lub wszyscy którzy wywalczyli sobie miejsca na podium, a startowali w PP zapłaciliby za puchary z własnej kieszeni. Sądzę, że większość by zapłaciła za taką pamiątkę. Choć osobiście jestem za rozwiązaniem pierwszym.

PS Życzę powodzenia w Czarnej Górze, a trasa będzie łatwa, nie ta sama co na ostatnich finałach!  A słaby regulamin można zawsze zastąpić lepszym, bardziej czytelnym!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem faktyczie wręczali dla inncyh osób też puchary - zwłaszcza dla dzieci, czasem jak jest mało osób to tez tak robili, ale w regulaminie jest jasno napisane jakie są zasady.

z tego co wiem to puchary nie są wcale aie tanie, a szczegolnie te ładniejsze, a kupować to chyba sie mija z celem.  Wiekszosc ludzi i tak narzeka że w ogóle jest wpisowe a co dopiero jeszcze przynajmniej 20 zł za puchar....kategorii jest ile jest i kazdy dodatkowy puchar kosztuje - sama byłam przy organizacji wiec wiem jak to wyglada. Dla niektorych takie 20 zł to duzo, a dla niektórych mało - niestety nikomu się nie dogodzi....

Sama też bym chciała żeby puchary otrzymywali wszyscy, ale skoro są to mistrzostwa danego wojewodztwa to dlaczego ci z innego tez maja je dostac? tak, zawody są otarte dla wszystkich, ale to nie znaczy ze wszyscy beda nagrodzeni.

Puchary są i tak sponsorowane z MSiT, Stowarzyszenie FC nie pobiera opłaty startowej, tylko organizator regionalny, a FC dostaje dotacje na zakup pucharów, takze to wszystko nie jest takie proste i łatwe jakby się wydawalo.

Nikomu niestety nie da sie dogodzic, w kazdej kwestii komus cos nie bedzie pasowac.

Cieszmy sie że w ogóle sa zawody i jest mozliwość startu i szukajmy pozytywów, a sugestie i propozycje zawsze mozna organizatorom podsunąć ;)

Ja pomimo ze startowalam w kilku eliminacjach puchar miałam jeden

 

Co do ostatniego finału, to niestety przez pogode trasa była zmasakrowana, mam nadzieje ze teraz bedzie lepiej ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...