Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
Kucharz

Narty dla poczatkujacej narciarki

Recommended Posts

Witam Cześć i czołem :)  Mam pewna zagwostke bylem w zeszłym roku z dziewczyna pierwszy raz na nartach, i połknęła bakcyla co mnie bardzo cieszy !! Tylko ,ze w tym roku pojawil sie problem bo skoro już zaczęła jeździć to przydałoby się od razu zainwestować w narty i tu sie pojawia problem sam jestem dobrym narciarzem ale prócz nauczenia ja jeździć nie potrafię jej dobrze polecić nart bo technika trochę poszła do przodu od kiedy sam kupowałem narty :( Umiejętności moje narciarki powiedziałbym ze bardzo dobre jak na pierwszy wyjazd zaczynamy już powoli wchodzić na krawędzie, krotki skret i krecenie bioderkami calkiem przyzwoicie i z mniejszymi lub większymi problemami zaliczamy wszystkie trasy od niebieskich aż po czarne . W zeszłym roku jeździła na VOLKL RTM 7.4 i jeździło się jej na nich dobrze ! Odpowiadała jej prędkości nart oraz jej skręt, NIESTETY wolalaby nieco bardziej kobiece narty takze w tym roku wybralismy 2 pary i chcialbym sie was zapytac o opinie :

1. https://www.sportisimo.pl/rossignol/passion-+-xpress-w-10/181521/?wariant=1127857&gclid=CjwKCAiA78XTBRBiEiwAGv7EKo0MtYuIhFvdNtgozFqMcWHW5AjEB9lPigFrNgRW528qCtHctHaWORoCrTsQAvD_BwE

2. https://www.decathlon.pl/nart-rossignol-attraxion-id_8398777.html

Chciałbym również was sie doradzić odnośnie długości nart  dziewczyna ma 170cm wzrostu i 65kg wazy. I jak sie teraz dobiera narty bo podobno sa jakies rockery i teraz dluzsze sie bierze czy to prawda ? za wszelka pomoc serdecznie dziekujemy :))

Edited by Kucharz

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Arek1982
      Na przełomie grudnia i stycznia  mogę wybrać się do Sallbach. Ma też ciekawe oferty wyjazdu do Nassfeld, Flachau i Mayerhofen, w tych trzech regonach już byłem.  Chętnie zobaczył bym coś nowego - Saalbach.  Co Wy byście wybrali ?
    • By tza
      Kochani, pomocy, proszę o radę...
      Niestety choroba mojej 8-latki zawaliła mi praktycznie całą zimę (i dodatkowo ferie). Nie udało nam się wyjechać. Ale nie chcę się pogodzić z myślą, że już ten sezon mamy za sobą i nie pojeździmy choć trochę.
      Proszę o pomoc... chciałbym chociaż na 5 dni wyskoczyć z Łodzi na narty... i mam dylemat związany z pogodą i warunkami... Biorę pod uwagę Szczyrk, Wisła (znam Klepki, Cienków, Siglany, Nową Osadę) i Białkę... (w Białce nigdy nie byłem).
      Ja jeżdżę zupełnie średnio i rekraacyjnie (niestety 2 rekonstrukcje ACL zrobiły swoje) a córka ma za sobą 2 sezony bardzo początkujące (chociaż w zeszłym roku zjeżdżała z czerwonej ?! 🙂 trasy Zagroń Istebna).
      Patrząc na prognozy pogody, które mówią o dużych plusach (planowałem wyjazd od 7-8 marca) zastanawiam się czy jest sens napinać w tym sezonie? Chciałbym aby córka się podszkoliła i ja chętnie zaliczyłbym jeszcze parę zjazdów. Nawet nie wiecie jak bardzo mi szkoda jest warunków, które były tej zimy, no ale tak wyszło... Ponadto nigdy nie jeździłem przy plusowych temperaturach? Jak to jest, czy taka jazda jest trudniejsza?
      Proszę Was doświadczonych i znających miejsca o poradę.
      Pozdrawiam,
      Tomek
    • By tronkk93
      Witam,
      Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem nart i powiem szczerze że ciężko mi się zdecydować a wiadome że wiąże się to z nie małym wydatkiem.
      Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze, w sumie to zacząłem jeździć dopiero w tym sezonie.
      Wcześniej jakieś pojedyncze wypady.
      W piątek byłem na Chopoku i wypożyczyłem sobie narty "testówki" gdzie prosiłem Pana o narty dla początkującego/średniozaawansowanego.
      Dostałem narty Head supershape i Magnum i czułem się jakbym jezdził pierwszy raz w życiu na nartach... Strasznie ciężko mi było nad nimi zapanować a w momencie gdy stok już był wyjeżdzony i powstały muldy to już był horror...
      Wcześniej jeździłem na Salomonach sx 24h i jeździło mi się dużo łatwiej/lepiej.
      Szukam narty uniwersalnej bo zdaje sobie sprawe że aktualnie moje umiejetności nie są na tyle rozwinięte by sie jasno okreslić jak chce jezdzić ( slalomka czy gigantka ).
      Mam 190 cm wzrostu i okolo 105kg wagi.
      Do tej pory jeździłem na nartach 170cm.
      Najbardziej byłem przychylny do zakupu Atomic redster x5 ale myślałem także nad Fisher pro MT pulse.
      Jeśli macie jakieś lepsze propozycje albo możecie odnieść się do tych wyborów, byłbym bardzo wdzieczny.
      Powiedzmy że maksymalnie mógłbym wydać 1300zł ( cena redsterów ) choć wiadome że im taniej tym lepiej, zwłaszcza że sam do końca nie jestem pewien czy w mojej sytuacji kupować nowe narty.
      Z góry dziękuję za pomoc!
    • By JC
      Kolejny odcinek mojego Vloga o nartach. Tym razem zapraszam do Cortiny d'Ampezzo.

