Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Totalnie Początkujący Amator :)


kkrrystian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku chciałem się przywitać z wami Koledzy i Koleżanki :) Mam do was takie pytanie:) Mam 28 lat i chciałbym spróbować wraz z z narzeczoną jazdy na nartach :) Z przygotowań to mamy już jakieś ciuszki ale powiedzcie mi gdzie polecacie się wybrać dla Totalnie zielonych w tym temacie :) Czytałem w paru tematach że polecają dla Początkujących Klepki w Wiśle. Ogólnie to jesteśmy z okolic Katowic i chciał bym aby stoki nie były gdzieś bardzo oddalone od miejsca zamieszkania. Takie miejscowości jak Wisła, Szczyrk, Ustroń były by najfajniejsze, bo dojazd fajny i moglibyśmy wybierać się popołudniami :) Tylko Proszę o jakieś wskazania gdzie najlepiej wybrać się na stok, czy znajdują się tam wypożyczalnie sprzętu bo takiego nie posiadamy, oraz czy są tam jacyś instruktorzy którzy pomogli by nam zapoznać się z podstawami tego sportu :) A i jeszcze takie pytanko tak jak czytam na stronach internetowych różnych stoków to jak zakupie np karnet wieczorny od 17-21 to muszę też wykupować karnet na wyciąg lub orczyk ? Bardzo Proszę o wyrozumiałość i Podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia zdecydowanie w Wiśle polecam Klepki. Na miejscu są co najmniej 2 wypożyczalnie i dwie szkółki narciarskie. Stok jest łagodny bardzo dobry do nauki jazdy na nartach dla początkujących, a w zasadzie dwa bo jeden to taki może 100 metrowy talerzyk gdzie zapewne będzie stawiał pierwsze kroki. W razie czego po drugiej stronie jest ośrodek Cieńków gdzie też masz łagodny stok dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku chciałem się przywitać z wami Koledzy i Koleżanki [emoji4] Mam do was takie pytanie:) Mam 28 lat i chciałbym spróbować wraz z z narzeczoną jazdy na nartach [emoji4] Z przygotowań to mamy już jakieś ciuszki ale powiedzcie mi gdzie polecacie się wybrać dla Totalnie zielonych w tym temacie [emoji4] Czytałem w paru tematach że polecają dla Początkujących Klepki w Wiśle. Ogólnie to jesteśmy z okolic Katowic i chciał bym aby stoki nie były gdzieś bardzo oddalone od miejsca zamieszkania. Takie miejscowości jak Wisła, Szczyrk, Ustroń były by najfajniejsze, bo dojazd fajny i moglibyśmy wybierać się popołudniami [emoji4] Tylko Proszę o jakieś wskazania gdzie najlepiej wybrać się na stok, czy znajdują się tam wypożyczalnie sprzętu bo takiego nie posiadamy, oraz czy są tam jacyś instruktorzy którzy pomogli by nam zapoznać się z podstawami tego sportu [emoji4] A i jeszcze takie pytanko tak jak czytam na stronach internetowych różnych stoków to jak zakupie np karnet wieczorny od 17-21 to muszę też wykupować karnet na wyciąg lub orczyk ? Bardzo Proszę o wyrozumiałość i Podpowiedzi [emoji4]
Klepki. Jeśli kupisz karnet wieczorny to w tym ośrodku jeździsz na wszystkich wyciagach w cenie tego karnetu.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zacząłem początki narciarstwa wraz z narzeczoną na stoku Siglany :) może nie długi stok ale przyjemny na początek. Byliśmy już  2 razy na nartach ja w tym spędziłem 2 godziny z  instruktorem a narzeczona 3 :) już nam to w miarę idzie :) tzn z góry na sam dół zjedziemy :) i to skręcając nie raz dłuższe łuki nie raz szybsze i krótsze :) Ogólnie jesteśmy bardzoo zadowoleni i chcieli byśmy jeździć jak najczęściej :) Tylko co polecacie na kolejny stok ? Na Klepkach jest bardzo dużo ludzi oglądając kamerki, na Siglanach jest mniej o wiele, ale chcieli byśmy się wybrać na coś co jest dłuższa trasa ale nie trudna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz za stokiem Siglany w stronę Istebnej jest mało uczęszczany stok Pasieki - 600 m. Trzeba tylko sprawdzić na kamerce czy chodzi bo bazują głównie na naturalnym śniegu. Ludzi tam dużo mniej niż na Siglanach, stok szeroki z jednym kawałkiem bardziej stromym, można swobodnie szerszym łukiem pośmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Do Szczyrku teraz jeżdżą wszyscy, więc radziłabym zacząć od Wisły lub Istebnej. Zaoszczędzicie trochę nerwów i czasu ;)

Co do wypożyczalni i instruktorów to na pewno bcamp w Istebnej zajmuje się jednym i drugim. Pod okiem tych instruktorów możecie pojeździć m.in. na Złotym Groniu. Zresztą na http://podpowiadamy.pl/nauka-jazdy-na-nartach-jak-szukac-instruktora-co-trzeba-wiedziec/ jest to bardziej szczegółowo opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2018 o 20:19, kkrrystian napisał:

Witam. Na początku chciałem się przywitać z wami Koledzy i Koleżanki :) Mam do was takie pytanie:) Mam 28 lat i chciałbym spróbować wraz z z narzeczoną jazdy na nartach :) Z przygotowań to mamy już jakieś ciuszki ale powiedzcie mi gdzie polecacie się wybrać dla Totalnie zielonych w tym temacie :) Czytałem w paru tematach że polecają dla Początkujących Klepki w Wiśle. Ogólnie to jesteśmy z okolic Katowic i chciał bym aby stoki nie były gdzieś bardzo oddalone od miejsca zamieszkania. Takie miejscowości jak Wisła, Szczyrk, Ustroń były by najfajniejsze, bo dojazd fajny i moglibyśmy wybierać się popołudniami :) Tylko Proszę o jakieś wskazania gdzie najlepiej wybrać się na stok, czy znajdują się tam wypożyczalnie sprzętu bo takiego nie posiadamy, oraz czy są tam jacyś instruktorzy którzy pomogli by nam zapoznać się z podstawami tego sportu :) A i jeszcze takie pytanko tak jak czytam na stronach internetowych różnych stoków to jak zakupie np karnet wieczorny od 17-21 to muszę też wykupować karnet na wyciąg lub orczyk ? Bardzo Proszę o wyrozumiałość i Podpowiedzi :)

Polecam do nauki mała Palenice w Ustroniu, pod warunkiem ze będzie śnieg, tam na pewno sie nauczysz i nie będzie masy przeszkadzających w nauce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...