Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty narciarskie w łydce luźne - zmieniać czy kombinować?


bruno824

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam 190 cm wzrostu, wazę 80 kg. Na nartach jeżdżę 3 sezon. Złapałem zajawkę. Od 2 sezonu jestem w trakcie nauki na krawędziach w tym sezonie nawet całkiem niezłe mi idzie. Czuje po sobie ze robie postępy. Moje narty to atomic metron b5 oraz buty, które dostałem od brata rossignol (załącznik- nie wiem jaki to model). Sprawa wyglada następująco. Moja długość stopy to 274mm, buty które posiadam czyli te rossignol maja 285mm. Włożyłem wkładki grube, ubieram 2 pary skarpet i na długość jest ok. Problem leży w tym iż mam bardzo chude łydki. Spinając klamry na maksa czuje, ze mam luz w łydkach. Czasem zdarza mi się tracić równowagę podczas przejścia z skrętu z lewej na prawa. Czyli tego momentu w którym po prostu przenoszę ciężar na druga nogę. Czy to może być spowodowane tym luzem ? Również próbowałem się uczyć jeździć smigiem, co mi tez średnio szło bo miałem wrażenie, ze mój ruch nie jest idealnie przenoszony na nartę. I teraz rodzi się pytanie. Czy warto kombinować coś z tymi butami? Tzn przesunąć jakos klamry, aby dało się mocniej docisnąć? Bardzo lubię te buty. Jeśli nie warto bo i tak są za duże to jestem w stanie wydać 300 zł aby kupić  buty. Czy warto czegoś szukac? Jeśli tak to czego? A i jeszcze jedno. Ostatnio byłem w sklepie i przymierzałem sobie heady/ salamony flex 80-90 rozmiar 280/275 i byłem po prostu pod wrażeniem jak świetnie trzymają łydkę, wydawało mi się ze tworze jedność z butem. No ale takie buty kosztują 700 zł nowe Wiec nie mam jak na razie na to funduszy. Co byscie zrobili na moim miejscu ? Kombinowali z rossingolami? Szukali fajnych używek? A może przemęczyli się ten sezon z rossignolami i na następny kupili coś takiego za 700-800zl jak przymierzałem ? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam 

IMG_0999.PNG

IMG_1001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci co bym zrobił, ale:

- Nadmierna długość buta sama w sobie nie była by wielkim problemem, gdyby nie fakt, że z długością wiąże się szerokość buta. Więc jeśli nie masz dużo szerszej stopy od brata, to but jest bardzo kiepski dla Ciebie. Odpowiednia szerokość buta jest znacznie ważniejsza! Po bokach stopy powinieneś mieć wrażenie ciasnoty. Wkładka i skarpety pozwoliły Ci docisnąć stopę od góry (co daje tylko wrażenie dopięcia buta), ale nie zmieniły szerokości skorupy.

- Na luz w łydkach można poradzić wkładając z tyłu specjalne kliny pomiędzy kapeć i skorupę. Spowodują pochylenie nóg do przodu (to nawet lepiej, choć może mniej wygodnie) i wypełnią luźne miejsce w cholewce. 

- W tych butach będzie Ci bardzo trudno zrobić postępy w nauce jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...