Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty i ich rozbicie


przemek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Zakupiłem dzisiaj buty Head Vector XP w rozmiarze 265, nasłuchałem się mnóstwo na temat dobierania butów i najczęstszych błędów, zauważyłem sam na sobie że jeżdżę w za długich. W pozycji jednak "na narciarza" (lekko uchylone nogi)  czuje jak najdłuższy palec nadal delikatnie dotyka dzioba buta, pięta jest dobrze docisnieta do tyłu skorupy, sama stopa dość ściśnieta. Czy kąpać po pewnym czasie się "rozepcha" udostępniając trochę więcej miejsca? Czy wracać do sklepu i sprawdzać 270? Przymierzałem oczywiście ale wydawał mi się za duży lecz mogło być to spowodowane szybkim przeskokiem z mniejszego buta, 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w wątku o butach! Po pierwsze, to zdaj się na bootfittera czyli dobrego specjalistę.(np. Windsport) Po drugie zacznij od shell fittingu i zobacz ile realnie masz miejsca w skorupie - to ci da obraz sytuacji. Po trzecie dobierz odpowiednie do szerokości twoich stóp.itp. itd.  

Ja też jeździłem w za dużych. Miałem kiedyś 27.5 a potem wskoczyłem na 26.0 i jest git. Były lekko odbarczone bo duży palec z boku za bardzo "dotykał skorupy".  Owszem, gdy nie jeżdżę to jest odczucie, że są ciut przymałe ale zapięte i w pozycji są OK.  Kapeć też troszkę się uleży.  

Reasumując - za małe to nie problem. Problem to za duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2018 o 00:05, przemek123 napisał:

Witam, 

Zakupiłem dzisiaj buty Head Vector XP w rozmiarze 265, nasłuchałem się mnóstwo na temat dobierania butów i najczęstszych błędów, zauważyłem sam na sobie że jeżdżę w za długich. W pozycji jednak "na narciarza" (lekko uchylone nogi)  czuje jak najdłuższy palec nadal delikatnie dotyka dzioba buta, pięta jest dobrze docisnieta do tyłu skorupy, sama stopa dość ściśnieta. Czy kąpać po pewnym czasie się "rozepcha" udostępniając trochę więcej miejsca? Czy wracać do sklepu i sprawdzać 270? Przymierzałem oczywiście ale wydawał mi się za duży lecz mogło być to spowodowane szybkim przeskokiem z mniejszego buta, 

Dzieki

Botek, czyli "kapeć" już po kilku dniach na stoku stanie się obszerniejszy ale skorupa już nie, jeśli chcesz zobaczyć jak będzie pasował but 270 w porównaniu do 265 to koniecznie trzeba zwrócić uwagę o ile skorupa buta 270 jest dłuższa od tej 265. Długości skorup nie zmieniają się liniowo wraz ze zmianami  numeru, czasami ten przeskok wynosi np 6 mm a innym razem 11 mm. Shell fitting jest najważniejszy, 10-15 mm miejsca za piętą powinno być w tym modelu OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...