Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty narciarskie na szeroką łydkę


MOSTOSTAL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

No i dopadło mnie... Moje 26 letnie buciory Dalbello dokonały latem żywota., Pianka się kruszy, wkładka sypie... nogi wepchnąć nie można...
 

Witz w tym, że mam dość szeroką łydkę, wysokie podbicie stopy i dość szerokie kostki, zarówno tę przy dużym paluchu jak i tę nad piętą.

Te Dalbello kupiłem w 94r w sklepie Tomas Sport w Gdyni.. ale to dawne czasy...

Byłem w Decathlonie i przymierzałem... Fajne wkładki, mięciusie, noga wjeżdza jak maluch do pustego garażu. Niestety wszystkie mają tę wadę, że nie zapnę ich na łydce a jeśli już to na siłę i ból przekreśla sens jazdy na nartach.
Ponadto w Dalbello miałem canting i system "walk" z którego nie jestem w stanie zrezygnować! Nie wyobrażam sobie stania w kolejce czy chodzenia na ugiętych kolanach. Za stary jużna takie extrema jestem. Dodatkowo muszę mieć canting przynajmniej w prawym bucie bo kiedyś miałem złamaną prawą nogę i choć nie widać to jest nieco krzywa. Standardowe buty na lewej jakoś jeszcze siedzą ale prawa po wewnętrznej łydce tak drze, że łzy lecą.

Ktoś coś..? Jakiś pomysł czym się zainteresować. Oczywiście w ludzkiej cenie...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 25.01.2018 o 14:50, JC napisał:

Ja mam spore łydki i słuszne podbicie. Nie ma opcji, żebym zapiął np. buty Atomica, nawet na ispo poległ główny manager od butów tej firmy :) Natomiast nie mam problemu w butach Fischer. Oczywiście wcześniej w cholewce przekręcam klamry.

Dziwne, akurat Atomic ma jednego z większych butów na rynku, który srogie nogi mieści. Chyba, że mierzone były modele z grupy race. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, akurat Atomic ma jednego z większych butów na rynku, który srogie nogi mieści. Chyba, że mierzone były modele z grupy race. 


Właśnie nie. Atomic ma dość wąskie buty. Miałem możliwość sprawdzić to wiele razy, w rożnych modelach i w ciągu wielu lat.
A przykład z targi ispo, gdzie poległa osoba, która wie najwiecej o butach tej firmy, bo je projektuje, jest najlepszym przykładem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu "wpadł mi w ręce" artykuł o producentach butów narciarskich i napisane tam było m.in. to, że Salomon specjalizuje się w produkcji butów dla osób, których noga, stopa w swoich kształtach odbiega od jakiejś tam średniej np wysokie podbicie, duża łydka itd. Czy to prawda,- nie wiem, ale może warto zweryfikować tę kwestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Łydkę mam 56cm w obwodzie. Każde dzisiejsze buty mają cholewkę na nogi typu rurki... Do niedawna używałem Atomica SX buty superCross'owe. Buty doskonałe ale stoję nich w kolejce z dziećmi na jednym poziomie. Kąt pochylenia 17stopni, moja GRUBA łydka dodatkowo pochyla mnie do pozycji zjazdowej. Można tak zjechać raz ale nie da się korzystać z narciarstwa dla celów rekreacyjnych. Może zna ktoś model buta który ma cholewkę typu wiaderko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Rafał napisał:

Łydkę mam 56cm w obwodzie. Każde dzisiejsze buty mają cholewkę na nogi typu rurki... Do niedawna używałem Atomica SX buty superCross'owe. Buty doskonałe ale stoję nich w kolejce z dziećmi na jednym poziomie. Kąt pochylenia 17stopni, moja GRUBA łydka dodatkowo pochyla mnie do pozycji zjazdowej. Można tak zjechać raz ale nie da się korzystać z narciarstwa dla celów rekreacyjnych. Może zna ktoś model buta który ma cholewkę typu wiaderko? 

Jedyne co możesz zrobić to:

- znaleźć buty z najniższą cholewką

- założyć wkładkę unoszącą m.in. piętę, but jednak musi mieć zapas w podbiciu na to uniesienie stopy.

Wtedy cholewka buta będzie opinała węższą część łydki i jest szansa na poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu ‎2018‎-‎02‎-‎07 o 00:07, obal napisał:

Dziwne, akurat Atomic ma jednego z większych butów na rynku, który srogie nogi mieści. Chyba, że mierzone były modele z grupy race. 

a podasz jaki to model?

ja wczoraj mierzyłam atomic hawx magna i waham się między nim a Salomonem ques access (3 klamry). Możecie poradzić które są lepsze?

Mam problem jak tu opisany, jestem początkującym narciarzem i już wiem, że nie dla mnie buty np. Rossignola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomona QST nie polecam. Moja żona w zeszłym roku kupiła najwyższy model damski z serii QST PRO i pierwszego dnia but pękł (a konkretniej plastikowy język, który ze względu na specyficzną konstrukcję, jest integralną częścią buta zewnętrznego). Na szczęście sprzedawca stanął na wysokości zadania i bez problemu przyjął zwrot.

Ogólnie polecam przejść się po sklepach i po prostu poprzymierzać buty. Stopy i buty są na tyle różne, że jakiekolwiek doradzanie przez internet jest bezprzedmiotowe.

Edytowane przez laryzbyszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...