Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ewangelizator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy jest tu jakiś znawca świetokrzyskich resortów? Zajrzałem do bergfeksa ale tam niewiele piszą xD

zastanawiam sie czy po drodze nie odwiedzić któregoś z ośrodków i nie pozsuwać się ze 2 godziny:

Telegraf,

Tumlin, 

Krajno

Niestachów

z tych miejsc widziałem w lecie Telegraf oraz Krajno, Niestachów raczej odpada bo jest ze złej strony i to totalna ośla łączka dla dzieciaków

Telegraf chyba najlepszy stok ale z tego co widzę nie  działa

Krajno mogę spodziewać się tłumu ludzi, mam rację?

pozostaje Tumlin który pasuje mi najbardziej logistycznie, pytanie do bywalców jak tam z obłożeniem w piatek wieczorem (reklamuja nocną jazdę od 20 do 24), czy będzie tłum kielczan czy da sie sie pozjeżdzać? 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie byłem w Tumlinie. Generalnie kolejki bywają tam rzadko, więc wal śmiało. Zerknij na ich FB i www. Telegraf zlikwidowany od tego sezonu :( a był najlepszą opcją .Krajno - patologia (płasko). Popatrz na wątek o świętokrzyskich stokach TU.

pzdr

m

Edytowane przez mifilim
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewangelizator spójrz na "relacje forumowiczy" i na mój kącik. Sporo tam o świętokrzyskich i lubelskich stokach.

Jeśli chodzi o okolice Kielc, to najfajniejsza górka, to Tumlin - reszta dosyć płaska (Telegraf nie chodzi). 

W Tumlinie niestety choć górka fajna, to skansen. Wyciąg jeden i ostatnio albo talerzyki smarem wysmarowane, albo awaria i stoi. 

Sam, choć od Kielc daleko ze świętokrzyskiego polecam, albo Szwajcarię Bałtowską, bądź Konary. 

Jeśli lubelskie, to Stację Narciarską Kazimierz w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. 

Często tam bywam. 

Pozdro.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Annaa napisał:

Baba Jaga:) 

P2174700.thumb.JPG.bddc660379997408dda148d04e8f7c38.JPG

P2174701.thumb.JPG.8558a03267955c6b75f39b86b7a8f80c.JPG

np. Kolega Andrzej @Bumer zna lepiej te tereny9_9

 

Dla mnie Bodzentyn jest lepszy od Tumlina. Stok w Bodzentynie jest dłuższy. Są tam, a może raczej trzeba napisać były dwa wyciagi, bo podobno jeden remontują. Pojadę , zobaczę, napiszę. Jeśli chodzi o konfigurację stoku, Bodzentyn ma bardziej jednostajny, łagodny spadek. Co prawda można zauważyć większy spadek na starcie, czyli samej górze i w jednym miejscu w połowie trasy. Tumlin natomiast na starcie ma większy spadek który maleje wraz z biegiem trasy. Różnice w  spadku Bodzentyna i Tumlina są minimalne, nie można powiedzieć, że któryś z tych stoków jest bardziej stromy. Ja wybieram jednak Bodzentyn. Nie bez znaczenia jest także parking, dojazd, widoczność stoku, widoki ze szczytu   itp.Karczmy chyba porównywalne, wydaje mi się że jednak w Bodzentynie większa.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 25.01.2018 o 20:37, marboru napisał:

 

Jeśli lubelskie, to Stację Narciarską Kazimierz w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. 

 

tym razem będę miał okazję pojeździć w "Trzech Dolinach", skocze tez do Nartraju na nocna jazdę lub niedzielny poranek, jakoś trzeba się podtrzymywać w gotowości na zakończenie ferii ;)

Rablów i Parchatke znam dobrze, natomiast nigdy nie byłem w SN Kazimierz, na papierze jest tam najdłuższy stok, warto tam pojechać? będzie lepiej /podobnie niż w Parchatce (stawiam ją wyżej od Rąblowa)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...