• By darekas
      Przez 3 lat kompletowałem sprzęt do ręcznego serwisu nart, obejrzałem wszystkie filmy instruktażowe o serwisie nart na you tube byłem na kursie z ręcznego serwisu nart i w końcu postanowiłem 
      ze sam spróbuje. Chcę się podzielić swoim spostrzeżeniami ale mam też pewne wątpliwości i pytania.
      Do ostrzenia mam firmy TOKO: Ostrzałka TOKO EDGE TUNER  http://www.toko.info.pl/sites/brand/product.jsf?brandCode=toko&categoryId=37&productId=2482
      do bocznej krawędzi i prawidłowo TOKO do dolnej krawędzi http://www.toko.info.pl/sites/brand/product.jsf?brandCode=toko&categoryId=38&productId=2875
      do tego dwa pilniki chromowe średni 16 nacięć oraz drobny 22 nacięć i dwa pilniki diamentowe Corse i Fine
      Bez pazura i zdzierania ABS nie wyobrażam sobie ręcznego ostrzenia nart . Na początku ręka trochę zadrży bo przecież będziesz zdzierał swoje narty ale jest to do opanowania nawet jak nigdy tego wcześniej nie robiłeś. 
      Boczna krawędź też dość szybko wyczułem kiedy bierze pilnik i jak zdziera skrawki metalu.
      Gorzej jest z dolną krawędzią. Tutaj nie widziałem czy wogóle prawidło TOKO coś ostrzy.  Przyjąłem że tak ale nie było to tak jednoznaczne jak przy bocznej krawędzi. 
      Krawędź dolną podniosłem 0.5 do 0.75.  
      Próba z flamastrem niestety nie bardzo się sprawdzała było np. tak że na środku narty po pierwszym przejechaniu zbierałem flamaster od zewnątrz a na dziobach i piętce zbierałem flamaster od wewnątrz, 
      Narty był serwisowane tylko maszynowo zawsze w InterSport w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie raz ale to było 2 lata temu były maszynowo serwisowane w NTN
      Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z Testerem kątów krawędzi KUNZMANN 
      https://www.remsport.pl/tester-katow-krawedzi-kunzmann-p-2106.html
      Czy warto wydać te pieniądze.
      Po oczyszczeni ślizgu smarem TOKO Cleaner oraz TOKO Wax Remover HC3 chcę nałożyć dwie warty smaru właściwego. 
      Jako podkład czarny z molibdenem a potem czerowny LF oczywiście na gorąco za pomocą żelazka
      Czy oba smar trzeba nakładać podczas jednego smarowania czy można nałożyć podkład i dopiero za kilka dni warstwę LF
      Czy po nałożeniu podkładu wystarczy nadmiar zcyklinować czy trzeba też wyszczotkować ślizg i dopiero nakładać końcowy LF. 
      Nigdzie nie znalazłem jak poznać że krawędź jest już dobrze naostrzona 
      Jaki cechy ma dobrze naostrzona krawędź bo mam wrażenie że ostrzałką mógłbym zbierać krawędź boczną w nieskończoność. 
      A może ktoś z Warszawy zechciałby spojrzeć i ocenić jak mi to wyszło. 

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...