Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zjazd znad morskiego oka


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry forumowicze

naszła mnie taka rozkmina - czy da się z morskiego oka zjechać na parking w Palenicy na nartach zjazdowych? Widziałem na jakichś forach i na youtubie że ludzie tam ganiają na biegówkach, ale co gdybym wziął swoje bazarowe zjazdówki, wdrapał się nad morskie oko i spróbował się ześlizgnąć na dół pomagając sobie ewentualnie kijkami? Czy to w ogóle ma rację bytu? Czy przewyższenie nie jest za małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Tytus Atomicus said:

No, jak jest śnieg, to możliwe, ale po co?

Wnosić ciężki sprzęt 9 km, żeby potem polansować się wśród tłumów spacerowiczów? To właśnie biegówki/bc się do tego zjazdu bardziej nadają, bo lżejsze.

PS

Rozumiem, że wiesz, co to znaczy zjeżdzać na płaskich nartach po ubity, twardym śniegu po niezbyt stromym, chwilami płaskim stoku i sprawia ci to przyjemność.

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiejecie się z kolegi, a to może być jego początek przygody z skiturami skoro chce mu się dźwigać sprzęt narciarski do góry.

Dawno nie byłem w tym rejonie, czy wiosną po wycieczce na skiturach jest realna szansa zjazdu na parking, czy  droga jest posypywana kamykami, czy jest na poboczu, czysty śnieg, a może jest po prostu zakaz jazdy na nartach po tej drodze. Całkiem niedawno zjeżdżałem Kalatówkami do ronda.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tytus Atomicus napisał:

PS

Rozumiem, że wiesz, co to znaczy zjeżdzać na płaskich nartach po ubity, twardym śniegu po niezbyt stromym, chwilami płaskim stoku i sprawia ci to przyjemność.

To że może sprawić @cedosredo przyjemność to rozumiem, a Twoje uwagi pojąć nie mogę, jaki mają cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

skoro chce mu się dźwigać sprzęt narciarski do góry

a może do góry saniami?

i na wypadek nagle zapadającej ciemności można się szybko ewakuować.

Nawet Andrzej Bargiel mówił, że narty mu pomagały się szybko ewakuować z 8000mnpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim wyśmiewającym, chciałem tylko przypomnieć, że narty to przede wszystkim środek transportu.

Ja ok 15-20 lat temu, zjechałem z przejścia granicznego w Korbielowie do kościoła - ok 5km, wszystko drogą i chodnikami, ale wtedy jeszcze zimy  były z prawdziwego zdarzenia.

Wracając z nart a Słowacji, utknęliśmy z rodzicami w korku na przejściu. Długo się nie zastanawiałem,buty na nogi, spacer z paszportem i nartami na plecach do przejścia, a potem wiooo w dół:) 

Edytowane przez gregor_g4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się wybrać po świeżym opadzie, to kamyków nie zdążą posypać i nie będzie zabrudzone. Bardzo fajny zjazd do ćwiczenia techniki łyżwowej i mięśni rąk.  :)

Jak ktoś lubi, to czemu zabraniać. Mi się tam fajnie wracało łyżwą z piątki.

1day_DSC_0469_for.thumb.jpg.75f5b0d22b3a30b96905174134c2990b.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...